zawadzak

FENDT 716 Vario vs JOHN DEERE 6930 premium vs NEW HOLLAND T7.200 AUTO COMMAND

Polecane posty

matias6630    3

Od dawna wiemy ze jak niemiec coś robi to dobrze i dokładnie spójrz na wyposażenie fendta i jakiegoś innego ciągnika fendt ma już prawie wszystko w standardzie to jest jeden z czynników a drugi to po prostu fendtcool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

pewnie ze sie sprzedaje ale dzieki niższej cenie a pomimo doświadczenia robią gorsze ciągniki jakościowo od np JD i watpie by sie to zmieniło

 

zapewne są to zalety Fendta że jest produkowany przez niemców, silnik deutza i ma skrzynie vario a w dodatku oddzielny obieg oleju skrzyni hydrauliki i skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego do czego chcesz przeznaczyć ten ciągnik?? jak ma stać w garażu to bierz NH, jak ma nie zjeżdżać z pola i masz dopasowane maszyny to bierz JD, a za różnice pomiędzy fendt-em weź prowadzenie GPS, jeśli natomiast chcesz mieć ciągnik uniwersalny(np. puścić go kiedyś do transportu)"do tańca i do różańca to bierz Fendta";D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

 

zawadzak skoro jestes przekonany do NH to po H*J ten temat nie czaje cie piszesz ze NH jest za***isty i w ogóle blink.gif Daj sie moze przekonac do czegos innegobiggrin.gif

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

ma chodzić z pługiem 5 skibowym agregatem uprawowo siewnym 4m talerzowy i rozrzutnikiem 15 ton i ogólnie transport młuta i zboża przyczepami a co sądzicie o normie tier 4a układ scr nh poszedł w ad blue a jd pozostał przy egr i filtrze cząstek stałych hmmmm???

 

zawadzak skoro jestes przekonany do NH to po H*J ten temat nie czaje cie piszesz ze NH jest za***isty i w ogóle blink.gif Daj sie moze przekonac do czegos innegobiggrin.gif

 

zawadzak skoro jestes przekonany do NH to po H*J ten temat nie czaje cie piszesz ze NH jest za***isty i w ogóle blink.gif Daj sie moze przekonac do czegos innegobiggrin.gif

no to weż mnie przekonaj jak mi dasz kilka ważnych powodów że fendt jest lepszy od nh a nie tylko że fendt to fendt i jest najlepszy bo drogi oki to kupie fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

najmniej awryjny, oddzielny obieg hydrauliki, lepsza skrzynia, zdecydowanie mniejsza utrata wartości od NH, nie spełnia normy tier 4a (chyba że chcesz mieć bardzo ekologiczny ciagnik do -) ogólnie Fendt czy JD bije na głowe NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Fendta nie mam to nie znam argumentów którymi mógł bym cie przekonać ale mysle ze jednym z nich jest bardzo atrakcyjna cena biggrin.gif bezstopniowka w standardzie, sama markalaugh.gif Skoro nie fendt to może JD cena niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Moim zdaniem, z resztą nie tylko, najlepszym ciągnikiem jest fendt. To chyba nie ulega żadnym wątpliwością. Jest to ciągnik o najniższym spalaniu, bardzo solidnie wykonany, ergonomiczny (nie odczujesz zmęczenia po całym dniu pracy), dlatego też jego cena jest najwyższa. Jedyną wadą fendta jest bardzo częsta potrzeba przeglądów, a to jak wiemy trochę kosztuję. Jednak głównym wyznacznikiem powinna być ilość spalanego paliwa (jak wiemy ceny paliw są co najmniej żenujące) i bezawaryjność. Dlatego też postawił bym na fendta. Jeśli chodzi o nh to jego spalanie jest wyższe od fendta no i jd zamyka czołówkę. W te informacje możecie mi uwierzyć bo są pewne. Jak się spisuję jd i nh przy innych wyznacznikach nie wiem, ale z wykładów na technice rolniczej jednoznacznie wynika że są gorsze od fendta. Nie są złe ale są gorsze. Dla mnie wybór jest prosty, jeśli masz oczywiście kasę:, FENDT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

fendt ma prawdziwą skrzynię bezstopniową z dwoma zakresami prędkości. w autocomand jak zobaczyłem jak ta skrzynia jest zbudowana to od razu przypomniało mi się jak kiedyś w c385 popuściła się taśma na wzmacniaczu momentu- skutek??- zaczął się ślizgać i zwalniać. w skrzyniach koncernu CNH poślizg "taśmy" przekazano na silnik hydrauliczny stąd przełączanie biegów bezstopniowe (tak naprawdę w skrócie opisane). w każdym bądź razie miałem, próbowałem, i jestem zawiedziony a porównywałem do fenda. teraz już się zdecydowaliśmy na claas axion 850 w luty-marzec ma przyjechać na full wypasie a tylko dlatego że za fenda 724 trzeba by dopłacić ponad 45% axiona. i w ten sposób zostaliśmy przy stopniówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

moim zdaniem bliżej JD do Fendta niż NH do JD

skoro jesteś zdecydowany na NH to po ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

A moim zdaniem temat trzeba zamknąć to jest tylko powodem sprzeczek i przechwaleń jaki to jest Fendt. Od dłuższego czasu obserwuje takie tematy i zauważyłem ze jak mowa NH, JD, Fendt to wszyscy do gardeł sobie skacze> Uspopkujcie się już ludzie. Nie wiecie po czym ocenić ciągnik a ja wiem i tyle po mojej ocenie by wyszło który ciągnik się nadaje do ciężkiej pracy. Ale żaden diler nie da mi go na testy bo wiedza ze całe nie wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w tym temacie wszyscy mówią jednym głosem z wyjątkiem kolegi @zawadzka wiec nie wiem o co Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

No a może claas 640 cebis ?? Też bardzo dobry ciagnik z silnikiem JD świetna duża kabina no mi sie wydaje ze nawet lepszy w wyposażeniu od JD a cenowo pewnie jak JD 6930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
fendt ma prawdziwą skrzynię bezstopniową z dwoma zakresami prędkości. w autocomand jak zobaczyłem jak ta skrzynia jest zbudowana to od razu przypomniało mi się jak kiedyś w c385 popuściła się taśma na wzmacniaczu momentu- skutek??- zaczął się ślizgać i zwalniać. w skrzyniach koncernu CNH poślizg "taśmy" przekazano na silnik hydrauliczny stąd przełączanie biegów bezstopniowe (tak naprawdę w skrócie opisane). w każdym bądź razie miałem, próbowałem, i jestem zawiedziony a porównywałem do fenda. teraz już się zdecydowaliśmy na claas axion 850 w luty-marzec ma przyjechać na full wypasie a tylko dlatego że za fenda 724 trzeba by dopłacić ponad 45% axiona. i w ten sposób zostaliśmy przy stopniówce.

 

Chwalisz Vario a bierzesz całkiem inną skrzynię...? Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

matias6630Fendt 716 to wydatek ok 105 tys euro czyli jakieś 450 tys natomiast JD 6930 premium to jakieś 350 tys zł czy naprawde warto dawać aż 100 tys wiecej za skrzynie vario ?? Nie lepiej kupić w to inną maszyne ?? Tak samo zrobi się fendtem czy te z JD czy też innym ciągnikiem i wcale fendt nie jest o wiele lepszy od Jelonka co mozna stwierdzic czytajac te forum także należy się zastanowić czy warto wydawać tyle więcej za fendta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Dlatego nie kupiłem fendtabiggrin.gif tylko JD Nie zgodzę się z tobą moim zdaniem fendt jest lepszy m.in. mniejszym spalaniem większym przekazaniem mocy na kola niż w innych markach, ale jednak ma tez wielki minus którym jest jego przegląd dry.gif i jedyna firma sprzedająca je w Polsce biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja z tych 3 wybieram NH, bo jednak oferuje najlepsze wyposażenie w stosunku do ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

powiem ci tak kamil41 nie patrz na takie niemieckie testy boone są bezstronne fendt niemiecki niemieckie testy coś mi tu pachnie niemiecką szyderczością popatrz sobie na sprzedarz ciągników fendt jest tylko w niemczech na 1 miejscu na rodzimym rynku zobacz we francji angli we włoszech czy fendt tak sie dobrze sprzedaje i tu jest pies pogrzebany nh jako jedyna marka przebija sie w niemczech w sprzedaży

 

 

Skąd Wy te wszystkie teorie bierzecie ?-NH przebija się w Niemczech w sprzedaży ?-wolne żarty-poniżej 6%((2035 szt)-rekordzistą jest JD (7527 szt-a powyżej 51 KM-5793 szt) po nim Fendt (5703 szt), na trzecim miejscu Deutz-Fahr (3869 szt)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Zawadzak poszukaj drzewa genealogicznego rodziny bo na bank masz wspolne korzenie ze Strasburgerem.

Po kiego grzyba pytasz sie jaki ciagnik wybrac,skoro wiesz ktory jest najlepszy i zadne argumenty cie nie przekonuja,ze moze byc cos lepszego.Bierz to co uwazasz za najlepsze i nie zadawaj bezsensownych pytan,moze chciales ankiete stworzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Nie wiecie po czym ocenić ciągnik a ja wiem i tyle po mojej ocenie by wyszło który ciągnik się nadaje do ciężkiej pracy. Ale żaden diler nie da mi go na testy bo wiedza ze całe nie wrócą.

 

te słowa minie rozbawiły

musisz być bardzo doświadczony skoro wiesz a nikt nic nie wie... mi ciągniki dają na testy i nie mam z tym żadnych problemów, może powinieneś się zastanowić co robisz źle że ciągniki całe by nie wróciły. ciągniki służą do pracy a nie krach testów.

 

Chwalisz Vario a bierzesz całkiem inną skrzynię...? Pozdrawiam

za fenda trzeba dać nie całe 600 tys. (w zależności od kursu) z tym wyposażeniem co chcieliśmy, claas wyszedł 400 w full opcji (bez GPS ale jeszcze się zastanawiamy).... stwierdziliśmy że lepiej "zajeździć" półtora claasa niż jednego fenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
za fenda trzeba dać nie całe 600 tys. (w zależności od kursu) z tym wyposażeniem co chcieliśmy, claas wyszedł 400 w full opcji (bez GPS ale jeszcze się zastanawiamy).... stwierdziliśmy że lepiej "zajeździć" półtora claasa niż jednego fenda.

 

Spoko rozumiem tylko, że Vario a Cmatic (S-Matic) to całkiem inna konstrukcja skrzyni bezstopniowej... Z Agrimaszu bierzesz tego Claas'a...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ok wywnioskowałem, że bierzesz na bezstopniówce, wiec raczej nie masz co porównywać ceny za Hexashift z ceną Vario... Jakbyś wziął Claas'a na Cmatic to ta różnica ceny byłaby o wiele mniejsza... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj