jacek20084

Pług wirnikowy pomocy.

Polecane posty

jacek20084    0

Witam. jestem nowy na forum wiec z miejsca bym się przywitał z wszystkimi. A wracając do mojego tematu jeżeli już gdzieś taki istnieje to proszę podać mi do niego link. A wiec tak chciał bym kupić ciągnik najlepiej uszkodzony i wyremontować go c 330/4011/360 i zrobić sobie pług wirnikowy taki jak na video

. Nie mam rolnictwa i służył by on tylko do odśnieżania i lasu po drzewo. I nie jestem za bardzo obity co i jak tu w tych sprzętach działa. I czy kto mi może powiedz co trzeba by kupić żeby zrobić wom na przód jak na video widziałem że są tam łożyska w oprawce ale dalej nie wiem co trzeba kupić lub jeśli ktoś ma inny pomysł żeby to jakoś zrobić to czekam i z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FotoFan    1

Jeśli chodzi ci co potrzeba do zrobienia przedniej pompy to pisz do użytkownika @Prorok on takie coś robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek20084    0

jakiej pompy? a gdzie takie przełożenie dostać jak tu na filmu bo to też dobra i może tania opcja na wom z przodu

Edytowano przez jacek20084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Całkiem ciekawie jest to pomyślane ciekawe jak sobie z tym radzi.

 

Podnoszenie jest widać na linkę.Można by to zrobić na siłownik najlepiej dwustronnego działania.Moim zdaniem było by to lepsze rozwiązanie.

 

Co do przedniego wom to raczej nic bardzo skomplikowanego tutaj nie ma.Wszystko na filmiku widać.Oprawki można samemu zrobić.Wały pewnie dobrał od jakiejś maszyny rolniczej albo samochodu.Z tyłu przekładnia,dwie zębatki i łańcuch.Jak chcesz szczegółowe info to pisz do tego gościa,powinien pomócwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek20084    0

a od czego byś mi proponował wały? no pisałem zobaczy czy odp a czemu wom kreci się w prawo a potem czy dmuchawie w lewo czy tylko mi się tak wydaje?

Edytowano przez jacek20084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek20084    0

no pisałem pisałem zobaczymy może odp ale ten w t25 też ma fajną przekładnię tylko nie wiem od czego. a jak byście umocowali ten wirnik co wyrzuca śnieg pewnie też trzeba by łożyska z oprawką i jakiś prosta os os samochodu lub pręt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

zrób tak jak pisze @MarcinNH napisz to autora filmu bo raczej on to skonstruował i powinien ci napisać co i jak ale oczywiście jak będzie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jak dla mnie to zupełnie bezsensowna robota ( te wszystkie przekładnie i wały pod spodem) to o wiele łatwiej było by to założyć z tyłu i na wstecznym biegu odśnieżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma niby być jakieś dziwne kombinacje rodem z Alp. tym to można sobie w lecie zrobić wiatr na hamaku albo dmuchać plewy a nie odśnieżać. po pierwsze to konstrukcja stanowczo za słaba (przekładnie ,łańcuch wałki) po drugie ciągnik nie ma mocy do wirnika. zastanawia mnie po co tyle trudu było w to włożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

hehe mam zrobiony wom na takim samym patencie w zetorze 12045 tylko że wały napędowe od samochodów są użyte i wszystko działa w sumie ok. kosiarka 2,5 m jest pod niego podczepiana. ten pług wirnikowy to raczej jakaś lipa jest i ewntualnie muchy można nim przeganiać z podwórka, strasznie lipny jest sam wiatrak o ślimaku nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek20084    0

co do mocy c360 to myślę ze by jeszcze wystarczyła mi chodzi tylko o to jak najlepiej zrobić wom na przodzie do na dmuchawę z przodu to ja mam inny pomysł niż ten co na filmie najbardziej zastanawia mnie żeby dobrze zrobi wom. a na dmuchawę to mam taki pomysł jak na foto http://hydrog.com/hydrog/uploaded/Image/zdj_do_ofert/PWF_1.JPG żeby zrobić ze to co wyrzuca śnieg chodzi razem z tym co rozdrabnia śnieg a to tego myślałem żeby zastosować most od poloneza i do zblokować. a co do dmuchawy tego typu http://allegro.pl/nowa-odsniezarka-wirnikowa-do-sniegu-sprawdzona-i2018483128.html to odpada pod jednym warunkiem i to ważnym jak będzie śnieg większy od tego co może przejechac c360 to jak mam tym odśnieżyć ? a kolego a od czego on może mieć tą przekładnię http://pokazywarka.pl/79dlc0/#zdjecie2788424 . a co myślicie jak by dać tak że na tył pod wom dać reduktor od jakiego uaza czy coś bo chyba w 4x4 jest tak że to wychodzi od skrzyni idą mały obroty i reduktor na mosty przetwarza na szybkie? bądź takie coś zamiast mostu http://img.bazarek.pl/207419/14129/2856929/7484898484ebd645c027f4.jpg

Edytowano przez jacek20084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek20084    0

po przemyśleniu i oględzin video na YT stwierdziłem że może i lepiej z tyłu bo jak będzie dużo śniegu to z przodu będzie na prawdę mało mocy ;/ a co do tylnego pługu no teraz się zastanawiam czy zrobić tak jak tu http://allegro.pl/plug-wirnikowy-dmuchawa-odsniezacz-i2058282893.html że dać dużą zębatkę żeby dmuchawa chodziła szybciej szybciej to może być chyba ciężej dla wom ? czy dać dmuchawę bezpośrednio pod wom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelo10    0

Co to ma niby być jakieś dziwne kombinacje rodem z Alp. tym to można sobie w lecie zrobić wiatr na hamaku albo dmuchać plewy a nie odśnieżać. po pierwsze to konstrukcja stanowczo za słaba (przekładnie ,łańcuch wałki) po drugie ciągnik nie ma mocy do wirnika. zastanawia mnie po co tyle trudu było w to włożone.

 

Kolego pokaż co Ty zrobiłeś i czym odsnierzesz pewnie łopatą tym pługiem przebijałem sie przez 1,3m zaspy słabą 30ką i radziła sobie doskonale

nie widziałeś tego pługa na żywo a słaby to Ty jestes.

 

Autor filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj