Polmot8014h

Ciągnik pronar 82a z tuzem i wom przednim

Polecane posty

Polmot8014h    0

Zastanawia mnie czy ktoś posiada ciągnik pronar 82a z walkiem wom na przód i tuzem. Sam nigdy nie spotkałem się z takim wyposażeniem w tym ciągniku i ciekawi mnie czy były takie produkowane oraz czy ewentualnie można zamontować wom przedni do tego ciągnika. Jeśli ktoś wie dokładnie to proszę o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Tylko interesuje mnie jeszcze z kąd dokładnie jest brany napęd na wom. Czy każdy ciągnik tego typu można wyposażyć w wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Tylko interesuje mnie jeszcze z kąd dokładnie jest brany napęd na wom. Czy każdy ciągnik tego typu można wyposażyć w wom.

 

Najlepiej to sie spytaj uzytkownika, ktory wstawil to zdjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

seryjnie nie bylo chyba tuza i WOM z przodu ciagnika mozna dokupic i zamontowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Tuz to żaden problem tylko chodzi o wom jeśli można dokupić to z kąd jest przenoszony napęd ? Link parę postów wyżej odnosi do zdjęcia jedynie z jakimś prowizorycznym tuzem przednim bez wom bo ten siłownik jest tak zamontowany że walka w żaden sposób np do kosiarki by nie podczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Napęd na przedni wom jest zazwyczaj przenoszony bezpośrednio z wału silnika poprzez wał krzyżakowy przykręcony do koła pasowego,lub napędem wom jest silnik hydrauliczny.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W mtzcie jest przystawka do przedniego womu przykręcana w miejsce okienka z lewej strony skrzyni. Jest nawet w katalogu części. Tyle że nieosiągalna. Raz widziałem na ellegro i to wszystko. Gdzieś na AF było to poruszone i są wstawione zdjęcia Z montarzu przedniego womu hydraulicznego i tuza. Tylko nie mogę tego znaleść.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Ciekawe jak w tym mtz z linku w powyższej wypowiedzi działa ten wom jak jest włączany i jakie ma szybkości Jackassiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przystawka w nim to oryginał ale wałek i podpora dorabiana z boku bo w tuzie na środku ma siłownik. Gdyby nie to to podpore zrobił by pod ciągnikiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ciekaw skąd ten silnik hydrauliczny miał by brać odpowiednią ilość oleju ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest orginalna przystawka do takzwanego bocznego wom.Zalaczana jest tak samo jak biegi czyli wciskasz sprzeglo i za pomoca dzwigni zazebiasz zebatki.Wada tego rozwiazania jest to ze jak wcisniesz sprzeglo to i ten wom staje i jak np.bedzie pracowac sie z kosiarka bez sprzegla kierunkowego to po wcisnieciu sprzegla kosiarka bedzie jeszcze napedzac z rozpedu swojego zebatki w skrzyni biegow i ciezko bedzie bieg wybic lub wbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Bartek140881 czyli ten boczny wom pracuje tak jak wom w ciągniku t-25 wciskając sprzęgło zatrzymujemy zarówno ciągnik jak i napęd wom - dobrze rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Dzięki za informacje. Tylko zastanawiam się jeszcze jakie obroty ma ten wom 1000 czy 540 i gdzie można by zakupić taką przystawkę , ciekawe czy w pronarze takie coś można kupić ?

Edytowano przez Polmot8014h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Pronar chyba oferuje Przedni tuz i wom do 82a 2 jako wyposarzenie dodatkowe. widzałem natomiast MTZ Belarus 1221 z przednim tuzem i womem a ten wom boczny http://otomoto.pl/be...ro-A124435.html to załąca się podobnie jak pompe olejowo czyli trzeba wprowadzić ciągnik na tak niskie obroty że prawie gaśnie. i nie jestem pewny ale mam katalog części zamiennych i tam jest inna jakaś przystawka z pompo olejowo i 2 dzwigniami do kabiny w miejsce tego womu bocznego.

 

Znalazłem przedni tuz i wom do MTZ http://archiwumalleg...-668596039.html i też http://www.agrofoto....6-pronar-1025a/ w prawdzie do 1025 ale myśle ze do mtz 82 będzie pasował. : )

 

O albo prosze sam pronar ma w ofercie jako wyposarzenie dodatkowe http://www.pronar.pl...r_82a_ii__.html a jezeli się nie myle to jest to koszt około 4 000 netto tuz i 6 800 netto wom xD

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Czyli wnioskując z powyższych wypowiedzi wom przedni w pronarze 82a jest możliwy tylko ciekawe jak z jego obsługa bo jeśli włączanie przebiega w taki sposób jak w pompie olejowej to jest to trochę lipne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Przedni tuz to bajka kazdy Ciągnik powinien go miec koszt roznie od 4000 do 7000 .. troche drogo a własnej roboty taki solidny koszt około 3500 zł ale naprawde warto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj