ari321

T-25 zapowietrzanie sie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MaciekT25    0

Witam. Też podepnę się pod ten post ponieważ mam duży problem z moim władkiem. Podczas orki zapowietrzył się. Udało nam się zjechać z pola na wolnych obrotach ponieważ nie chciał wejść na wyższe. Jednak w garażu zapowietrzył się już na amen. Pompowanie pompką nic nie daje. Nie ciągnie paliwa z baku. Sprawdzaliśmy szczelność przewodów od baku do pompy i wszystko szczelne. Wymieniłem wszystkie podkładki miedziane, wymieniłem filtry i uszczelki, wyczyściłem odstojnik, wymieniłem siatkę w odstojniku, wymieniłem pompkę, wymieniłem rurkę w baku. A ciągnik nadal stoi. Wężyk między odstojnikiem a pompą mam przezroczysty i widzę, że nie ma tam wgl paliwa. Pompowanie pompką nic nie daje. Kręcenie rozrusznikiem też nie. Nie mam pojęcia jak go odpowietrzyć i co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Wystarczy odkręcić korki na pompce zasilającej i sprawdzić zaworki zwrotne czy coś nie podeszło bo zarówno pompka ręczna jak i ta zasilająca ciągnie przez te same zaworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekT25    0

pompkę zasilającą kupiliśmy nową ale chyba była wadliwa bo przeciekała mimo podkładek miedzianych. muszę sprawdzić to co kolega wyżej napisał czy te zaworki są sprawne i dam odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekT25    0

Na wszelki wypadek kupiłem nową pompkę zasilającą jednak nic to nie dało. Paliwo z baku jak nie szło tak nie idzie. Nie mam już pojęcia co może być zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Musisz mieć nieszczelność, innej opcji nie ma. Jak sprawdzałeś szczelność układu od zbiornika do pompki? Ja to już nawet na hermetyku zakładałem niektóre podkładki miedziane bo też nie mogłem sobie kiedyś poradzić. 

Sprawdź czy pompka pociągnie z jakiegoś słoika, rozepnij wężyk między nią a odstojnikiem i włóż go do paliwa, ciekawe czy pociągnie.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekT25    0

Ciągnik naprawiony. Okazało się że nieszczelność była na śrubce przy wejściu do baku. Pomogły podwójne podkładki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

Panowie niestety u mnie również pojawił się problem z odpaleniem t25. Po zimie ciągnik odpalił normalnie, wykonałem pierwsze prace, natomiast po tygodniu od ostatniego odpalenia nie mogłem go uruchomić. Pompowałem pompką i nic to nie dawało, więc poprosiłem sąsiada, aby mnie pociągnął. Niestety kompletnie nie chciał się uruchomić. Postawiliśmy go na jakąś godzinę i odpalił. Rozsiałem więc nawóz i po kolejnych kilku dniach już kompletnie nie chce odpalić. Wymieniłem filtry paliwa i pompując pompką słychać jak paliwo przelewem wraca do baku, natomiast nie dociera do wtrysków (odkręciłem przewody i jest sucho). Dziwna sytuacja, bo wcześniej wszystko chodziło tak jak powinno, a wcześniej nie dawał oznak, żeby było coś nie tak. Bardzo proszę o pomoc co to może być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj