zetor7745

Kosiarki Czolowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetortoja    1

Conjure One

 

A to akurat nie prawda z tymi równymi polami. Sąsiad ma czołówkę 2,7m ma teren naprawdę nie równy, a kosi się mu dosyć dobrze. Minusem czołowych kosiarek jest to, że praktycznie nie możesz skręcać. Po jak skręcasz to trawa idzie pod tylnymi kołami i zostaje tam niedokoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309lsa    1

Rozglądam się za zestawem 2 dyskowych używanych do fendt309 teren sporo górzysty ale pola są w miarę równe, nie ma dołków bruzd itp. Co byście doradzili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
A nie lepiej dyskowa ma mniejsze zapotrzebowanie mocy i szybciej można z nią pracować

 

 

Potwierdzam kosiarka dyskowa potrzebuje mniejsze zapotrzebowanie mocy i to oczywisye że się z nią szybciej kosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Najlepiej kup dyskową, polecam Pottingera, słyszałem o niej same dobre opinie, a jest ich dużo w mojej okolicy. Sam zamierzam sie kupić Pottingerke taką ze 3metry do Proxy ;)

Nie polecam Samaszu, bynajmniej ja mam bębnową 165 i po niespełna dwóch sezonach musiałem wymienić wszystkie trzymaki od norzy, pracuje na 20ha łąk, ale na współke z czeską 165. A na dodatek nawet jak są założone nowe noże to i tak nie dokasza tak jak czeska, pomiędzy bębnami pozostaje taka "grzywka:" :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

samasz? mam czolowa na forterze, nie ma o czym gadac, szrot i tyle posypala sie po 50h


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja mam Pottingera tyl dysk 2,65 jestem bardzo zadowolony kosze zetorkim 6340 idze jak strzała na pagórkowatym terenie nie ma porownania do bębnówki najlepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Mam problem bo nie wiem czy lepiej kupić nową kosiarkę czołowa dyskowa 3m z Samaszu czy lepiej używaną kosiarkę czołową bębnową z 2006 Pottingera 3m. Cena obu kosiarek jest taka sama. Mam równe łąki. Ma pracować z ciągnikiem 120KM z tyłu będzie bębnowa 1,65m. Proszę o wypowiedzenie się osób które użytkują obie te marki.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam czolowa samaszu 2,65 i powiem ze forterra da rade i z 3,2


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0
Najlepiej kup dyskową, polecam Pottingera, słyszałem o niej same dobre opinie, a jest ich dużo w mojej okolicy. Sam zamierzam sie kupić Pottingerke taką ze 3metry do Proxy :lol:

Nie polecam Samaszu, bynajmniej ja mam bębnową 165 i po niespełna dwóch sezonach musiałem wymienić wszystkie trzymaki od norzy, pracuje na 20ha łąk, ale na współke z czeską 165. A na dodatek nawet jak są założone nowe noże to i tak nie dokasza tak jak czeska, pomiędzy bębnami pozostaje taka "grzywka:" ;)

 

Ja mam dwie kosiarki samaszu czołową 2,90 (użytkuje od 2007r) i tylną też samaszu 2,10 (użutkuje ją od 2004r) nie narzekam na nie są to bardzo dobre kosiarki rocznie kosze 50h na niektórych kawałkach kosze 4 razy. Tylko co w tych kosiarkach robie to zmieniam noże, obydwie kosiarki wykaszają bardzo dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetormen    7

Na górki lepsza bębnówka a dyskowe są dobre na równiny. A co do ciągnięcia bębnówki to aby rozbujać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eson    0

Moim zdaniem dyskówka 2.65 krone lub kuhn to jest coś

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Witam panowie mam zamiar kupić kosiarke czołową krone 2,8m coś podobnego jak tutaj http://www.agriaffai...8.html����tylko niewidze żeby ona miała (jakieś pływające ramiona) wygląda jakby to było zaczepiane na sztywno niewiem czy tam mają być jakiejś sprężyny czy coś co myślicie o takiej kosiarce?

Edytowano przez korsarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Witam

 

Mam takie pytanko.Otóż kupiłem kosiarkę czołową pottinger cat 270 i zastanawiam się do czego służą sprężyny z przodu.Prawdopodobnie przyczepia je się do ciągnika czy TUZ'a ale nie mam pojęcia w jakim celu skoro i tak TUZ z kosiarką jest połączony "na sztywno".Objaśni mi to ktoś?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haszek1989    13

witam powolutku zastanawiam się nad zakupem kosiarki czołwej najbardziej mi w oko wpadla Pottinger NOVACAT 301 ALPHA MOTION,  czy ją polecacie, a moze coś innego mi polecicie, dodam że na tył mam Esy Cut 320 firmy Krone, wrażenia z użytkowania  dobre są.Po

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

witam poszukuję używanej kosiarki czołowej dodam że ma być tania fundusz mocno ograniczony w ostatnim roku zaszalałem z zakupami to mi lizing i kredyt fundusze pochłania. Kosiarka będzie pracować z steyr 6125 profi na tył mam kosiarkę krone 280 cvx Esy cut. jaką polecicie tanią i dobrą czołową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
Napisano (edytowany)

Na Olx jest Krone EC320 w wersji "P" za 13.900 zł /bez kondycjonera/. Masz take same dyski, trzymaki, noże jak w swojej - to bardzo ułatwia życie.

Edit. Jest nawet za 12.000 zł , też 2008 r.

Edytowano przez Axial

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Witam

 

Mam takie pytanko.Otóż kupiłem kosiarkę czołową pottinger cat 270 i zastanawiam się do czego służą sprężyny z przodu.Prawdopodobnie przyczepia je się do ciągnika czy TUZ'a ale nie mam pojęcia w jakim celu skoro i tak TUZ z kosiarką jest połączony "na sztywno".Objaśni mi to ktoś?

 

Połączony

 

Prawidłowo w przedniej kosiarce powinieneś mieć górne cięgło teleskopowe a nie zwykłe na gwint i wtedy kosiarka pracuje górą a sprężynami ustawiasz naciąg tak aby nie pchała się po ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haszek1989    13

witam mam do kupienia czołowa w dobrych pieniadzach nowa popokazowa  kosiarke Uni alka xlc 3m, jakie macie o niej zdanie  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj