Gość Profil usunięty

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

Polecane posty

asior1014    0

Usłyszałem w radiu że szkoła ma być zlikwidowana, może UP zdąży wykupić i będzie nowy nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cóż, ja właśnie w mediach też nic nie widziałem, oprócz gazety. W domu do rąk mi fakt wpadł. Fakt i tam coś było, ale czasu na czytanie zbytnio nie miałem. Zaraz się zapoznam i z Faktem i z Głosem WLKP.

 

Edit po przeczytaniu.

 

W skromnym artykule na 5 stronie "Głosu.." na końcu napisane jest zdanie "Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawił się nowy pomysł na ZST." Być może, zostanie on zaprezentowany dzisiaj" Ciekawe co to za pomysł, może chodzi właśnie o UP, bądź przekazanie szkoły pod skrzydła Ministerstwa Rolnictwa? Na stronie 10, już w większej wzmiance w artykule "Bolek i Lolek" zostaje, a inni? mamy napisane tak "Nie wiadomo, czy tyle szczęścia będzie miał Zespół Szkół Technicznych na poznańskim Golęcinie. O planach likwidacji radni dowiedzieli się w ostatniej chwili. Szkoła na Golęcinie to 12 hektarów ładnego terenu w atrakcyjnym miejscu. Część obiektów wynajmuje obecnie Wyższa Szkoła Nauka Humanistycznych i Dziennikarstwa, która prowadzi tam szkołę podstawową i gimnazjum Da Vinci. Nie jest tajemnicą, że szkoła była zainteresowana wynajęciem kolejnych pomieszczeń. -WSNHiD miała kiedyś plany inwestycyjne związane z terenami ZST- przyznaje Małgorzata Wróblewska, kanclerz WSNHiD w Poznaniu. -Uczelnia zamierzała zaadaptować część budynków na siedzibę szkoły designu, która ma już swoją siedzibę na terenie MTP, dlatego odstapiliśmy od planów inwestycyjnych na Golęcinie. Mało kto jednak wierzy w te zapewnienia. Tym bardziej, że WSNHiD zgłosiła propozycję prowadzenia szkoły na Golęcinie. Zainteresowane są tym także inne uczelnie: Wielkopolski Kampus Akademicki i Uniwersytet Przyrodniczy. O przyszłości ZST oraz pozostałych placówek oświatowych radni zadecydują podczas dzisiejszej sesji. -Jutro tu wrócimy- zapowiadali wczoraj protestujący przed Urzędem Miasta. Wiceprezeska stowarzyszenia My-Poznaniacy zapewnia jednak, że nie zamierzają organizować kolejnego protestu.

-Chcielibyśmy merytorycznej dyskusji o oświacie w Poznaniu, której nam się odmawia- przyznaje Anna Wachowska-Kucharska."

 

We "Fakcie" mamy napisane tylko o proteście na pl. Kolegiackim i zmianach w obwodach gimazjów.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No niestety drodzy forumowicze - tak się robi dzisiaj POlitykę - radni miasta POznania POkazali nam dzisiaj w co mamy ich pocałować

 

Stan na chwilę obecną jest taki że zlikwidowano Zespół Szkół Technicznych im. MIchała Drzymały ale pozostawiono do 2013 roku jej elementy składowe takie jak

- technikum inżynierii środowiska i agrobiznesu

- internat

- zasadnicza szkoła zawodowa (która istnieje tylko na papierze bo nie ma do niej naboru)

a XXXI LO jest "wygaszane" na golęcinie bo nowy nabór odbywać się już będzie do ZSH na ul. Śniadeckich

 

te szkoły i internat mają wejść w skład majątku który przejmie nowy "zarzadca" wyłoniony w konkursie - tak się w POlsce wprowadza tylnimi drzwiami prywatyzacje szkolnictwa ,

Podmiotami które mogą przejąć szkoły na golęcinie mogą być

- Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

- Konsorcjum czterech szkół katolickich

- Ministerstwo Rolnictwa o ile się obudzi i złoży najkorzystniejszą ofertę

- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - również o ile się obudzi i jutro na senacie przegłosują wniosek ze cokolwiek w tej sprawie zrobią


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wszystko stracone, ale większą "wiksę" to już nam zrobili. Nadziejami są UP i MR. "Jeżeli dyrektor Socha (dyrektor Gimnazjum Da Vinci), gdy rada odrzuciła propozycję radnego Alexandrowicza, by zdjąć punkty dotyczące likwidacji szkół, mówi "Golęcin jest nasz", gdy powołane Liceum Da Vinci reklamuje się, jako szkoła przy Golęcińskiej, to jak to interpretować? Ten cytat idealnie pokazuje, kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ja dzisiaj będąc na radzie miasta straciłem ostatnie resztki zaufanai do parti pod tytułem PO - co prawda reprezentuje nieco inne poglady polityczne ale łudzilem się że jednak interes społeczny (obywatelski) wygra z prywatnymi ciemnymi i podejzanymi interesami członków PO z rady miasta - ta klika przegłosuje wszystko co przedstawi prezydent miasta - moze neidługo wpadną na pomysł aby słońce nad poznaniem świeciło na niebeisko i to też przegłosują większością głosów

 

aha - korzystając z okazji chciałbym wszystkich poinformować że radni PiS i SLD byli po naszej stronie tak samo jak pan Poseł Stanisław Kalemba z PSL (przy okazji absolwent)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Pozostaje nam tylko nadzieja że przejmie nas Uniwersytet Przyrodniczy lub Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ;/

Edytowano przez PatKaz95

www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

O tej sprawie jest już dość głośno od dłuższego czasu

 

Jest tez dobra wiadomość - mianowicie obroniła się szkoła w Objezierzu - w tym jednak przypadku rolnicy otoczyli ciągnikami budynek odpowiedniego urzędu i czekali tak długo aż nie zapadła satysfakcjonujaca ich decyzja - może tak trzeba będzie dać o sobie znać w Poznaniu na Placu Kolegiackim ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Na Plac Kolegiacki nie możemy wjechać bo zakazują tego znaki i dostaniemy taki mandat że się w papcie nie zmieścimy :D

ps. były już takie plany ale z tego powodu nie zrealizowane


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No nic zobaczymy co przyniesie przyszłość - narazie trzeba sprawę nagłaśniać i starać się żeby nam nikt szkoły sprzed nosa nie zwinął

 

Edit

Piszcie też do posłów senatorów i do ministra rolnictwa oraz do rektora UP w sprawie aby ten zainteresował się przejeciem szkoły


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Taa nam wychowawca mówił, że pełną parą ruszamy od Poniedziałku z naborem. Więc każdy niech namawia ludzi aby tu przychodzili i nie bali się tej szkoły!!! Im więcej nas będzie tym lepiej dla nas. I i tak będzie nas mniej niż zeszłym roku, ponieważ nie ma już naboru do XXXI Liceum O gólnokształcącego ale najprawdopodobniej w zamian za to będzie reanimacja zawodówki :)


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dziś słuchałem radia Eski Poznań, i mówili że będzie likwidowana szkoła, ale mówili też że ktoś chce wziaść to w prywatne ręce i prowadzić. Może coś przekręciłem, bo jak się jedzie a potem ma się pełno spraw jeszcze to wylatują z pamięci niektóre fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Zespół Szkół Technicznych istnieje do 31.08.2012. Jednak Technikum i Zawodówka(której aktualnie nie ma) pozostają do 31.08.2013 tak jak są. Od 1.09.2013 szkołą będzie rządził inny podmiot np.(miejmy nadzieję) UP lub MRIRW. Nabór i wszystkie inne rzeczy zostają tak jak są z tym wyjątkiem że nie ma naboru do XXXI Liceum Ogólnokształcącego. WSZYSTKICH SERDECZNIE TU ZAPRASZAM I NIE OBAWIAJCIE SIĘ O TO BO SZKOŁA NA PEWNO ZOSTANIE TYLKO BĘDZIE WŁADAĆ NIĄ KTOŚ INNY!!!


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gadałem z kolegą, który uczy się w TMR (pozdrawiam Cię Paweł :) ) Powiedział, że teraz będzie to wyglądać tak:

 

-Szkoła zmieni swoją nazwę z ZST na ZSR, czyli Zespół Szkół Rolniczych

-Obojętnie jaki podmiot (UP, MRiRW itd.) który przejmie szkołę ma obowiązek prowadzenia tych kierunków (Mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, melioracja)

-Nie myślcie, że zostało rozwiązane wszystko (Technikum i cała reszta) Chodzi tu tylko o liceum, które zostanie przeniesione w 2013 roku do innej szkoły. Mechanizacja tak jak istnieje ma istnieć.

-Od 2013 roku, zmieni się niestety dyrekcja

 

Proszę! Namawiajcie ludzi, żeby przychodzili do nas do szkoły! Musimy sklepać te 1-wszą klasę! Teraz wszyscy mają namieszane, bo myślą, że padło wszystko! Zapraszamy do ZST (ZSR) Nabór na pewno będzie!

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

chłopaki tak namaiacie ze się chyba skusze i pójde jeszcze raz :) szczerze od dawna o tym marzyłem :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Gadałem z kolegą, który uczy się w TMR (pozdrawiam Cię Paweł :) ) Powiedział, że teraz będzie to wyglądać tak:

 

-Szkoła zmieni swoją nazwę z ZST na ZSR, czyli Zespół Szkół Rolniczych

-Obojętnie jaki podmiot (UP, MRiRW itd.) który przejmie szkołę ma obowiązek prowadzenia tych kierunków (Mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, melioracja)

-Nie myślcie, że zostało rozwiązane wszystko (Technikum i cała reszta) Chodzi tu tylko o liceum, które zostanie przeniesione w 2013 roku do innej szkoły. Mechanizacja tak jak istnieje ma istnieć.

-Od 2013 roku, zmieni się niestety dyrekcja

 

Proszę! Namawiajcie ludzi, żeby przychodzili do nas do szkoły! Musimy sklepać te 1-wszą klasę! Teraz wszyscy mają namieszane, bo myślą, że padło wszystko! Zapraszamy do ZST (ZSR) Nabór na pewno będzie!

Trochę się kolego pomyliłeś bo Liceum od tego roku ma nabór na Śniadeckich a klasy, które się tu uczą pozwolono im je skończyć tutaj z tym że dyrekcje mają tam.


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i z współpracownikiem @dxmentraktorzysta, zmontujemy filmik promujący szkołę na drzwiach otwartych w ZST, po czym porozsyłamy go po różnych forach aby to rozgłośnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Możecie zrobić jednak na pewno p.Michalski (mój wychowawca) zrobi nowy tak jak zeszłym roku ale na pewno nic się nie stanie jak będą 2. Tu masz z zeszłego roku

http://www.youtube.com/watch?v=PEoKqfcp1oM

Edytowano przez PatKaz95

www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten oglądałem właśnie :) Ale my będziemy się starali, aby twój wychowawca nam udostępnił kamerę, bo zrobili byśmy fajny materiał. Jeśli nie, to nakręcimy swoim sprzętem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Mówię na pewno nie zaszkodzi gdy będą 2. Nie wiem czy u was w Rokietnicy są Fora abyśmy tam do was przyjechali i zaprezentowali się bo w Tarnowie na pewno będziemy :D


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cóż, pogadam z dyrektorem i Ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Ok bo u nas w Tarnowie zawsze wszystkie szkoły przyjeżdżały i się prezentowały a zawszę mogę powiedzieć wychowawcy i do was wpadniemy i wam poopowiadamy trochę.


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak będziecie potrzebować jakiejś pomocy w realizacji filmu to dawajcie znać - taka sugestia odemnie to może warto pojezdzic po oklicznych firmach zeby dali wstawki np szef Kuhna lub p Korbanek coś ala "Nazywam się ....... jestem dyrektorem firmy ...... z doświadczenia moge powiedzieć ze absolwenci Technikum na Golęcinie to najlepsi specjalisci z jakimi mam do czynienia" warto tez podobny tekst uzyskać od kogoś z uniwersytetu przyrodniczego tylko w kontekscie studentów

 

i jeszcze jedno czy w szkole dzisiaj była jakiś apel czy coś - chodzi o jakies potwierdzone informacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

@MECHANIZATOR Bardzo dobry pomysł jutro będzie zaproponowany p. Michalskiemu. Dziś na pierwszej lekcji mieliśmy w sali kinowej z dyr. Rybackim zebranie i wszystkie informacje które tu pisze to potwierdzone


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

aha - to fajnie

 

no to widze że wychowankowie prof Michalskiego teraz są tak samo kreatywni jak kiedyś :) nie szukajac daleko moja skromna osoba

 

jak byście potrzebowali tez profesinalnego sprzetu to kolega ma firme - kreci wesela i inne takie to zawsze łatwiej nagrać i zmontować - dodać efekty itd - musze do niego przedzwonic jutro


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj