Mattti

Praktyki w technikum rolniczym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mattti    455

Witam!

Jestem tu nowy, i chodzę dopiero do gimnazjum, ale już mam plany co do szkoły średniej- mam zamiar iść do technikum rolniczego.

Prawdopodobnie przejmę gospodarstwo po swoim ojcu więc:

Chodzi mi o to że chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają praktyki w owej placówce.

Kolega chodzi do zawodówy, i tam mają fajnie, 3 dni praktyk, 2 dni szkoły i robią w warsztacie samochodowym, z tym że to co innego.

Czy mając prawko na ciągnik, można pracować w prywatnym gospodarstwie? Czy dostajemy za to kasę?(kolega tak)

Chciałbym po prostu żebyście mi to mniej więcej wytłumaczyli jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu018    0

W zawodówce jest całkiem inaczej niż w technikum. Nie ma dni wolnych od szkoły. Są praktyki sezonowe wiosna i jesień. Oraz praktyki jako zajęcia szkolne w tygodniu 5 godzin, ale to zależy indywidualnie od szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

W technikum rolniczym to jest tak ze w jednym roku nie masz w ogole praktyk. Potem w następnej klasie jest 2 tyg praktyk w jakimś gospodarstwie i jeden dzień tygodniowo praktyk w szkole o ile jest to możliwe a juz w ostatnim roku masz praktyki 4 tygodnie i też jeden dzien w tygodniu w szkole praktyki. Nie myśl sobie ze jeżeli pójdziesz do technikum rolniczego to bedzie bardzo prosto bo np. matematyka j.polski i inne Cie normalnie obowiazuja jak w liceum a do tego jeszcze dochodza przedmioty związane z rolnictwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak chcesz pogadać o praktykach w technikum czy tez w zawodówce napisz do mnie na gg to Ci opowiem bo chodze do szkoły rolniczej to jestem na bieżąco...

Aha i w zawodowej są dwa dni praktyk trzy dni nauki szkolnej...i nie wszędzie Ci muszą płacić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego posłuchaj sie starszego - kształć się w jakimkolwiek innym zawodzie tylko nie jako rolnik ceny ropy nawozy ceny maszyn itp dobijają wszystkich ciekawe co będzie za 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

W technikum rolniczym to jest tak ze w jednym roku nie masz w ogole praktyk. Potem w następnej klasie jest 2 tyg praktyk w jakimś gospodarstwie i jeden dzień tygodniowo praktyk w szkole o ile jest to możliwe a juz w ostatnim roku masz praktyki 4 tygodnie i też jeden dzien w tygodniu w szkole praktyki. Nie myśl sobie ze jeżeli pójdziesz do technikum rolniczego to bedzie bardzo prosto bo np. matematyka j.polski i inne Cie normalnie obowiazuja jak w liceum a do tego jeszcze dochodza przedmioty związane z rolnictwem :)

 

Myślę że jakoś sobie poradzę, dzięki za info, ale jeszcze jedno pytanko, dostajesz za to kasę? No może jeszcze jedno pytanie- czy wybierasz gospodarstwo w jakim chcesz pracować, a jeśli tak to dowolne czy tylko te co u nich możesz wybrać? A! i jeszcze jedno, jakbym zrobił sobie prawko to bym mógł u gospodarza ciągnikiem jeździć czy tak bardziej do wideł i wywalania obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

PROXIMAMICHAL z takim podejściem to na pewno ciekawie nie bedzieunsure.gif

Edytowano przez szymek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

kolego posłuchaj sie starszego - kształć się w jakimkolwiek innym zawodzie tylko nie jako rolnik ceny ropy nawozy ceny maszyn itp dobijają wszystkich ciekawe co będzie za 10 lat

Chcesz mnie zdołować? Ja to kocham, i nawet jakby się nie opłacało to będę chciał to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

U nas w szkole (technikum rolniczym) jest tak że przez 4 lata mamy praktyki w szkolnym gospodarstwie 4 godziny w tygodniu

poza tym mamy w pierwszej klasie są praktyki w szkolnej chlewni (1 tydzień)

w drugiej klasie mamy letnie praktyki w szkolnym gospodarstwie (pomoc przy żniwach 2 tygodnie)

w trzeciej klasie mamy praktyki u gospodarza (2 tygodnie)

w czwartej klasie mamy praktyki an kurnikach (2 tygodnie)


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez to kocham i dla tego rolnictwo to moje hobby a pieniądze na życie i właśnie na to gospodarstwo zarabiam w inny sposób

 

powiedz swojemu dziecku w przyszłości jak będzie coś sobie chciało kupić ze ja tatuś kocham rolnictwo i nie stać mnie na nic

 

to jest smutne wiem o tym ale kto nie kombinuje ten nie żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Nie idź do rolniczej, słuchaj jak starsi mówią ja jak będzie potrzeba to zrobie rolnicze zaocznie i po trzech talach też mam rolnicze xD. Jeśli koniecznie chcesz to załatw sobie praktyki w domu na gospodarstwie. Ojciec będzie musiał przejść którki kurs(jeden albo kilka dni) i już robisz u siebie a nie gdzieś wiem bo koledzy chodzą do pierwszej klasy i jak będą praktyki to ich rodzice zrobią takie kursy i gotowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

No to wychodzi na to że wszędzie inaczej. Musiałbym popytać w okolicy, czy ktoś coś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robić można zawsze ale ja bym sie do technikum rolniczego nie pchał, ja na mechaniku nie mam w pierwszej klasie praktyk dopiero w drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Nie idź do rolniczej, słuchaj jak starsi mówią ja jak będzie potrzeba to zrobie rolnicze zaocznie i po trzech talach też mam rolnicze xD. Jeśli koniecznie chcesz to załatw sobie praktyki w domu na gospodarstwie. Ojciec będzie musiał przejść którki kurs(jeden albo kilka dni) i już robisz u siebie a nie gdzieś wiem bo koledzy chodzą do pierwszej klasy i jak będą praktyki to ich rodzice zrobią takie kursy i gotowe :D

U mnie tata mówi że lepiej jak najpierw skończę technikum rolnicze a później na studia (nie rolnicze) tak żeby się uniezależnić, np na geodezję

ps. a co do praktyk to właśnie wolę u kogoś innego tak żeby mieć większą wiedzę, i obcować trochę z gospodarzami,

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja tez to kocham i dla tego rolnictwo to moje hobby a pieniądze na życie i właśnie na to gospodarstwo zarabiam w inny sposób

 

powiedz swojemu dziecku w przyszłości jak będzie coś sobie chciało kupić ze ja tatuś kocham rolnictwo i nie stać mnie na nic

 

to jest smutne wiem o tym ale kto nie kombinuje ten nie żyje

 

 

nie wiem czy się śmiać czy płakać bo wybrałem rolnictwo,gospodarkę i jakoś nie myślę o jej sprzedaży ,tylko o powiększeniu i powiem Ci jedno jak wiesz ze to lubisz to na pewno się odnajdziesz i radze Ci abyś skończył kierunek studiów to co lubisz tak jak ja, raz ze będzie Ci to sprawiać przyjemność ,a po drugie nie będziesz zarabiał gorzej niż twoi rówieśnicy,ba sam widzę po swoich znajomych ze studiów, oczywiście jest kilka warunków: nie popaść w rutynę(marudzenie rodziców bo tak robiło się od pokoleń i było dobrze),nie patrzeć na sąsiadów tylko robić swoje ,mieć plan na funkcjonowanie gospodarstwa ,cały czas się dokształcać,i mieć odpowiedni poziom produkcji itp,itd.Pozdr

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Myślę że jakoś sobie poradzę, dzięki za info, ale jeszcze jedno pytanko, dostajesz za to kasę? No może jeszcze jedno pytanie- czy wybierasz gospodarstwo w jakim chcesz pracować, a jeśli tak to dowolne czy tylko te co u nich możesz wybrać? A! i jeszcze jedno, jakbym zrobił sobie prawko to bym mógł u gospodarza ciągnikiem jeździć czy tak bardziej do wideł i wywalania obornika?

 

Tak, możesz wybrać gospodarstwo byle nie w swoim własnym. Jak Ci pozwoli jezdzić to spoko ;) U mnie w 3 klasie to masz możliwość wyjechania na praktyke za granice :D Jeżeli lubisz pracować na gospodarce to idź smiało na kierunek rolniczy z tego jest duży zarobek o ile sie bedziesz na tym znał i dobrze wszystko planował :)

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    126

Tam gdzie ja chodziłem do szkoły jest profil technik rolnik i oni mają praktyki u siebie w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

my na mechanizacji rolnictwa raz byliśmy w niemczech na praktykach w DEULI w Nienburgu, raz poszedłem do lokalnego hurtownika nowozów i pasz i tam siedziałem na sklepie serwisowałem skutery, albo układałem towar na pólkach, a trzecia tez dwutygodniowa praktyka była już tylko na kwitku, bo nie miałem czasu zeby chodzić. tak czy siak-praktyki szkolne sa z założenia niepłatne, chyba ze twój szef jest albo dobrym znajomym, albo w porządku facetem, albo sam jestes gotów na jakąś dodatkową cieższa prace w ramachh tych praktyk to wtedy ci rzuci jakąś kasę, ale to bardziej tak symbolicznie i grzecznośćiowo.

 

Zeby nie było-TMR wspominam bardzo dobrze, dziś wybrałbym to samo(dostałem sie jednocześnie do renomowanego liceum, ale poszedłem do technikum). Popieram @Matti -ja kombinuje tak samo jak on-teraz studiuje mechanike na polibudzie żeby oprócz gospodarstwa miec dodatkowe dochody z konstruowania i projektowania:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

my na mechanizacji rolnictwa raz byliśmy w niemczech na praktykach w DEULI w Nienburgu, raz poszedłem do lokalnego hurtownika nowozów i pasz i tam siedziałem na sklepie serwisowałem skutery, albo układałem towar na pólkach, a trzecia tez dwutygodniowa praktyka była już tylko na kwitku, bo nie miałem czasu zeby chodzić. tak czy siak-praktyki szkolne sa z założenia niepłatne, chyba ze twój szef jest albo dobrym znajomym, albo w porządku facetem, albo sam jestes gotów na jakąś dodatkową cieższa prace w ramachh tych praktyk to wtedy ci rzuci jakąś kasę, ale to bardziej tak symbolicznie i grzecznośćiowo.

 

Zeby nie było-TMR wspominam bardzo dobrze, dziś wybrałbym to samo(dostałem sie jednocześnie do renomowanego liceum, ale poszedłem do technikum). Popieram @Matti -ja kombinuje tak samo jak on-teraz studiuje mechanike na polibudzie żeby oprócz gospodarstwa miec dodatkowe dochody z konstruowania i projektowania:)

 

Jak bedziesz miał duże gospodarstwo to zobaczysz, nie bedziesz miał czasu na jakieś dodatkowe projekty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

póki co hektarów jest tyle, że po pierwsze przyda sie każdy dodatkowy strumyczek gotówki, a z drugiej nie brakuje też czasu żeby ten strumyczek pogłębiac:)

P.S mówiłem o pracy zdalnej,nie typowo etatowej, bo tego juz sie nie dałoby pogodzić.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

U w technikum to wyglądało tak: pierwszy semestr pierwszej klasy odbył się bez praktyk, w następnym semestrze zaczeliśmy już praktyki. Klasa została podzielona na 3 grupy. Naszymi przedmiotami na praktykach była tak jak w teorii czy Produkcja roślinna, produkcja zwierzenca i mechanizacja rolnictwa. Zajęcia odbywały sie raz w tyg po 5 godzin(w teorii, bo w praktyce bywało różnie). Praktyki z poszczególnych zajęć były po kolei przypisywane dla każdej z grup, i co tydzień zmiana. Tak to było aż do 4 klasy do pierwszego semestru. W nauczaniu były też przypisane 3x praktyka miesięczna. Praktyka jesienna na początku 4 klasy(praca przy koszeniu qq), praktyka letnia w czasie żniw między 3-4 klasą i praktyka wiosenna( przycinanie drzewek owocowych) chyba w 2 klasie jak dobrze pamiętam. Praktyka byłą miesięczna i każda z grup(jak dobrze pamiętam to było 2 i 3 grupowe w zależności od praktyki), każda z grup musiała odpękać miesiąc praktyk. Była możliwość napisania odwołania do dyrektora o tym że połowę praktyk odbędzie się w swoim domu. I tak to było że robiło się na praktykach 2 tyg, albo czasami tylko 1 tydzień. Zaznaczę że praktyki odbywały się na terenie szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja w TMR raz w tygodniu mam 6 godzin zajęć praktycznych i w kwietniu 2 tyg. praktyki w własnym gospodarstwie rolnym


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj