zetor7745

Kosiarki Czolowe

Polecane posty

greg93    4

Da radę bo to sie oblicza całość zapotrzebowania mocy jednej i połowę drugiej chyba tak dokładnie nie wiem heh a tylko z przodu to sie nie opłaca finansowo lepiej dużą jedną z tyłu


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
czemu?? mozesz rozwinac swoją mysl??

 

a stylu malutka nie bedzie bo 1.85

koszty przy zakupie, mniej zapinania, chyba że ogranicza Cię nośność przedniego tuza i ogólna wytrzymałość ciągnika, do tego zawsze musisz patrzeć w prżód i bok, a tak zapodasz jedną gigant na przód i jazda;]

Ale wybór Twój, chyba że masz małą na tył już w tym momencie to moze uda sie to zgrać jakoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Też mankamentem koszenia takim zestawem to to że trzeba mieć 2 głowy...... mój kuzyn ładnie zabulił za naprawę pottingera tylniej.....


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

mam pytańko jak ci się spisywała kosiareczka z samaszu 185 cm mam zamiar taką kupić byłeś z niej zadowolony pracowała z zetorem 7211 dawał radę. :rolleyes: Nie wiesz czasem ile może kosztować noweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3
mam pytańko jak ci się spisywała kosiareczka z samaszu 185 cm mam zamiar taką kupić byłeś z niej zadowolony pracowała z zetorem 7211 dawał radę. :rolleyes: Nie wiesz czasem ile może kosztować noweczka

 

Z kosiarki bylem bardzo zadowolony, ale mniej z spulchniacza. Jak bedziesz kupowal to kup bez spulchniacza!!

A Zetorek nie mial w niej ani za lekko ani za ciezko, wedlug mnie zgrana z nich byla para. A co do cennika do na stronie samaszu jest: http://samasz.pl/photo/katalog/cennikpl112007.pdf tylko ze teraz jest spory upust. Radzilbym zadzwonic do dealera.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3
A tak z ciekawosci ile masz bydła i ile użytków zielonych ??

 

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła ;p dobra a więc

 

Bydla mam 40 sztuk dojnych, 10 byków i ok 15-18 jałówek

a uzytków mam 22ha z dzierżawami

 

:rolleyes:

------------------------------------------------------------

Witam!

 

Minoł tydzien jak zamowilem kosiarke dzisiaj zadzwonili ze jest już do odbioru ( a mial byc 1 miesiąc) i tu jest problem bo jeszcze nie mam zetorka z przednim tuz.

 

Czy można zawiesic kosiarke czołowa na tylni tuz tylko do przywiezienia od dealera??

Edytowano przez andrzej2110
łączenie postów (uzasadnione)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

oczywiście że można. można również ciąć na wstecznym ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

"ja mam ursusa 2812 to jest to samo co mf 235 i mam kosiarke rotacyjna 165 i daje sobie rade bez zadego problemu kilka dni temu kupiłem nowa kosiarke mewa famarol 165 tylko niepokoi mnie jej głosna praca, kosiarka na wyzszych obrotach bardzo wyje. czy to dlatego ze nowa czy moze jest cos nie tak??????? na bębnach jest luz jak sie porusza rękom czyli raczej niejest zaciasno złozona.;/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wyje bo są nowe tryby i sie nie dopasowały jeszcze. No chyba ze nie ma oleju w skrzyni :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

jak to Ursus 2812 jest to samo co MF255 :(:P


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Karol kup sobie okulary :(

ja mam ursusa 2812 to jest to samo co mf 235

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

olej jest bo patrzyłem. No mam nadzieje ze bedzie ciszej chodzić bo w końcu kasy dałem 5,600 zł za nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Podczepie się do tematu:

 

szukam dobrej kosiarki, bezawaryjnej, dyskowej do 1500zł - jaka firma robi najlepsze kosiary ;)?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

do 1,500 zł???raczej nic nie kupisz...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaka szerokość Cię interesuje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

nie musi byc jakas swietna byleby kosiła, szeokość hmmm..... 160-180cm - coś w tym rodzaju


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1,5 tys dyskową??? tez bym tako chciał szerokości ponad 2 m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

hmmmmm ciężko Ci będzie kupić dyskową za 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przy małym ciągniku, tzn zetorze 5245 lub 7245, często są z przednimi podnośnikami i womami (jest u nas taki w okolicy) jest sens kupna czołówki, bo zapotrzebowanie na moc czołówki jest większe i masa no i najgorsze że cena, czy te czołówki są masywniejsze i dłużej popracować potrafią od zwykłych bębnówke tylnych?

czy to taka dobra sprawa taka czołówka?

czy ciągnik z 70 km pociągnoł by tylną zwykłą i czołówkę razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

7745 poradzi raczej sobie tylko pytanie z jaka szybkscia bedzie wstanie kosic i czy to jest oplacalne i ekonomiczne rozwiazanie kupowac 2 kosiarki wedlug mnie lepiej sprawdzi sie jedna wieksza tylnia kosiarka dyskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

kosiarki czołwe są naprawdę fajne tylko:

- muszą być w miarę świeże, bo jesli kupuje się używaną to na pewno nie kosiła 20ha rocznie tylko setki hektarów,

- bębnowa ma większe zapotrzebowanie na moc

- jeśli to ma być zestaw tył 1,8 m a przód 2,1 to nie warto tym sobie głowy zawracać lepiej jest kupić tył 3 m i na wydajności wyjdzie się podobnie,

- trzeba mieć naprawdę równe pola do czołówki

- kosiarki z kondycjonerem duuużo bardziej obciążają ciągnik

- i nie wierzcie, w podawane przez producenta zapotrzebowanie na moc bo jest ono minimalnym, ale żeby swobodnie kosić zawsze trzeba mieć więcej koników w szczególności jeśli ma sie teren górzysty...

 

u mnie zestaw pottinger 310 i taarup 306 czyli 3.1m i 2.4m obie z kondycjonerem dają nieźle w tyłek fergusonowi 3635 (135km) z 4 biegami zmienianymi pod obciążeniem.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mamy deutza 65KM i lata z przednią 2,1 i tylną 1,65(kupiona za 12 beli słomy hih)

górki spore,nierówności w hu....ciągnik nie ma żadnego problemu z mocą czy trakcją dodam że chłodzony jest powietrzem

dodam również że na jesień zaoram 80% TUZ i zasieje od nowa żeby zwiększyć wydajność i zmniejszyć zużycie maszyn poprzez nierówności właśnie

 

tutaj omawiany zestaw

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Deutz-Intrac-...image69850.html

 

w sumie kosiarka była kupiona żeby zrobić także taki zestaw

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Deutz-Intrac-...image71515.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj