Riko

Dopłaty 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Riko    0

Wie ktoś może kiedy będą określone wielkości dopłat bezpośrednich dla Polski za bieżący rok?

W euro oczywiście bo kurs na złote dopiero 30 września jest przeliczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chyba za wcześnie by o to pytać.

A mi już przyszły mapki i wniosek na rok 2012.

Czy ktoś tez już ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Mi przyszły chyba 2 tyg temu ale i tak musze nowe druki brac bo ojciec gospodarstwo przepisal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nie musisz brać nowych druków możesz, na mapkach twojego ojca, tylko wykreślasz jego dane a wpisujesz swoje, przy każdej zmianie podpis. A wniosek to sobie ściagnij ze strony ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie co piszą w instrukcji na rok 2012 na temat dopłat do owoców miękkich bo podobno mają byc jakieś zmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Właśnie nic nie piszą, miało nie być dopłat do OM (w instrukcji nic nie pisze, ze można brać dopłaty ) a ostatnio weszła ustawa, ze jednak będą doplaty do OM. Ja na razie czekam aż ustawa wejdzie w zycie.

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam a jak ja kupiłem pole w sierpniu 2011r to mi też teraz mapki przyjdą teraz czy mam do nich iść i zgłosić że nabyłem pole i ubiegam się o dopłaty i jeszcze jedno mam pytanie bo od tych samych ludzi dzierżawie tez trochę pola i umowa narazie jest między nami i ja dopłate mam brać to też mam to zgłosić do agencji czy poprostu w swoim wniosku pisze o dopłatę o te dzierżawione pole i nie przedstawiam żadnych umów.Jak wie ktoś jak to jest to czekam na odp. bo ja jestem zielony w tych sprawach POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Znajomy dostał już wniosek na rok 2012 i jeśli chodzi o OM to ma byc dopłata do powierzchni ale ile kto miał obsadzone w 2008r za tyle dostanie kasę w 2012r tak podobno pisze w instrukcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtadekm    0

Wie ktoś może kiedy będą określone wielkości dopłat bezpośrednich dla Polski za bieżący rok?

W euro oczywiście bo kurs na złote dopiero 30 września jest przeliczany.

 

dopłaty będą takie same jak do tej pory

zmienia się tylko JPO i UPO JPO się zwiększa a UPO maleje

2012 jest ostatnim rokiem UPO /uzupełniająca płatność krajowa/

należy dodać JPO + UPO z 2011 roku a wyjdą dopłaty na 2012

 

Witam a jak ja kupiłem pole w sierpniu 2011r to mi też teraz mapki przyjdą teraz czy mam do nich iść i zgłosić że nabyłem pole i ubiegam się o dopłaty i jeszcze jedno mam pytanie bo od tych samych ludzi dzierżawie tez trochę pola i umowa narazie jest między nami i ja dopłate mam brać to też mam to zgłosić do agencji czy poprostu w swoim wniosku pisze o dopłatę o te dzierżawione pole i nie przedstawiam żadnych umów.Jak wie ktoś jak to jest to czekam na odp. bo ja jestem zielony w tych sprawach POZDRAWIAM

 

mapki nie przyjdą na pierwszy raz, ich nie potrzeba na pierwsze zgłoszenie ani Agencja nie wyda

Agencji nie obchodzi czyje to grunty-nie sprawdzają żadnych umów

jest wyjątek - gdy więcej jak jeden rolnik poda daną działkę o dopłaty wtedy kontrol krzyżowa i wygrywa ten kto ma umowę dzierżawy więc świstek z podpisami dobrze mieć

 

Nie musisz brać nowych druków możesz, na mapkach twojego ojca, tylko wykreślasz jego dane a wpisujesz swoje, przy każdej zmianie podpis. A wniosek to sobie ściagnij ze strony ARiMR.

 

Błędna podpowiedź odnośnie mapek

ojciec swoje mapki odsyła do agencji natomiast pierwszy raz zgłasza się bez mapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Może i błędna ale u mnie w ARiMR tak mi powiedzieli jak pierwszy raz składalem wniosek bo ojciec mi przepisał gospodarstwo. Jego dane wykreślałem i wpisywałem swoje i taki wniosek złożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Panowie wynika że chcą nam obciąć 10% dopłat. Każdy kto będzie mieć dopłaty powyżej 5000euro będzie mieć obcięte 10% kwoty i to już od 2012roku wcześniej mówili że będzie to od 2013. Przeczytajcie tekst projektu i wyjaśnienie do tej ustawy to jest najważniejsze, otwórzcie również zakładkę "Dokumenty dotyczące prac nad projektem ustawy wg stanu na dzień 10.01.2012 r. " i przejdzie na stronę 18. Link na stronę jest poniżej.

Tekst ustawy przyjęty przez Senat bez poprawek

USTAWA

z dnia 27 stycznia 2012 r.

o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego

oraz niektórych innych ustaw.

 

 

w art. 19:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. atności obszarowe, płatność do krów i owiec oraz płatność do tytoniu

przyznawane w drodze decyzji.”,

B) w ust. 2:

– wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie:

„W decyzji w sprawie przyznania płatności obszarowych, płatności do

krów i owiec oraz płatności do tytoniu:”,

– pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) ustala się kwotę podlegającą odliczeniu na podstawie przepisów

Unii Europejskiej, o których mowa w art. 1 pkt 1, jeżeli zachodzą

przesłanki ustalenia tej kwoty określone w tych przepisach, oraz”,

– dodaje się pkt 3 w brzmieniu:

„3) określa się zmniejszenia płatności wynikające z zastosowania

modulacji, zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia nr

73/2009.”,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

RAŻĄCA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ ;[ PO RAZ KOLEJNY POZOSTAJE TYLKO PROTESTOWAĆ I TO NA OSTRO :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to czy to niesprawiedliwość to nie wiem bo jak była modernizacja to ci którzy mają mniej niż 20ha nie mieli szans bo byli spychani na dół listy a dostawali po kilka razy ci sami.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

damian40000 to jest wielka niesprawiedliwośc w porównaniu do rolników ze starej pietnastki. Nasz "cudowny" minister "walczy" jak lew aby wyrównać dopłaty a po cichu w ciagu siedmiu dni obcina dopłaty o 10% (link na stronę sejmu jest poniżej). Oczywiście będą mówić że to Komisja Europejska tak kazała ale czy ktoś głosował przeciwko takim zmianą? (link na stronę jest poniżej).

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=156

 

http://ec.europa.eu/agriculture/minco/othco/paiments/115.pdf

 

Generalnie sporej częsci rolniką obetną 10% dochodu i tak jeszcze dorypią podatek dochodowy ale w takiej formie że rolnik na tym nieskorzysta a tylko państwo Polskie i jesteśmy ugotowani.

 

Modulacja będzie tylko dotyczyć nowych państw członkowskich oprócz Rumuni i Bułgarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tym że jest to niesprawiedliwe w porównaniu do rolników ze starej piętnastki zgadzam się całkowicie. Ale jest metoda żeby to obejść. Wystarczy fikcyjnie wydzierżawić ziemię członkom rodziny tak żeby każdy miał poniżej 5000€ dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Znajomy dostał już wniosek na rok 2012 i jeśli chodzi o OM to ma byc dopłata do powierzchni ale ile kto miał obsadzone w 2008r za tyle dostanie kasę w 2012r  tak podobno pisze w instrukcji .

 

To znaczy,że pczątkujący rolik,który zaklada poraz pierwszy plantacje z owocami miękkimi nie będzie miał przyznanej dotacji do OM? Jedynie "starzy plantatorzy" będą mogli je otrzymywać? Rażąca niesprawiedliwość i dyskryminacja młodych, którzy taką uprawą chcą się zająć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

damian40000 Przepraszam bardzo ale nie chcę nic "obchodzić". Chciałbym żeby te państwo było chociaż trochę normalne żebym nie musiał nic kombinować. Kolejna sprawa niektórzy rolnicy mogą mieć kredyty w bankach naprzykład na maszyny z programu Modernizacja Gospodarstw i bank mógły patrzeć nie przychylnym okiem że traci większość dochodu. Rząd Polski wynegocjował takie warunki że jak zbliżymy się pewną kwotą do krajów srarej pietnastki to muszą obciąć nam 10% procent dopłat. Negocjacyjny "sukces".

 

To znaczy,że pczątkujący rolik,który zaklada poraz pierwszy plantacje z owocami miękkimi nie będzie miał przyznanej dotacji do OM? Jedynie "starzy plantatorzy" będą mogli je otrzymywać? Rażąca niesprawiedliwość i dyskryminacja młodych, którzy taką uprawą chcą się zająć!!!

W opisie ustawy również to wyczytałem. Wynika, że to chyba prawda.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

to ze rzad bierze nasze doplaty to wiadomo bylo od dawna a teraz jeszcze obcinaja tak jak bylo swego czasu z plytami ze UE dala taki przepis a oni sobie sami wymyslili. mam takie pytanie do ilu sztuk krow przysluguje doplata bo bylo do 10 a teraz nic o tym nie pisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@damian40000 cieszysz się że obetną dopłaty tym pow 20 ha? Uważasz że sprawiedliwie spotkała ich kara bo cię wydyndali przy modernizacji? Przyjdzie czas że się wezmą i za małe gospodarstwa więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Może i błędna ale u mnie w ARiMR tak mi powiedzieli jak pierwszy raz składalem wniosek bo ojciec mi przepisał gospodarstwo. Jego dane wykreślałem i wpisywałem swoje i taki wniosek złożyłem.

Miałem tak samo jak ty kazali skreślić dane mamy wpisać swoje i podpis i wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Musimy o tej modulacji głośno mówić. Pewnie Pan minister miał nadzieję że to przejdzie bez echa, tak szybko tą ustawę przegłosowali. Dzisiaj w Agrobiznesie już podobno o tym lekko wspomnieli w dyskusji ale to stanowczo zamało. @damian40000 ani tobie ani nikomu innemu nieżyczyłbym niższego dochodu o 10% zwłaszcza że każdy z nas ciężko pracuje żeby coś osiągnąć a tu jednym przepisem odbierają mu pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja o tej modulacji wspominałem na Agrofoto już w listopadzie i grudniu ale jakoś nikt się tym specjalnie nie przejoł więc nie ma co szumieć szczególnie że już po ptakach sejm przegłosował zmianę przy okazji dyskusji na temat platności do tytoniu i owoców miękkich. Dokumenty zostały już przesłane do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia więc już nic nie wskóramy był czas na walkę to przespały go związki zawodowe i izby rolnicze teraz możecie podziekować swoim przedstawicielom w terenie. Tak samo było w przypadku podatku rolnego na niektórych gminach rolnicy przespali i maja teraz stawki maksymalne u mnie naszczęście się zorganizowaliśmy i obniżyliśmy cenę żyta do 50zł/q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Ja o tej modulacji wspominałem na Agrofoto już w listopadzie i grudniu ale jakoś nikt się tym specjalnie nie przejoł więc nie ma co szumieć szczególnie że już po ptakach sejm przegłosował zmianę przy okazji dyskusji na temat platności do tytoniu i owoców miękkich. Dokumenty zostały już przesłane do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia więc już nic nie wskóramy był czas na walkę to przespały go związki zawodowe i izby rolnicze teraz możecie podziekować swoim przedstawicielom w terenie. Tak samo było w przypadku podatku rolnego na niektórych gminach rolnicy przespali i maja teraz stawki maksymalne u mnie naszczęście się zorganizowaliśmy i obniżyliśmy cenę żyta do 50zł/q.

 

Ja wiedziałem o modulacji że mam być od 2013 ale że od 2012 to dopiero wiem od kilkunastu dni. Prezydent chyba jeszcze jej niepodpisał więc mamy jeszcze trochę czasu a jak nawet ją podpisał to trzeba protestować tak stanowczo jak lekarze czy internauci, tam też były podpisane dokumenty i jakoś wywalczyli swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Pisałem w temacie ,,Dlaczego rolnicy nie protestują?,, namawiałem do protestów w tej sprawie i cen ON a zwłaszcza o podniesienie poziomu zwrotu akcyzy do maksymalnej, i co okazuje się że na tym portalu nie można nic konkretnego zorganizować użytkownicy to w większości dzieci które bardziej ślinią się na lakier JD niż przejmują tym co ich w przyszłości czeka. Może za kilka lat jak tego typu portale będą bardziej popularne i ich użytkownicy dorosną będziemożna za ich pośrednictwem zorganizować się i zawalczyć o swoje prawa. Interweniowałem w związkach zawodowych i w izbach ale tam już całkowita degradacja taka się sitwa zrobiła że nic nie wskórasz boją się o posadki swoich dzieci rozlokowanych po różnych agencjach więc palcem nie kiwną. Szczególnie że te zmiany w dopłatach podobnie jak KRUS i składka zdrowotna dotykają zaledwie niecałych 7% gospodarstw.

Reszta chłopków małorolnych siedzi cicho a nawet jak damian40000 zacierają ręce że się dużym dostało po d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@damian40000 cieszysz się że obetną dopłaty tym pow 20 ha? Uważasz że sprawiedliwie spotkała ich kara bo cię wydyndali przy modernizacji? Przyjdzie czas że się wezmą i za małe gospodarstwa więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Walce mnie to nie cieszy bo sam jestem na granicy tych 5000€ i jak coś dokupie to przekrocze. Pisze poprostu że to już nie pierwszy taki dziwny przepis weźmy taka rejonizację po co dzielić pieniądze na województwa albo dopłaty do krów w niektórych rejonach unia tego nie wymyśla to nasi genialni politycy tworzą takie idiotyczne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj