zetor7745

Kosiarki Czolowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor7745    3

Witam!

Na wiosne bede mial dylemat w zakupie kosiarki czolowej. Posiadam juz kosiarke bebnowa tylnia 1,85 z Samaszu. Mysle tak o 2,1m pracowaly one by z Zetorem 11441 Forterra. Zeby bylo do pary chcialem kupic Samaszu. i tu do was pytania:

 

 

- czy warto inwestowac w ta firme??

- czy dyskowa czy bebnowa

- czy Zetorek da rade??

 

Z góry dzieki.

 

Pozdrawiam zetor7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

zetorek napewno da rade a dyskowa chyba lepsza


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A czy jest sens kupować czołówke do zetora 5245? koleś takiego sprowadził wom i podnośnik sprawny tylko czy to nie za mały ciągnik i chyba joko pojedyńcza by pracować musiała? bo z bębnówką z tyłu nie dał by rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

masz kosiarkę z samaszu i nie wiesz czy warto inwestować w tą firmę???to raczej powinno być pytanie do Ciebie... :P

 

jakie masz ląki???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Dyskowa czy bębnowa zależy od łąki bo jak masz górki to lepiej bębnową.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
górki to lepiej bębnową

Ja słyszałem, że niekoniecznie. Zgodzę się, że szerokość robocza ma tutaj znaczenie: jeśli kosiarkę 3m to w przypadku nierównego terenu w niektórych miejscach kosiarka będzie ryła w ziemi a w innych będzie w powietrzu. Dletego uważam, ze lepiej wybrać dwie o mniejszej szerokości roboczej. Napewno dużą zaletą dyskowej jest mniejsze niż w przypadku bębnowej zapotrzebowanie na moc a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa.

Odnośnie samaszu to nie miałem z tą firmą styczności, ale słyszałem od jednego użytkownika prasy mascar (samasz dystrybuje te prasy), że jest to firma nierzetelna. Ale powtarzam - są to tylko informacje zasłyszane i niekoniecznie muszą być prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Wada dyskówki nie można nią cofać kiedy jest opuszczona a bębnową można.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Teraz słyszałem że jest 47%upustu na produkty z samasza .


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Dealer mi tak powiedział. Upust jest na maszyny wyprodukowane w tym roku. Więc pewnie dali taki upust żeby nie stały przez zimę.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Mam ptanko bo jak są te zniżki to moze dyskówke kupie wczesniej niz planowalem ale...

chodzi o to że często kosze nieużytki i sie zastanawiam czy bębnowa czy dyskowa, wolałbym dyskową ale czy stare twarde kepy trawy mi nie urwą kosiarki dyskowej? Jaka do 5211, nowa do haszczy i starych traw, bębny czy dyski? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A jezeli będziesz łaskawy zapytać o ceny modeli 1,65 i 2,1(bo jeszcze ciągnik nie wiem dokładnie jaki, 6211czy 5211.. a dysokwe mają tlko od 2,1m) dyskowych i bębnowych to bede baaardzo ale to bardzo wdzięczny, chociaż wystarczy nawet kwestia tego czy faktycznie jest taki upust cen to juzbedzie znak żeby kupowac, ale coś mi sie to nie wydaje ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

jeśli można to spytaj o kosiarki dyskowe KDT 300 260 i 220, a także o rabat przy zakupie 2 kosiarek. Z góry dziękuje i pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
dealer powiedzial ze o niczym nie wie

 

a teraz inna sprawa na stronie zauwazylem kosiarki w promocji

 

http://samasz.pl/site.php?s=ODE0NjlhNGEwMD...Dk2ZmM4OTMxNjcy

 

zobaczcie 2 od dolu co sadzicie o nie?? nówka kosztuje 28 tyś netto a ta 16 brutto

SZczerze? jechać z kasą u kupowac, tylko oglądnać czy te pokazy nie trwały kilka lat albo nie skosiły powierzchni miliona ha;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Zetor powinien pociągnąć 3m z przodu :P U moich kuzyniaków mają JD 6420se to ciągają 3m z przodu i z tyłu i daje rady :D Jeszcze lepiej jak jest większa kosiarka z przodu ,bo na zakrętach nie będziesz kołami o trawę nieskoszoną zajeżdżał .


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

ale laczna szerokosc bedzie wynosila 4,75m da zetor rade??

 

jutro bede z rana dzwonil jak bedzie mozliwy transport to niech przywoza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Chyba bym wolał jedna wiekszą z przodu.. zamiast dwóch-duzej z przodu i malutkiej z tyłu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj