przemek111447

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19703

...........po 33,-/worek też bym był zainteresowany......... ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie tak normalnie na sztuki to 43 brutto. 33 też bym mógł wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kto by nie był nawet twoj brat to nawet z firmy diler za tyle nie dostanie bo to wychodzi 112 zl za 100kg same komponenty kosztuja wiecej a co dopiero jeszcze koszt wytworzenia i jakis zarobek dla firmy pomijajac zarobek dilera jesli to twoj znajomy PO tyle to chodza pasze pełnoporcjowe gdzie ponad polowa składu to rozne otreby a sanbull to tylko sruta rzepakowa i sojowa plus premiks wiec taka cena jest nierealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ciu*anie na ekranie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie wierzysz to nie nie mam zamiaru się z tobą kłócić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To ja dam taki przykład, koncentrat dla tuczników z wipaszu kupujemy po 60zł za worek 25kg, inni kupuja po 62zł, a znajomy co bierze 8ton na raz jednemu chciał sprzedać po 40zł za worek 25kg, więc tutaj nic @Jelcz nie oszukuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
Napisano (edytowany)

Masz rację @krzysiekfarmer5 tylko pośrednicy walą chłopa w łeb

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ale moj kolega pracuje jako ksiegowy u takiego dilera to mowił na paszach jest najmniejsza marża bo tego przezuca sie duzo i marża jest max 20 %(przy małych ilosciach i 10% przy duzych odbiorcach ) a najwiecej zarabiaja na witaminach ,preparatach mlekozastepczych, i roznych dodatkach tam marże siegaja 50% a zdazaja sie i wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

To na pewno jest sanbull? Bo może zwykła pełnoporcjówka dla opasów. Jesli tak to kupienie takiej paszy po 1zł/kg nie jedt dużym wyczynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

A moze poleci ktoś jakiś dobry premix witaminowy dla opasów, zaczełem stosować Lidermix Bo jakby troche lepiej pobierały paszę ale zakrótko stosuje zeby móc cos więcej powiedzieć , moze ktoś ma doświadczenie z tym premiksem, albo z innym to niech sie podzieli spostrzeżeniami.

u mnie sanbul też 50zł/25kg, przejde chyba na rzepak + premix. Bo mam wrazenie ze ten sanbul to chyba sam rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Dla większych miałem chyba cielak opas z sano, 4% dawkowanie, ma fajny zapach a byki wcinały śrut z nim nawet jak na gnój poleciało to razem z gnojem :D Teraz dla małych tata kupił jakiś luzem ważony u sprzedawcy po 3,8zł za 1kg i cielaki nie chcą jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

mi sie wydaje ze bullenmast z josery ma zdecydowanie lepszy skład a co do sanbulla rzeczywiscie kiedys to było widac mieszanke soi i rzepaku a w tej chwili chyba 80 procent rzepak takze lepiej juz samemu kupic premiks komponenty z zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

A próbowałeś może Opas 2 z Nutreny?

 

Koncentrat dla opasów od 160 kg do końca tuczu opasów.

Stosujemy od 160-300 kg 10 % Koncentratu + 90 % mieszanek zbożowych

Stosujemy od 300 kg – do końca opasu 8% koncentratu + 92 % zbóż

 

Białko ogólne %

41,0

Miedź mg/kg

54

Tłuszcz %

1,0

Selen mg/kg

1,2

Włókno %

12,0

Witamina A jm/kg

58 000

Wapń %

4,5

Witamina D jm/kg

20 000

Fosfor %

0,7

Witamina E

jm/kg

72

Magnez %

0,36

 

 

JPŻ

0,89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pkd    1

ja stosowałem sanbull-a ale przeszedłem na protan o ekoplonu .Tańszy i według mnie lepiej przybierają na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

mi sie wydaje ze bullenmast z josery ma zdecydowanie lepszy skład a co do sanbulla rzeczywiscie kiedys to było widac mieszanke soi i rzepaku a w tej chwili chyba 80 procent rzepak takze lepiej juz samemu kupic premiks komponenty z zrobic

 

Komodo mam pytanie odnośnie tej mieszanki mineralnej bullenmast, czy stosowałeś ją lub stosujesz ? czy widać jakieś różnice w porównaniu do Sanbulla ? Wchodziłem na stronę Josera, i sprawdzałem skład, fakt jest więcej dodatków, i jak to wygląda cenowo w porównaniu do Sano ?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj