Skocz do zawartości
TBhog

t-25 glowica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
T-25
Witek2010    32

A jest wtedy efekt jakiś z tego grzania świecą po takim czasie może i te ciepło jeszcze tam będze. Najgorzej to zacząć kręcić i kręcić do nieskończonności aż akumulator siądzie :D

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

mani51    60

Głowicę od T25 znam na wylot. Jedyna możliwość żeby pojawiła się w niej ropa to albo nieszczelny wtryskiwacz ale na pewno nie uszkodzona podkładka pod wtryskiem. Żeby tam poszła ropa musiałby w ogóle nie palić na cylinder i wtedy mogłoby się jej nazbierać nad tłokiem i zacząć ją wyrzucać przez nieszczelność, ale to skrajny przypadek.

Szczerze mówiąc to już się gubię w tym temacie bo kolega teraz znowu o odpalaniu pisze próbując się chyba wykręcić od odpowiedzi.

Typie - znam gorsze słowa ale w tym kontekście też mógłbym się poczuć urażony gdyby to było do mnie.

pawel807    96

Witam . Panowie nie długo mam zamiar robić generalny remont silnika w moim Władimircu. Pytanie chodzi o głowice, bo są oryginalne nigdy prawdopodobnie nie robione. I co lepiej zrobić, kupić nowe czy te oddać do regeneracji co będzie lepiej się opłacać ? Czy te nowe są dobre wymieniał ktoś ?

Edytowano przez pawel807

Wiadomość z agroFakt.pl

GoRAL1    63

U mnie lały przez prowadnic e

wymieniłem na nowe nie było z nimi problemu (mam dobry sklep)

razor275    279

A to tam gdzie ja, myślałem że masz jeszcze jakiś lepszy sklep :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

razor275    279

Na Kochanowskiego w Tarnowie tez jest dobry sklep.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

mani51    60

Zależy co stwierdzisz po obejrzeniu głowic. Jak gdzieś pęknięta czy wypalone gniazda to nowa, a jak wszystko z nią ok to zmienić prowadnice i zawory, dotrzeć pastą i zakładać. Można nawet samemu zrobić. Ewentualnie jak zawory szczelne i nie mają luzu w prowadnicach to nic nie ruszać. Głowic tych nie planują, przynajmniej mi nigdzie tego nie chcieli robić a już w ogóle nikt się nie chciał brać za wymianę gniazd zaworów - jest spore ryzyko, że gniazdo wypadnie i narobi szkód w silniku.

zbyszekbrzuze    124

Coś znalazłem:

http://www.youtube.com/watch?v=IN8WNuOea0M&list=PLF432493D8DCC2108&index=9

Przydają się konta na zagranicznych portalach społecznościowych :)

Polecam inne jego filmy, bo tam sa naprawde pouczające treści

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

zbyszekbrzuze    124

Witam. Mam pytanie: czy da sie samemu wymienic prowadnice zaworow? Bo patrzac na nie to nie wyglada to zbyt skomplikowanie. Tak glownie w celach edukacyjnych chcialbym to zrobic. Robil juz ktos z was taka operacje? Jak poszlo?

KPK Kumurun Team

pegaz1987    0

pomyliłem pojęcia, prowadnice z popychaczami

Edytowano przez pegaz1987

mani51    60

Prowadnice zaworów są wprasowane w głowicach. Trzeba wymontować głowicę, wyjąć zawory i wypchnąć od spodu prowadnice a później nowe wcisnąć najlepiej na prasie, ale myślę że i większym imadłem czy jakąś śrubą tez da radę. Nie radzę używać młotka bo są z dosyć kruchego materiału.

mtracz    71

Kolega myli. To nie są prowadnice zaworów.

A odkręcając koniki klawiatury nic nam nie da uważanie aby ich nie zruszyć. Przy każdym ich ponownym montażu należy ustawić luz na zaworach.

A także trzeba przedmuchać sprężonym powietrzem aby kanały olejowe były drożne.

Prowadnice zaworowe są w głowicy i przez nie przechodzą zawory.

Edytowano przez mtracz

zbyszekbrzuze    124

No właśnie, co wy mi tu wypisujecie?

Tylko Mani trafił w 10!

Właśnie, robił to ktoś, kto mi potwierdzi, że to możliwe jest?

Trzeba podgrzewać głowicę, żeby się zluzowały?

Ściągacz to ja sobie mogę dorobić, żeby powyciągać i powciskać

KPK Kumurun Team

mani51    60

Napisałeś posta pod moim ale chyba pisałeś do mojego poprzednika pisząc, że się myli, przeczytaj kilka postów wstecz po kolei to zrozumiesz :)

Sam nie robiłem ale byłem przy wymianie na prasie, nawet nie hydraulicznej tylko mechanicznej. Siła tam nie jest potrzebna żadna kosmiczna i wychodzi bez podgrzewania.

Edytowano przez mani51

GoRAL1    63

Wymienić prowadnice to nie problem , ale potem trzeba przefrezować gniazda aby były osiowe z prowadnic ( docieranie tego nie zastąpi)

Brytan    1

Witam panowie mam problem wymieniłem uszczelkę (miedzianą) pod głwicą w moim Władku.Pochodził może ze 2godz. i wybiło od nowa tą samo. Założyłem drugi raz i znów to samo. Jak najlepiej uszczelnić. Bardzo proszę o odp.

GoRAL1    63

Te uszczelki to nie jest orginał narmalnie tam niema uszczelek

weś tulejr może być jakaś inna i dotrzyj na niej głowice przy u życiu pasty

zbyszekbrzuze    124

Glowice daj do splanowania, to jest podstawa, jesli cylinder nie pekl, to bedzie trzymac

KPK Kumurun Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez andrzejz78
      Witam

Zastanawiam się nad małym remontem władka Do wymiany z ważniejszych rzeczy by były głowice, cylindry i tłoki z pierścieniami Uszczelki itp wedle potrzeby

Zastanawiam się teraz nad zakupem części Czy brać niby oryginały czy może kupić wszystko od Ledy ? Mój ciągnik jest z roku 1980
      Ma ktoś jakąś wiedzę odnośnie pasowania części z Ledy do władka z lat 80-tych ?
    • Przez TBhog
      Witam

Robiłem już ze sprzęgłem bo nie trzymało ale taki problem mam pierwszy raz. Mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla a co za tym idzie bieg wrzucić baardzo ciężko. Jak zapalę z wrzuconym biegiem to traktor stoi no ale wyrzucę bieg i nie da się wrzucić. Zbliżyłem już maksymalnie do łożyska oporowego te 3 popychacze co odciskają docisk ale nie pomogło. Odkręciłem kwadratową pokrywę za pompą hydrauliczną i ewidentnie widać, że jak nacisnę sprzęgło to oś idąca do skrzyni nadal się kręci. Co mogło paść ? Po mojemu to chyba docisk coś nie tak bo jakby tarcza padła to by w ogóle nie brało.

Pozdrawiam
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez nieznany240
      zrobiłem remont silnika niedawno, jest taka przyczyna że jeden cilinder grzeje się szybciej od drugiego