Riko

Dopłaty 2012

Polecane posty

Lemke24    5

I tu nasz rząd znowu nas sprytnie podzielił.Nigdy nie powiem, że tam nie ma niemyślących ludzi, ponieważ tam naokrągło myślą jak nas obskubać.Jak pisałeś dotyczą te zmiany tylko niewielkiej grupy rolników ale produkującej najwięcej żywności ale myślę, że nawet jak się zorganizuje ta grupa rolników to można w tej kwesti wiele wywalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ale wprowadzając takie przepisy jak w ostatnim czasie wprowadza nasz rząd to skutecznie hamuje przemiany na wsi bo w tych realiach nie ma semsu mieć dużego gospodarstwa bo tyle z tego jest że się człowiek tylko u pier**l.lepiej mieć z 5 ha minimalny krus opłacić pole obsiać byle jak nie przejmować się tym wcale a pracować gdzie indziej żyć całkiem z czego innego bo to się teraz najbardziej opłaci jak tak dalej będzie to zajebi.te gospodarstwa takie od 20 do 100ha bo mały sobie zawswze poradzi a jak nie to się nad nim ulitują i pozwalniają z czego tylko można duży rekin powyżej tych 200 czy 300ha też sobie poradzi w dupe tylko dostaną ci co na prawde żyją tylko z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tak było w traktacie jeśli dany kraj dojdzie do 100 % dopłat bezpośrednich to będzie modulacja 10%... Patrząc na strukturę polskiego rolnictwa będzie to kilka procent gospodarstw, zresztą pieniądze te zostaną przesunięte na II filar więc tak czy tak trafią do rolników w postaci jakiegoś programu Młody rolnik czy Modernizacją Gospodarstw rolnych... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Tak było w traktacie jeśli dany kraj dojdzie do 100 % dopłat bezpośrednich to będzie modulacja 10%... Patrząc na strukturę polskiego rolnictwa będzie to kilka procent gospodarstw, zresztą pieniądze te zostaną przesunięte na II filar więc tak czy tak trafią do rolników w postaci jakiegoś programu Młody rolnik czy Modernizacją Gospodarstw rolnych... Pozdrawiam

 

Powiedz niby jak mają one trafić? Mnie na przykład obejmie ta modulacja a po pierwsze dla mojego województwa nie ma już programu Modernizacja Gospodarstw (podobno te pieniądze mają trafić na wnioski które zostały złożone wcześniej) po drugie nie mogę już skorzystać z programu Młody Rolnik ( gospodarzę od trzech lat i byłem w takiej sytuacjin że nie mogłem wziąść) po trzecie dla mojego województwa ostatnio się dowiadywałem że nie będzie pieniążków na większość programów Rolnośrodowiskowych. To powiedz mi dlaczego miałbym finansować ścianę wschodnią? Nasz Pan minister niestety dzieli rolników na tych gorszych z zachodu i na tych lepszych ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież tam chodzi o dopłaty do tytoniu i owoców miękkich.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Przecież tam chodzi o dopłaty do tytoniu i owoców miękkich.

Przeczytaj dokładnie tą ustawę, parę postów wyżej wstawiłem najważniejszą część ustawy.zrobię to jeszcze raz.

8) w art. 19:

„3) określa się zmniejszenia płatności wynikające z zastosowania modulacji, zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia nr 73/2009.”,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy jest możliwość zwiększenia PEG? Na dzialce miałem nieużytek, teraz jak zrobiona melioracja nieużytku już niema. Czy ktoś próbował zwiększyć peg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Danield28 nie pitol głupot zasady tej modulacji zostały wprowadzone w 2009 roku w traktacie akcesyjnym nie było o niej mowy był tam zapis o modulacji powyżej 300 000 euro. Więc nasi politycy mieli 3 lata aby wynegocjować zwolnienie z tej modulacji naszych rolników szczególnie w wypadku że mamy i tak mniejsze dopłaty niż rolnicy starej 15stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ten tego - czy ktoś widział może wniosek o dopłaty na 2012 rok na stronach ARiMR?

Jest taki sam jak za 2011?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem. Otóż przejąłem miesiąc temu gospodarstwo od ojca - nieduże, niewiele ponad 10 ha. Podczas zapisu u notariusza część z tego gospodarstwa dostała siostra (0,97 ha łąki). Ponieważ areał jest za mały, aby mogła otrzymać dopłaty "na siebie", więc postanowiłem, że we wniosku wpiszę też tę działkę siostry jako uzytkowaną przeze mnie (bo de facto tak będzie - siostra pracuje w urzędzie i mieszka w mieście) i ja otrzymam dopłaty, które zamierzam jej oddać. Czy muszę mieć jakiś dokument, żeby w razie kontroli nie było jakichś problemów? Chodzi mi o jakąś umowę dzierżawy lub podobną? Szkoda trochę tej kasy, nie jest to wprawdzie dużo, ale zawsze coś, a w tej sytuacji nie dostanie siostra (bo nie podlega z tym areałem po KRUS i nie może dostać dopłat), ani ja (bo nie jestem właścicielem działki). Dopłaty są wprawdzie dla tego, kto faktycznie uprawia ziemię, ale wiadomo jak to zwykle w rzeczywistości bywa - najczęściej dzierżawcy robią byle robić - właściciele biorą dopłaty (mówię tutaj o umowach "na gębę", takich po sąsiedzku). Chodzi mi o to, że w razie kontroli ktoś się może przyczepić, że biorę dopłaty do nie swojej działki - a jeśli tak to na jakiej podstawie? Czy agencji to nie obchodzi, czyja to działka - ważne, żeby nie ubiegały się o tę samą działkę 2 osoby? Kurcze, mam tyle wątpliwości co z tym fantem zrobić. Chciałbym uniknąć jakichś urzędowych umów itp. bo to wiadomo i czas, i koszty...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem problem.

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie potrzebujesz żadnej umowy, agencje nic nie obchodzi czyja jest ziemia tylko kto i co na niej uprawia. koniec kropka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest sprawdzona informacja? Chciałbym uniknąć jakichś nieprzyjemności później. Choć niemniej cieszę się, z tego co napisałeś. Nie ukrywam, że mnie pocieszyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jest tak jak pisze kolega Problemy mogą wyniknąć tylko w sytuacji gdy dwie osoby złożą wniosek na tą samą działkę Wtedy są wzywane do Agencji i już tam wyjaśnia się tą sytuację

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i dobre słowo :). W takim razie wpiszę tę działkę do swojego wniosku, a kasą się podzielę z siostrą. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Witam

W tym roku będę dzierżawił od sąsiadki ziemię.Chcę ją zgłosić do dopłat. We wniosku mam mapki swoich kawałków... czy na te dzierżawione też potrzebne są mapki? Czy wystarczy tylko wpisać co tam będzie posiane?

Może to głupie pytanie ale wolę się dopytać...bo w razie czego muszę załatwić te mapki a jak wiadomo zostało już mało czasu...


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź ;) Czyli tylko wpisuję i spokój :);)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajo    1

Pany. Takie pytanie. Jeśli mam posiane na działce 1,20 ha owies z jęczmieniem w proporcji 350/150 to mam na materiale graficznym zapisać to jako owies czy jako mieszanka?? Bo nie mam bladego pojęcia ???? bo chyba nie ma takiego pojecia jak mieszanka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Jak najbardziej istnieje pojęcie "mieszanka zbożowa" i tak właśnie wpisz na mapce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

potrzebuję porady.co mam wpisać na mapce,jeśli planuję ugorować grunt w tym roku.

w instrukcji ARIMR dot.UPO są 3 punkty,pod które mógłbym podciągnąć to,co mam w tej chwili na polu.

1.rolnik dokonał zasiewu w celu podn iesienia żyzności gleby przez wprowadzenie do niej świeżej masy roślinnej(zielony nawóz)

2.roślinność została przyorana lub wprowadzona do gleby na skutek zasotosowania innego zabiegu mechanicznego w terminie do dnia 31 sierpnia roku,w którym został złozony wniosek o przyznanie płatności.

3.uprawa nie jest prowadzona nie dłużej niiż rok.

Nie wiem co mam wpiać w mapki,zeby w razie kontroli nikt się mnie nie czepił.

w ubiegłym roku po żniwach zrobiłem talerzowanie ściernisk i zostawiłem to do wiosny,gdyż zamierzałem posiać jare zboża.ze względów różnych odpuściłem.pola się zazieleniły,wiadomo,i teraz co robić?właściwe zasiewy palnuję na jesień,a teraz znów bym to talerzówką potraktował i wtedy pasuje pkt.2 lub nawet 1.

co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Krótkie pytanie : kukurydza na kiszonkę zalicza się do "UPO" czy tak jak do okopowych nie ma do niej dopłaty uzupełniającej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

Pany. Takie pytanie. Jeśli mam posiane na działce 1,20 ha owies z jęczmieniem w proporcji 350/150 to mam na materiale graficznym zapisać to jako owies czy jako mieszanka?? Bo nie mam bladego pojęcia ???? bo chyba nie ma takiego pojecia jak mieszanka ???

nic nie pisz.obowiązek opisu tyczy sie 4podstawowych gatunków:żyta pszenicy jęczmienia i owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja mam pytanko, czy starcza wam dopłat na np nawóz paliwo i inne. bo u mnie nie i coraz więcej trzeba dorzucać.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas mamy sporo dzierżaw to dopłaty z naszego nie starczają nawet na sam nawóz o reszcie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kto zaznaczał przy składaniu wniosku ,że chce otrzymac decyzję pisemnie jak dotychczas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj