przemek111447

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

Polecane posty

dwojtek01    14

Witam. @ sobuciak zamiast Liderminu niech kolega kupi Polfamiks Komplet "O" , koszt około 65 zł na tonę śruty .Kiedyś stosowałem sanbulla , ale teraz to nie ten sam produkt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

sanbulla nie mozna porownac z bullenmastem bo sanbull jest koncentratem a bullenmast jest premiksem ale jak ktos kupi soje i rzepakowa i doda bulenmasta to napewno wyjdzie go to taniej niż sanbull i bedzie miał lepszy skład ja swoim to daje premiks z josery od krow on jest jeszcze bogatszy składnikowa ale czy to jest im wszystko potrzebne to nie wiem ale raczej nie zaszkodzi w mniejszych dawkach a swieca sie jak psu jajka na przednówku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Dzięki koledzy za podpowiedzi, u mnie idzie sama kiszonka z QQ, zboza mam tyle co kot napłakał, a w tym roku chyba wszystkie sprzedam, więc kupuje śrutę rzepakową, i potrzebny mi premix więc chyba wypróbuje ten POLFAMIX O, josera też mnie zainteresowała ale chyba zadroga. Co do sanbula to mam porównanie z opasem z nutreny, jak dostały opasa to juz nie chciały pobierać sanbula a do opasa aż sie przepychają no i soję w nim widać :) , teraz daje go takim 100-200kg, napoczątek opas a patem opas 2 zeby do mocznika się przyzwyczajały, a od 250-300kg to już idzie rzepakowa+mocznik+premix no i QQ ;)

 

Panowie a moze zerknelibyście na daweczkę któką stosuje chętnie poznam wasze opinie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/120-hodowla-opasow/ jest na ostatnich wpisach, moze coś doradzicie , z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam panowie. też daje san bul,u mnie worek 25kg 48zł. mam też odczucie że jego jakość jakby spadła a cena wysoka,kiedyś był najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

a czy stosujecie premix sano primasan, u mnie koszt woreczka 25 kg to gdzieś około 75 zł, troche drogo, a czy stosujecie pełne dawki tych premiksów bo tego dla wagi ponad 400 kg to trzeba z 200 g na dzień, dla mniejszych 100 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

stosuje ktoś z was mocznik jak tak to w jakich dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Stosuję od 6 miesięcy, daweczkę sam ułożyłem z tego co znalazłem w necie, znajdziesz ją w temacie "hodowla-opasów" ale nikt narazie nie chce podpowiedzieć czy dobra czy moze do bani, więc panowie podzielcie się swoim zdaniem, a moim zamiarem jest uzyskać jak najtaniej 1,2kg/dobę przyrostu link masz wyżej. Byczki ładnie przybierają na wadze ale zakrótko stosuję żeby coś więcej powiedzieć i sporo pozmieniałem w stosunku do wcześniejszego żywienia, więc narazie testuję.

Zaóważyłem że mniej ziarna wypada z tyłu byczków ;) praktycznie ciężko znaleźć a wczesniej było (ta sama pryzma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,stosuje ktos koncentrat od swin?mam taki dobry na soi dla tucznikow rosna super,i mysle czy opasą go nie stosowac przy jeden jrobocie ze tak powiem,nazywa sie Supremus 15/10 Fortis,zna ktos? nie zawiera mączki z tego co wyczytalem, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Stosuję supremusa w żywieniu trzody i nie narzekam, ładne przyrosty dobra mięsność... Ale na to żeby go dawać opasom nie wpadłem... ;) Ja stosuję premiks bullenmast wraz z premiksem cielak opas z biofarmu, do tego oczywiście soja i śruta rzepakowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja też przeszedłem z Sanbulla na Bulenmasta z Josery. Wychodzi taniej generalnie i bydło jak by chętniej pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Stosuję supremusa w żywieniu trzody i nie narzekam, ładne przyrosty dobra mięsność... Ale na to żeby go dawać opasom nie wpadłem... ;) Ja stosuję premiks bullenmast wraz z premiksem cielak opas z biofarmu, do tego oczywiście soja i śruta rzepakowa...

 

 

hm moze warto by sprobowac?maczki tam zadnej nie ma w nim nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

koledzy może nie przesadzajcie niby niewielkie zmiany w składzie ale duże znaczenie mają kulawizny wzdęcia i takie inne duperelki sami szykacie kłopotów .jeden kolega mądrze powiedział ze chytry dwa razy traci co dla świń to nie dla byków jak by tak było to by był jeden do ogólnego stosowania a tak nie jest i nie mówcie że to inne worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

co w tym sanbullu jest takiego niezwyklego ze tak go chwala?

skladem nie specjalnie sie rozni od koncentratow innych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

50zł sanbull? u nas jest po 41.50zł za 25kg

to gdzie kolego mieszkasz bo u mnie 56 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

 

Ile kosztuje ta nowość i jaki jest zalecany udział w paszy w procentach

dostałem gazetke z sano ale ceny tam nie znajdziesz, zalezy od dilera, ja nie miałem z tym stycznosci wiec pytam na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Mi ostatnio diler przywiózł tego HP i po porównaniu tam jest położony mocznik i drożdzy więcej. Według mnie byki zaczeły mieć lepszy apetyt po tym HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Witam wszystkich hodowców opasów ja zamiast sanbulla daje :

- śrutę groch , jęczmień , owies

- tlenek magnezu

- kwaśny węglan sodu

- kreda

- witaminki

- lizawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Mi ostatnio diler przywiózł tego HP i po porównaniu tam jest położony mocznik i drożdzy więcej. Według mnie byki zaczeły mieć lepszy apetyt po tym HP.

 

Mi po tym Hp zaczeły ostro laksować . Trzeba trochę dawkę zmniejszyc , Ale ogólnie jest oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj