Zaloguj się, aby obserwować  
dominator

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów

Polecane posty

mav    1

Tucano he. Jestem pełen podziwu jak ktoś kupuje kombajn z 450mm bębnem młócącym. Dla mnie to wynik nieświadomości.

Jak widać Claas przyszedł po rozum do głowy i zrezygnował z silnika za kabiną. Ale jednak nie na tyle rozumu wystarczyło żeby zmienić ten niewypał bęben..

 

Jedynym rozsądnym wyborem z oferty claasa jest tylko lexion, cała reszta to nieporozumienie.

 

Ale za to JD sie rehabilituje i zaczyna małpować NH z systemem młócącym he:) Chociaż dalej nie chce odpuścić ślimaków na podsiewaczu i poprawić kabiny.

 

Moim zdaniem do wyboru masz: Claas Lexion, JD T, NH CX, MF Cerea

 

Jeżeli uważasz ze to są duze kombajny na takie kawałki.. to zapytaj TumoKa czy zmieniłby kombajn na mniejszy :P

Ja też mam takie kawałki kilku ha i nie mam z nimi najmniejszego problemu. Osie blisko rozstawione, praktycznie lepiej sie składa niż Bizon mimo swoich "gabarytów" . Bo jak teraz na to patrze to wcale te kombajny nie są az takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominator    0

a ma ktoś moze jakiś dane dotyczące kombajnów nh seri cx 8070 lub 840 lub cr za wszelkie dane serdzeczne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg mnie jakis claas tucano;) 6m heder i wio :lol:


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza    0

Myślę żę najlepszym kombajnem będzie claas tucano 430. Kombajny te maja być bardzo wydajne pomimo małej średnicy bębna. Polecam system aps sąsiad ma mege 360 i mówi że to bardzo fajna rzecz szkoda że nie mam tego w swoim medionie. A poza tym claas produkuje najlepsze kombajny. New holland czy też John deere nie są tak wytrzymałe jak claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Ja bym sie zastanowił nad New Holland lub John Deere. Oczywiscie to twoje pieniądze, twoje gospodarstwo ale Claas 108 nie daje rady?? Pytam z czystej ciekawości bo mój sąsiad ma ok.300 ha i ma Claasa 108 Sl Maxi i Bizona ZO56( bizona juz prawie nie używa). Oczywiście odległość do pól, wielkości pól, sposób magazynowania, organizacja pracy jest z tym związana ale on z tym Claasem daje spokojnie rade.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
albo jakiegoś Claasa mediona najwiękrzego???

jeden z uzytkownikow mowil, ze 310 spokojnie obrobi 300 ha, po czym wspominal, ze nawet w nocy moze kosic <respect>

jest to mozliwe tylko malo komfortowe, no i pogoda musi byc odpowiednia.

znajomy dominatorem 88VX kosil 2 lata ok. 350 ha swojego i nawet w sierpniu konczyl, ale mial na szczescie na tyle duzo innego sprzetu i ludzi, ze zanim skosil cala pszenice to mial juz caly rzepak posiany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

zalezy o to czy morze zakladac heder na polu bo jesli nie chce to jedynie 320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0

Radzę ci kupić classa mege 218 lub 208 rok 1999 i cena ok 300000zł za resztę pieniędzy kup coś innego a nie wszystko wywalisz na kombajn.pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

za 300 000 to mozna spokojnie lexiona dostac ;)

http://allegro.pl/item296323679_kombajn_zb...460_1998_r.html

http://allegro.pl/item297639535_uzywany_ko..._dominator.html

http://allegro.pl/item297613291_claas_lexion_480.html

a tak wogole nie chcialbym wywalac takiej kasy za 10 letni kombajn, duzo rozsadniej jest wziasc inny kredyt, napiac wszystkie rezerwy i kupic nowy, badz nowy troche mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może Case AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Nie wiem z czym jest problem bo ja zwykłym prostym TC kosiłem 20 h ładnej pszenicy dziennie i nie pracowałem nocami. więc podejżewam że najmniejszy CX na ten areał spokojnie by wystarczył 300 hekarów to nie jest tak dużo. A jeszcze jak by się okazało że zasiewy zróżnicowane to już wogóle nie ma problemu. A tak wogóel jak kupisz potężny kombajn to czy logistyka ci wytrzyma. W każdym bądz razie muszisz mieć kombajn który wykosi 30 hektarów dziennie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0
a co myślisz o Deutz-Fahr TopLiner 5690 HTS heder 7.20 bardzo prosty w obsłudze

 

 

Ja tez tak mysle ze topliner tez by sie nadal u nas PGR maja takiego i w nim siedzialem wiec widzialem ze nie jest trudny w obsludze i szybko pracuje w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj