Traktorzysta25

Farmtrac 7110DT czy Ursus 11034

Polecane posty

Hej chciał bym wiedzieć który z tych dwóch modeli wybrać jakie macie opinie o tych ciągnikach. Może już ktoś ma któregoś i może napisać coś ciekawego na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ursus 11034 jeszcze nie ma w sprzedaży


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za niebieskim obstawiał. Co prawda świeży model ale ogólnie konstrukcja wszystkim znana a co do pol-motu to cholera wie co tam w tym ciągniku siedzi. Wygląda jak polmot h w innych kolorach a do tej konstrukcji jakoś nie mam zaufania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

a nie wiecie kiedy zaczna byc w sprzedazy i jaka moze byc ich cena?? uwqazam ze przy tym kursie euro moga byc konkurencyjne nawet dla zetora a ze wzgledu na silnik oszczedny a to przy tych cenach ma znaczenie. ale obydwa ciagniki sa fajne tyn wizualnie techniznie wcale nie wiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja bym za niebieskim obstawiał. Co prawda świeży model ale ogólnie konstrukcja wszystkim znana a co do pol-motu to cholera wie co tam w tym ciągniku siedzi. Wygląda jak polmot h w innych kolorach a do tej konstrukcji jakoś nie mam zaufania

 

Chyba coś Ci się kolego pomyliło ursus 11034 nie ma nic wspólnego z pol-motem h i wygląda też zupełnie inaczej. Ursus 11034 to nic innego jak landini vision z silnikiem prekinsa tylko w innej kabinie i masce. Wnętrze wygląda identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

O ile ja wiem to ursusa 11034 jeszcze nie ma w sprzedaży :blink:

Edytowano przez Kamil5435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gadałem z gościem na targach w Bednarach to ten ursus miał być na początku roku i kosztować 115-120 tys netto

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Raczej niemożliwe kolego... Pewnie rozmawiałeś o ursusie 11024. Ursus 11034 będzie znacznie droższy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechciał bym wprowadzać w błąd ale troche poszperałem w Gogle I wszędzie pisze ze 115 tys nawet na forum agrofoto też tak pisze.

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja jestem pewien że będzie dużo droższy niż 115tys zł bo pisałem do warfamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1222    3

Mogę ci coś powiedzieć o ursusie 11034 U mnie w okolicy kolega zakupił ursusa 8034 a przecież to to samo co ursus 11034 tylko w nowej masce. Kolega mówił że jest zniego zadowolony ma zrobione około 1400 motogodzin bez żadnych poważnych awari oprucz alternatora który się zepsół jeszcze na gwarancji zrobili i jeżdzi dalej .Ten ursus ma kosztować około 130 000 tys netto jest stosunkowo tani patrząc na modele zachodnie w podstawie EHR BOSCH skrzynia biegów 40/40 z elektrohydraulicznym rewersem. A więc go polecam jeżeli jest ktoś takim ciągnikiem o tej mocy zainteresowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Witam,
zastanawiam się nad zakupem NOWEGO ciagnika. Pracowac bedzie  na 30ha. Gospodarstwo rolne z bydlem mlecznym. Glownie pasza z kukurydzy i łąk. Bedzie pracowac z ladowaczem czolowym. Mozna znalezc ciagniki z slabszym silnikiem ale te posiadaja 110km i sa w miare dobrej cenie. Czy mozecie sie wypowiedziec na temat tych ciagnikow? Jest oczywiscie jeszcze ciagnik ze stajni CNH oraz Zetor ale kazdy mowi ze od cholery palą. Czy to prawda?

Jezeli macie jakies propozycje to odrazu mowie ze nie chce niczego z nową normą spalin. Zadne adblue czy filtry czastek stalych nie wchodza w gre.
pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

Jeśli chodzi o ursusa to nie jest ten co kiedys, poleciłbym ci farmatraca ładniejszy w porównaniu do ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

z zetorami to prawda że dużo pala a ze stajni CNH spalane jest większe niż np silniki Perkinsa które zwłaszcza w lekkich pracach np. z turem są oszczędne

 

na 30ha moim zdaniem ursus czy farmtrack w zupełności wystarczy i nie ma co tu rozmyślać nad droższymi markami

 

z ursusem 11054 nie miałem doczynienia a z farmtrakiem 7110 miałem (full wersja) , i ogólnie spodobał mi się ten ciągnik zwłaszcza za te pieniądze i jest godny uwagi   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ursus 11054 ma mocniejszy most przedni Carraro 20.19 (jak Forterra), Farmtrac ma Carraro 20.16 (jak Proxima). Wydajność hydrauliki Ursus 62 l/min i nie jest tu napisane czy to tylko na hydrauliką czy również do zasilania układu kierowniczego. Farmtrac 85 l/min (55 + 30) i nie wiadomo czy się sumuje wydatek w czasie gdy układ kierowniczy nie jest wykorzystywany. Ursus ma okienko dachowe pomocne przy ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Dziekuje za opinie. A wie ktos moze gdzie w łódzkim najlepiej szukac dealera farmtraca? Wiadomo ze glownie chodzi o cene ale zeby nie bylo przypadku ze cos sie zepsuje na gwarancji a oni to oleją i trzeba bedzie sie z nimi sądzić?

P.S Dzisiaj rozmawialem ze znajomym i zaczal wychwalac kubote ze 3 lata gwarancji i spalanie niskie i generalnie same superlatywy. Ktos moze cos dodac na temat tej marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Wybór ciężki. Oba ciągniki są zbudowane z podobnych podzespołów. Oba w podobnej cenie. Takiego farmtraka widziałem w agromie w świerklańcu wrażenie zrobił na mnie dość pozytywne. (choć jakie ma zrobić na kimś kto jeździ pronarem 82a i c 360?) Wyposarzenie w wersii mazur fajne dla przeciętnego rolnika który nie oczekuje fajerwerków . Z urusem styczonści nie miałem. Jednak odzywa się we mnie patriota i kupiłbym chyba ursusa. W zasadzie teraz zimowy przestój w sprzedarzy się zaczyna i z ceny obu maszyn możesz urwać troche więcej niż latem albo coś w gratisie dostać. Przedewszystkim pojeźdź po dilerach ponapuszczaj ich na siebie i sprawdź kto da ci lepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ursus ma o wiele lepszą kabine, i co napewno wyglad ale to kwestia gustu ale dla mnie to maska farmtraca jest gorsza nawet od farmera więc z wygładu akurat Ursus ,a plus a nie wiem czy się nie myle ale Ursus ma wiecej biegow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Moim zdaniem kolego powinieneś sobie zrobić tabelkę porównującą parametry obu ciągników i zobaczyć co Ci wyjdzie. 

Ja miałem styczność z jednym i drugim.

 

Ursus 11054

+ jakość kabiny

+ podnośnik tylny

+ liczba biegów

+ wygląd (dla mnie)

+ lepsza widoczność  kabiny i okno dachowe do tura

- funkcjonalność kabiny

- ciężko chodzący rewers

- wpadki konstrukcyjne

- przewody linki na widoku

- wpadki serwisu

 

Farmtrac 7110 DT

+ skrzynia ZF

+ funkcjonalność kabiny 

- przewody, linki na widoku

 

Dodatkowo cena Ursusa 11054 to około 160 tyś a Farmtrack-a 190 tyś, więc jest lekko zauważalna różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeździłem tym Farmtrackiem - bardzo szybki ciągnik - za mało biegów, na 25-30km/h by było ok a nie na ponad 40, w polu da sobie radę ale w transporcie będzie wnerwiać. Taka moc zobowiązuje już do czegoś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj