przemek111447

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

Polecane posty

przemek111447    141

Witam.dzis zakupiłem ten koncentrat...nie podawałego nigdy koncentratu bykom ale postanowiłem to zmienic...Mam opasy takie po 300-350kg grupe i nastepne 220-240kg i takie po 450-500kg.Dostaja srut z zyta plus siano i słome teraz.Srutu z zyta na takiego 300kg przypada ok 4kg dziennie.Koncentrat chce dawac razem z srutem z zyta.Prosze doradzcie mi jaka ilosc mam zastosowac na poczatke zeby je oswoic z tym i jaka pozniej powinna byc.Raz dziennie chce dawac koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ćwierć litra dziennie dostawały u nas, a teraz nie wiem jaka jest proporcja bo ojciec do mieszalnika wszystko wrzuca, alle z san bulla ostatnio nie byliśmy zadowoleni już


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Poczytaj, na worku jest wszystko napisane. Obyś tylko nie przesadzał, bo u mnie biegunki dostały byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Kolego na worku masz tabelkę co i w jakich proporcjach im dawać i nie martw się tym,że się nie przyzwyczają .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Na poczatku w małych ilosciach beda dostawac zeby sie wprawiły a pozniej zwieksze im dawki.Mam nadzieje ze przyrosty beda zadowalajace jak za ta cene koncentratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

kiedyś stosowaliśmy koncentraty z SANO ale odeszliśmy od nich na rzecz koncentratów z lokalnej mieszalni pasz tylko i wyłącznie ze względów cenowych-przy porównaniu przyrostów po jednym i drugim nie było praktycznie żadnych różnić, a cena robi swoje...

 

Ile kolego płaciłeś za worek SanBulla???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

U nas cena jest niezbyt zachęcająca 46 zł za worek .

@przemek111447, a czy nie lepiej koledze karmić te opasy samym koncentratem , a żyto sprzedać i za te pieniądze kupić koncentrat .

Edytowano przez dwojtek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie bardzo, kiedyś widać było różnice w apetycie i w przyroście, byk sie nawet spokojniej zachowywał a teraz... Od siedmiu miesięcy dajemy koncentraty z Koudijs, i jakiś czas kromilk, który cenowo ładnie sie przedstawia i efekty ma zadowalające, a ceny sano niestety w oczy rażą ;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

szklanka?chyba trochę mało z tego co pamiętam powinno się go dawać 10% czyli szklanka to ok 100g więc tyle na 1kg śrutu. Mój koncentrat kosztuje 1600,-/tona to wychodzi 40,-/worek 25kg a san bull 50,-/worek 25kg co daje 2000,-/tona więc zostaje mi 400,- w kieszeni a to w dzisiejszych czasach sporo

 

 

 

a i jeszcze jedno kolego @ przemek111447 nie pisz posta pod swoim postem bo adm wlepi ci %%%% :)

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Kupuje koncentrat ze Złotowskiej Spółdzielni o nazwie "Superkoncentrat opas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja kupowałem kiedyś koncentrat z nutreny OPAS i ostatnio efekty były mizerne. teraz daje na tonę śruty zbożowej 100kg śruty sojowej+20kg premiks z firmy DOLFOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

a mysleliscie o dodawaniu mocznika i zmniejszeniu koncentratu nie wyjdzie taniej a efekty beda lepsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Na moim terenie jest tylko jeden punkt dystrybucyjny firmy Sano i taka właśnie cena-bo w moim rejonie panuje przekonanie,że to dobre koncentraty i sprzedawca robi sobie jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

 

 

28zł z sanbulla???

Ile min trzeba wziąść zeby taka cena byłą i w jakim rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

za te pieniądze w moich stronach nawet CJ'tki nie kupisz!!!!

jednorazowo biorę ok 1 tony i czasem uda mi się utargować 50-100,- na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Panowie ja mam taką cenę ponieważ:

 

1.Biorę od tego sprzedawcy już 7 rok paszy itp.

2.Załatwiłem temu dilerowi rolników co biorą na 2 miesiące 5ton jak się nie mylę to było ich 7(rolników)

3.Stary kolega od taty

 

No to już możecie się domyśleć dlaczego taką cenę mam :) znajomości robią swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Szkoda,że dla mnie taka cena jest nieosiągalna nawet w mojej mieszalni pomimo tego,że handlujemy z nimi od trzech pokoleń :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj