Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek244512    2

Witam... mam na dzieje ze mi pomożecie????

będę chciał wybudować oborę na ok 40-50 sztuk krów mlecznych...

mam starą oborę i będę chciał rozbudować oborę

i nie wiem czy mam taką wybudować oborę aby obornik usuwać.

-Wypychanie obornik(turem lub ursus c-330 spychem)?

- czy zgarniacz(jaki i czy można podać cenę)?

-lub założyć Ruszta?

wymiary obory coś koło tego

-długość 35-40metrów

-szerokość 13-15metrów

kreski znaczą budynek

-żółty na mleko

-czarny (stara obora)

-zielony(nowa obora

na dole rysunek jest już pokazany

 

 

czekam na pomoc jak coś to można pisać na gadu(nr jest na profilu)

Edytowano przez radek244512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Ja mam zwykły linowy w powietrzu idą 2 liny a kanałem widły dałem za niego jakieś 5 tyś pracuje u mnie na 30 metrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

zalezy ile masz kasy ruszta to beda napewno najwieksze koszta wiec radze sobie odpuscic

wypychanie turem tez jest ok ale wiadomo ze jesli istnieje mozliwosc zrobienia zgarniacza to chyba bedzie najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

kolego jak na krowy to rób na luz i hala udojowa nie musisz robic na ruszta tylko na głeboką ściołke i wyjscia z obory na okolnik na czas wywozu obronika.. Polecam sam tak mam tyle ze na byki (i bez hali udojowej ;p) kala udojowa sa to koszta ale najlepsze rozwiazanie jesli chcesz mało miec pracy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Witam.

Ja mam u siebie wyciąg linowy na ok 40m. W brew pozorom jak nie którzy piszą że są awaryjne, to nie prawda jeśli regularnie smarujesz wszystkie koła i line to działa : Długo Skutecznie Cicho (obora na świnie). Wypychanie obornika traktorem to dość prymitywny sposób, znajomy tak robi i nie poleca. Natomiast ruszta hmm... dużo by pisać na pewno to dość drogi interes, i dużo słyszy się o chorobach przez ów ruszta wywołane. Chciałem zwrócić uwagę na to że same ruszta drogie nie są, ale cała reszta potrzebna do ich działania... A co do zgarniacza to nigdy nie widziałem z bliska jak to śmiga, na pewna zajmuje mało miejsca ale tez pewnie mało bierze.

Pozdrawiam.cool.gif

 

A co do cen, to pełno jest tematów na af. wystarczy poszukaćbiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tylko obora bez uwięziowa ze strefą głębokiej ściółki. Dlaczego ? a dla zdrowotnoći zwierząt, dlatego że lepiej pobierają paszę, nie chorują na nogi, krowy są czyste i zadbane poprzez możliwość ruchu i korzystania z czochradeł. Dają więcej mleka leżąc na ciepłej ściółce odpoczywają chętnie się kładą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

@radzio445- mógł byś zrobić zdjęcie??

@ wojtas972- istnieje.

@ Arek3125-obora wolnostanowiskowa to chyba największy koszt... też chcę na byków taką jak ty masz ale to kilka lat ok 8 lat pozdrawiam i dzięki

@ cuabab- mi nie którzy mówią ze "turem jest też dobrze" też pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli to ma być obora uwięźiowa to nie baw się w żadne tury czy wyciągi linowe, zaiwestuj w zgarniacz hydrauliczny i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

@st220-WITAM/... a ale ten zgarniacz zgarniacz hydrauliczny. ile kosztuje na 35-40 metrów????

mi się wydaję ze najwięcej kosztuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a ja mam takie pytanie bo chcę stodołę drewnianą przerobić na stajnie na krowy i czym ocieplić ściany bo wiadomo teraz to są deski z dość dużymi szparami, myślę dać wełnę mineralną od środka i na to płyty osb,a strop u góry na wys 3,5m deski i też płyty ale bez wełny bo na górę bale siana pójdą, tylko pytanie czy płyty osb nie zgniją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@st220-WITAM/... a ale ten zgarniacz zgarniacz hydrauliczny. ile kosztuje na 35-40 metrów????

mi się wydaję ze najwięcej kosztuje????

 

Cena niska nie jest, ale wedłóg mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Co do ceny to w ubiegłym roku kolega wybudował oborę na 40sztuk 2 rzędową to za pompę i 2 prasy z delaval zapłacił prawie 40k. Tydzień temu rozmawiałem z jednym rolnikiem z okolicy który teżwybudował oborę tylko że na 50sztuk to za pompęi 2 prasy zapłacił 30k więc różnica jest spora w zależności od wyposarzenia i długości . Na wystawie w Szepietowie była firma o nazwie Gromet i ceny pompy z prasą zaczynały się bodajże od 11,5k + 170zł za metr zgarniacza w kanale.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Hmm, zbyt dużeg pojęcia na temat chodowli krów nie mam. Ale brałem udział w dwóch budowach takich budynków. Jedne był wolnostanowiskowy Gdzie stół paszowy oraz korytarze gnojowe są dość szerokie gdyż zadawanie pasz jest przez paszowóz a obornik facet wypycha turem zamontowanym na zetorku fronterra 125. obora jest na 50 sztuk. i całkiem sporko go wyniosła z halą udojową. załaczam rysunek poniżej tej obory.

A druga to uwięziowa z zadawaniem paszy ręcznym. Facet wozi kiszonki weidemannem a usowanie obornika odbywa się za pomocą zgarniacza szynowego. koszt budowy tego drugiego niższy gdyż szerokość budynku się zmniejszyła a chale

udojową zbudował w jednym ciągu. rówanież załaczam rys <a href=15f2d92e10ef2c02m.jpg' alt='15f2d92e10ef

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

przepraszam mój bład chodziło mi o ciągniczek, No masz racje przekreciłem ale jak sam mówisz nie mi pierwszemu to się zdażyło

ale mam nadzieje że się domyślieś o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj