Skocz do zawartości
zetor7745

Kosiarki Czolowe

Polecane posty

zetortoja    0

Conjure One

A to akurat nie prawda z tymi równymi polami. Sąsiad ma czołówkę 2,7m ma teren naprawdę nie równy, a kosi się mu dosyć dobrze. Minusem czołowych kosiarek jest to, że praktycznie nie możesz skręcać. Po jak skręcasz to trawa idzie pod tylnymi kołami i zostaje tam niedokoszone.

fendt309lsa    1

Rozglądam się za zestawem 2 dyskowych używanych do fendt309 teren sporo górzysty ale pola są w miarę równe, nie ma dołków bruzd itp. Co byście doradzili??

Wiadomość z agroFakt.pl

fdt309ci    1
A nie lepiej dyskowa ma mniejsze zapotrzebowanie mocy i szybciej można z nią pracować

Potwierdzam kosiarka dyskowa potrzebuje mniejsze zapotrzebowanie mocy i to oczywisye że się z nią szybciej kosi ;)

bodzio1108    79

Najlepiej kup dyskową, polecam Pottingera, słyszałem o niej same dobre opinie, a jest ich dużo w mojej okolicy. Sam zamierzam sie kupić Pottingerke taką ze 3metry do Proxy ;)

Nie polecam Samaszu, bynajmniej ja mam bębnową 165 i po niespełna dwóch sezonach musiałem wymienić wszystkie trzymaki od norzy, pracuje na 20ha łąk, ale na współke z czeską 165. A na dodatek nawet jak są założone nowe noże to i tak nie dokasza tak jak czeska, pomiędzy bębnami pozostaje taka "grzywka:" :P

statek    137

samasz? mam czolowa na forterze, nie ma o czym gadac, szrot i tyle posypala sie po 50h

juzio    0

ja mam Pottingera tyl dysk 2,65 jestem bardzo zadowolony kosze zetorkim 6340 idze jak strzała na pagórkowatym terenie nie ma porownania do bębnówki najlepszy sprzęt

gryfel    5

Mam problem bo nie wiem czy lepiej kupić nową kosiarkę czołowa dyskowa 3m z Samaszu czy lepiej używaną kosiarkę czołową bębnową z 2006 Pottingera 3m. Cena obu kosiarek jest taka sama. Mam równe łąki. Ma pracować z ciągnikiem 120KM z tyłu będzie bębnowa 1,65m. Proszę o wypowiedzenie się osób które użytkują obie te marki.

statek    137

ja mam czolowa samaszu 2,65 i powiem ze forterra da rade i z 3,2

michal121    0
Najlepiej kup dyskową, polecam Pottingera, słyszałem o niej same dobre opinie, a jest ich dużo w mojej okolicy. Sam zamierzam sie kupić Pottingerke taką ze 3metry do Proxy :lol:

Nie polecam Samaszu, bynajmniej ja mam bębnową 165 i po niespełna dwóch sezonach musiałem wymienić wszystkie trzymaki od norzy, pracuje na 20ha łąk, ale na współke z czeską 165. A na dodatek nawet jak są założone nowe noże to i tak nie dokasza tak jak czeska, pomiędzy bębnami pozostaje taka "grzywka:" ;)

Ja mam dwie kosiarki samaszu czołową 2,90 (użytkuje od 2007r) i tylną też samaszu 2,10 (użutkuje ją od 2004r) nie narzekam na nie są to bardzo dobre kosiarki rocznie kosze 50h na niektórych kawałkach kosze 4 razy. Tylko co w tych kosiarkach robie to zmieniam noże, obydwie kosiarki wykaszają bardzo dobrze :lol:

zetormen    5

Na górki lepsza bębnówka a dyskowe są dobre na równiny. A co do ciągnięcia bębnówki to aby rozbujać.:)

eson    0

Moim zdaniem dyskówka 2.65 krone lub kuhn to jest coś

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

korsarz    7

Witam panowie mam zamiar kupić kosiarke czołową krone 2,8m coś podobnego jak tutaj http://www.agriaffai...8.html����tylko niewidze żeby ona miała (jakieś pływające ramiona) wygląda jakby to było zaczepiane na sztywno niewiem czy tam mają być jakiejś sprężyny czy coś co myślicie o takiej kosiarce?

Edytowano przez korsarz

Zoch    4

Witam

Mam takie pytanko.Otóż kupiłem kosiarkę czołową pottinger cat 270 i zastanawiam się do czego służą sprężyny z przodu.Prawdopodobnie przyczepia je się do ciągnika czy TUZ'a ale nie mam pojęcia w jakim celu skoro i tak TUZ z kosiarką jest połączony "na sztywno".Objaśni mi to ktoś?

Połączony

Edytowano przez MAT912

haszek1989    9

witam powolutku zastanawiam się nad zakupem kosiarki czołwej najbardziej mi w oko wpadla Pottinger NOVACAT 301 ALPHA MOTION,  czy ją polecacie, a moze coś innego mi polecicie, dodam że na tył mam Esy Cut 320 firmy Krone, wrażenia z użytkowania  dobre są.Po

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Kajtek_1    13

witam poszukuję używanej kosiarki czołowej dodam że ma być tania fundusz mocno ograniczony w ostatnim roku zaszalałem z zakupami to mi lizing i kredyt fundusze pochłania. Kosiarka będzie pracować z steyr 6125 profi na tył mam kosiarkę krone 280 cvx Esy cut. jaką polecicie tanią i dobrą czołową ?

Axial    7
Napisano (edytowany)

Na Olx jest Krone EC320 w wersji "P" za 13.900 zł /bez kondycjonera/. Masz take same dyski, trzymaki, noże jak w swojej - to bardzo ułatwia życie.

Edit. Jest nawet za 12.000 zł , też 2008 r.

Edytowano przez Axial

PATr    238

Witam

Mam takie pytanko.Otóż kupiłem kosiarkę czołową pottinger cat 270 i zastanawiam się do czego służą sprężyny z przodu.Prawdopodobnie przyczepia je się do ciągnika czy TUZ'a ale nie mam pojęcia w jakim celu skoro i tak TUZ z kosiarką jest połączony "na sztywno".Objaśni mi to ktoś?

Połączony

Prawidłowo w przedniej kosiarce powinieneś mieć górne cięgło teleskopowe a nie zwykłe na gwint i wtedy kosiarka pracuje górą a sprężynami ustawiasz naciąg tak aby nie pchała się po ziemi

haszek1989    9

witam mam do kupienia czołowa w dobrych pieniadzach nowa popokazowa  kosiarke Uni alka xlc 3m, jakie macie o niej zdanie  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez erni
      czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..
      pozdrawiam erni
    • Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez Wilkuu
      Cześć

Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez MarcinSko
      Witam pisze do waz z zapytaniem jaki ciagnik zakupic z turem i kosiarka razem na dofinansowanie mlody rolnik.
      Ciagnik miałby do skoszenia 40ha aż 1raz do roku łąk torfowych, i generalnie wykorzystany do prac z ladowaczem. Czyli nie za wiele do roboty puki co, moc ciągnika to 80-100km raczej w totalnej podstawie, ladowacz jakiś polski chyba nie ma sensu kupować orginalny do złożenia max 300bel (120) czy drobnych prac ziemnych? Kosiarka listwowa (chyba dobrze pisze) 250/280max tez jakaś niezbyt droga. Wracajac do ciagnika to raczej podstawa, tylko opony bym chcial jakies szerokie, bywa dość mokro. Marki które mnie interesuja to:
      Case
      Nh
      Jd
      Df
      Co bym chcial mieć w nich:
      Klima
      Rewers jak da rade ten bez sprzęgła
      Budżet ok 250tys brutto.
      Jestem zielony bo całe moje życie to c-330 i c-360 plus kosiarka rotacyjna, zakup planowany na 2017rok a zanim pójdę do dealera chce sie popytać bo jak wyczuje to mnie naciagnie do bólu.