Gość Profil usunięty

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

Polecane posty

kris14    267

Podobno szkoła w Marszewie jest już historią...

 

Ja ze swojej strony dałem cynka do Redaktora Naczelnego Agromechaniki, naszego medialnego Patrona Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Musimy sprawę nagłośnić.

 

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/513291,poznan-zespol-szkol-na-golecinie-do-likwidacji,id,t.html

 

Mniej więcej sprawa tak wygląda.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Została jeszcze szkoła w Szamotułach ale ona też ledwie zipie :(


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No ale jeśli chodzi o mechanizację to kaszana - ja dałem znać wszedzie gdzie się da łącznie z profesorami na Uniwersytecie Przyrodniczym i akurat oni dobrze znaja absolwentów tej szkoły - są ogólnie oburzeni decyzją Urzędu - a profesor to już figura może ich poparcie coś da - narazie widzialem że podpisali naszą petycję


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ciekawy komentarz jakiegoś rodzica i absolwenta http://www.petycjeonline.com/forum/post/603414


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ja byłem i pod szkołą i na proteście - ile ludzi bylo tak konkretnie to trudno mi powiedziec - ale troche było

 

Pocieszające jest to że szkoły nie pozostawiono samej sobie - zjawił się bowiem pan poseł Ajchlert z SLD wraz ze swoim bratem ktory jest radnym województwa wielkopolskiego - poseł w dodatku stwierdził ze nie jest sam a reprezentuje kilku parlamentarzystów - a jego brat że całą sprawą zajmie się takze sejmik województwa

 

później była pikieta pod urzędem miasta a jaki był efekt tego narazie nie wiem

 

relacja

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1293253,poznan-zespol-szkol-technicznych-na-golecinie-czeka-na,2192133,id,t,zid.html#galeria


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja również byłem w szkole i pod nią ale radni też w kulki trochę polecieli... Na warsztatach weszli tylko do jednej sali dydaktycznej tam do góry, na dół nawet nie spojrzeli, mając to po prostu w d*pie. Ale walczymy, walczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Nowe wieści z frontu od osoby który była na całej sesji rady miasta Poznania

 

Radni stwierdzili że nie mogą podjać tak istotnej decyzji bez głebszego zbadania problemu i nie w tak krutkim czasie - co daje szkole czas na działanie - dalszy ciag debaty w sobotę o godzinie 10tej a ostateczne głosowanie 28 lutego


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Można powiedzieć ze dzisiaj wygraliśmy - radni z pewnoscią przestraszyli się protestu i tego że nie jest to grupka rozwydrzonych dzieciaków namówiona do protestu przez nauczycieli tylko nie mała grupa ludzi z ambicjami w której są przedsiębiorcy radni a nawet parlamentarzyści


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

No zobaczymy co zdecydują w te sobotę.. Miejmy nadzieję że wygramy!!!


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior1014    0

Też chce iść do tej szkoły, kuzyn bardzo chwali tą szkołę. Zobaczę co będzie ale i tak złoże papiery jako pierwszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dajemy radę. Też mam bardzo dobre nadzieje, w tej sprawie. Byle nie podjęli decyzji pochopnie i bez jakiegokolwiek przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Dzisiaj wykonałem meiling do wszystkich znaczących instytucji z naszej branzy łącznie z rektorem UP w Poznaniu i dyrektorem wielkopolskiego ARiMR - teraz dla szkoły najwazniejsze jest aby zyskac na czasie a to jest realne do wynegocjowania gdyz spora część radnych nie zgadza się na likwidację szkoły w tak szybkim trybie bez konsultacji - wczoraj jedna z pań radnych poprosiła nawet prezydenta o całkowite wycofanie tego wniosku gdyz jest to zbyt dobra szkoła aby ją likwidować - gdy jednak zyskamy na czasie to ci którzy wczoraj byli na golęcinei zobaczyli jakie szkoła ma "plecy" i że jeśli będzie na to czas to moze nastąpić korzystna dla szkoły nieoczekiwana przez urząd zmiana sytuacji - poseł ajchlert wspominał że można zastanowic się nad przejęciem szkoły przez wojewode i zorganizowanie na golęcinei szkoły o wymiarze wojewódzkim


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Ja w poniedziałek wysłałem e-mail posłowi Kalembie i Ajchlerowi. Jednak tylko jeden dojechał. A szkoda bo p. Kaleba jest absolwentem naszej szkoły i powinno zależeć mu na niej więc powinien chociaż odpisać mi na tego meila że nie może przyjechać. A tu żadnego zainteresowania z jego strony. Ale dobrze że chociaż panowie Romuald i Zbigniew Ajclerowie nas POPARLI!!


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ajchlert jak był w sali kinowej to mówił że reprezentuje nie tylko siebie ale kilku posłów miedzy innymi kalembe którego zatrzymały ważne sprawy rodzinne (kłopoty zdrowotne żony)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Jeżeli tak było to ok zwracam honor. Nie wiem nie słyszałem tej rozmowy, ponieważ byłem w sali obok i ćwiczyłem reanimacje na fantomie. słyszałem tylko jak p. Zbigniew mówił aby otworzyć na Golęcinie Centrum Edukacji Rolniczej.


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Również byłem w "konferencyjnej" więc p. poseł Ajchlert, jest po naszej stronie. A o przyjęciu szkoły pod skrzydła wojewódzkie, nie byłby to zły pomysł. CER również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Właśnie wróciłem do domu po tym całym posiedzeniu komisji i to co się tam działo to jest kur..a jeden wielki skandal i kolesiostwo grubymi nićmi szyte - nie daje się nam ani prawa wypowiedzenia się na temat likwidacji szkoły ani nie daje sie nam czasu (i radnym też) na próbę rozwiązania problemu. Przy okazji okazało się także że propaganda miasta że koszt utrzymania jednego ucznia w szkole wynosi 10 tys rocznie to kłamstwo - ponieważ ten koszt jest w granicach 8 tys rocznie czyli tyle ile w innych szkołach średnich o profilu technicznym na terenie miasta, co tym samym obala główny argument za likwidacją. Okazało się też że wniosek o likwidacji wypłynął nie z komisji oświaty miasta poznania ale odgórnie od prezydenta miasta.

 

Teraz kilka słów otuchy

- w poniedziałek na swoim posiedzeniu sejmik województwa wielkopolskiego będzie zajmował się tą sprawą i możliwe ze na wniosek radnego Z. Ajchlerta o przejęciu szkoły i jej majatku przez Urząd Województwa Wielkopolskiego

 

- na swoim najbliższym posiedzeniu Senat Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie głosował podobny wniosek

 

- jeśli zawiodą wszelkie instytucje wtedy od decyzji władz miasta można się jeszcze odwołać - a samą likwidację może wstrzymać jeszcze prokuratura w której złożono wniosek o podejżeniu próby popełnienia przestępstwa


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I dobrze. Odrazu było wiadomo, że to są sprawy wyłącznie koleżeńskie... Szukali po prostu "dziury w całym", Czekam na ostateczną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No zobaczymy - zastanawiające jest jednak to że miastu się tak spieszy z tą decyzją - radni komisji oświaty dowiedzieli się o tym pomyśle 6 lutego (chociaż że takie wnioski powinny wychodzić z komisji a nie komisja powinna je opiniować) - a posiedzenie na którym miały zapaść decyzje odbyło się 23 lutego dzisiaj 25 lutego była kontynuacja - i na obecną chwilę miasto chce zlikwidować szkołę a tym samym umożliwić przejście w prywatne ręce gigantycznego majątku tj 12,7 ha gruntu oraz 19000 m2 powierzchni w budynkach


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No zobaczymy - zastanawiające jest jednak to że miastu się tak spieszy z tą decyzją - radni komisji oświaty dowiedzieli się o tym pomyśle 6 lutego (chociaż że takie wnioski powinny wychodzić z komisji a nie komisja powinna je opiniować) - a posiedzenie na którym miały zapaść decyzje odbyło się 23 lutego dzisiaj 25 lutego była kontynuacja - i na obecną chwilę miasto chce zlikwidować szkołę a tym samym umożliwić przejście w prywatne ręce gigantycznego majątku tj 12,7 ha gruntu oraz 19000 m2 powierzchni w budynkach

 

Kolejny dowód na to, że miasto działa wyłącznie dla zysku, a nie dla dobra ucznia, Ta szybkość też mnie dziwi, wg. mnie to zawiadomienie o likwidacji placówki, powinno być z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. p. Rybacki dobrze to określił mówiąc "Miasto samo ciągnęło te szkołę na samo dno". A powiedz mi, czy więcej radnych jest za likwidacją, czy przeciw niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no niestety może okazac się że głosami Platformy i kolesi obecnego prezydenta wniosek przejdzie :/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety możemy liczyć na cud Boży. Ja sobie nie wyobrażam iść do innej szkoły. Mam tam wielu znajomych oraz 2 pokolenia kształcące się w tej szkole i wiem co po niej się ma. Nie chodzi tu o Maturę czy inne punktacje końcowe ale ogromną praktykę, której nie da się zdobyć w innej szkole. Na debacie w czwartek rozmawiałem z absolwentami, którzy bardzo dobrze wspominają tą szkołę a najlepiej zajęcia praktyczne bo tam idzie się najwięcej nauczyć. Znam wiele osób, które kochają to co robią ziemia jest dla nich wszystkim a ta szkoła daje im ogromne doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj