Traktorzysta25

Farmtrac 7110DT czy Ursus 11034

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XMK13    411

Ursus jest bardziej mechaniczny od Farmtraca. Za to ma lepszy EHR z pamięcią. Najlepiej jednak usiąść w obu i je porównać. Farmtrac ma wzmacniacz momentu włączany hydraulicznie, a Ursus półbieg mechaniczny. Rewersy są w obu mechaniczne. Ursus ma mniejszy udźwig podnośnika od Farmtraca, ale w zupełności wystarczy (4,4 t). 11054 ma koła 380/70 R24 i 480/70 R34, a Farmtrac 420/85 R24 i 480/70 R38, czyli większe. Ale za 4 tyś Ursusa można doposażyć w opony 420/70 R24 i 520/70 R34.

Ursusa w Głownie cenią po 162 tyś na szerszych kołach, a najtańszy Mazur na OLX stoi za 173 tyś.

http://olx.pl/oferta/ursus-11054-nowosc-ehr-klim-szerokie-ogumienie-CID757-ID5Ptw7.html#414bcec438 , http://olx.pl/oferta/farmtrac-7110-dt-CID757-ID4sdvR.html#53fe74ed08

Z bardziej polskich producentów jest jeszcze Farmer. Oferują oni zgrabny ciagniczek z silnikiem Iveco z dużym momentem obrotowym i skrzynią biegów ZF lub Carraro: http://www.farmer-tractor.com/project/farmer-f5-12277s/ , http://www.farmer-tractor.com/project/farmer-f5-12272s/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Jeżeli chodzi o farmera to ten silnik Iveco nie jest czasem montowany w new holland. A każdy wie ze NH nie są oszczędne. Raczej biorę pod uwagę silnik Perkinsa bo mam w gospodarstwie w C360-3p i kombajnie i palą tyle co nic.

Nigdy nie miałem styczności z EHR w pracy wiec ciężko mi powiedzieć czy mi to potrzebne. Generalnie wole jak najmniej elektroniki ale podstawą wygody musi być. Czyli Klima i cicha kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

XMK13 Ty chyba czegoś nie rozumiesz, już w innym temacie pisałeś o załączaniu mechanicznym - a to jest załączanie hydrauliczne - dźwignią, FT ma elektrohydrauliczne bo załączane guzikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Relatywnie cichą kabine i klime możesz mieć w każdym. Co do EHRu to całkiem fajna zabawka i dość ułatwiająca życie w czasie np orki. Styczności nie miałeś ale w czasie pracy napewno docenisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jeżeli chodzi o farmera to ten silnik Iveco nie jest czasem montowany w new holland. A każdy wie ze NH nie są oszczędne. Raczej biorę pod uwagę silnik Perkinsa bo mam w gospodarstwie w C360-3p i kombajnie i palą tyle co nic.

Nigdy nie miałem styczności z EHR w pracy wiec ciężko mi powiedzieć czy mi to potrzebne. Generalnie wole jak najmniej elektroniki ale podstawą wygody musi być. Czyli Klima i cicha kabina.

NH montuje silniki FPT i są one oszczędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

XMK13 Ty chyba czegoś nie rozumiesz, już w innym temacie pisałeś o załączaniu mechanicznym - a to jest załączanie hydrauliczne - dźwignią, FT ma elektrohydrauliczne bo załączane guzikiem 

 

W Ursusie półbieg jest załączany zwyczajnie jak bieg, czyli mechanicznie. Dźwignia nie jest spięta z zaworem tylko z wodzikiem. W FT faktycznie jest elek-hydro, a nie hydro - tu moja pomyłka.

EHR jest w obu ciągnikach, ale w Ursusie można zapisać chyba 5 różnych pozycji, czyli np. dla pługa, głębosza, agregatu upr-siew, grubera i bron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam mf-a serii 500 i mam wzmacniacz załączany hydr podobnie napęd i wom, myślałem że ursus jako licencja też tak zrobione ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ten Ursus jest kompletnie inny i jest zbudowany z innych podzespołów niż Ursusy takie jak 4514, 6014, 5524, 11024, itp. 11054 ma układ napędowy Carraro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek-POM    0

Jestem przedstawicielem handlowym i zajmuję sie sprzedażą ursusa i farmtraca podpowiem Ci parę rzeczy zadzwon 606 343 830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mam pytanie. jak to będzie z tymi ciagnikami bo po nowym roku nie beda spełniać nowych norm czystości spalin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Już nie spełaniają to znaczy od 1 października http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/rekordowa-rejestracja-ciagnikow-we-wrzesniu-ucieczka-przed-kolejna-norma-emisji-spalin,53363.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Jak najdalej od Famtrac 7110 DT  .......................po 3 latach  tylko płacz i łzy.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
york2002    0

Który lepszy? ma to być traktor głowny. bedzie pracował na 40 ha .

Połaczone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za wiele się nie znam. ale najlepiej żaden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Ja mimo wszystko wolalbym dolozyc troche i zainwestowac w nh t5 a jesli nie to chociaz proxime power napewno duzo lepsze wykonanie i rewers elektrohydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Na pewno nie słuchaj forumowych mądrości. Każdy jeden przyjdzie napisze swoją markę, a zaraz przyjdzie drugi i napisze, że to szmelc. Popytaj dealerów o możliwość wzięcia na testy, przetestuj, przeanalizuj i wybierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Dokładnie jak kolega wyżej, jak sam nie zobaczysz jak działa owy sprzęt, czy będzie on dawał rade w Twoich maszynach to nie masz co sobie zawracać tutaj głowy

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram przedmówców i możesz popytać się użytkowników tych ciągników bo to oni będą wiedzieć więcej o tych maszynach. Ale ja jestem za Ursusem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

też mieliśmy taki problem. dołożyliśmy i jest forterra 130 i jak na razie super się sprawuje ale ledwo przetarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie jak koledzy piszą każdy chwali co ma albo coś tam słyszał od kogoś a tamten od kogoś itd ,teraz po sezonie roboty w polu ale jak doczekasz wiosny dogadaj się i niech dadzą na test ,kilka dni każdym i  masz swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj