MECHANIZATOR

Nie dla ACTA

Polecane posty

ahme999    116

ździorki demokracji mamy, wiec można to jakoś wykorzystać. odpowiadam na pytanie-tak wierzę że coś się zmieni, może nie prędko, ale z każdym następnym gabinetem i parlamentem starych wyjadachy będzie rosło niezadowolenie czyli siła napędowa takich przemian, i jednocześnie z kazdym rokiem ci wyjadacze cementują swoje stołki, jedno z narzędzi tego cementowania w postaci ACTA wytrąciliśmy im z ręki, ale trzeba połozyć jeszcze wiele takich cegiełek. teraz czynnikiem potegujacym niezadowolenie oprócz kryzysu "politycznego" jest ten gospodarczy. Pytanie jak długo się utrzyma, bo o ile uszczupla nam portfele to jednocześnie historia Polski i świata pokazuje skupia ludzi wspólną biedą i jest motorem rewolucji, jesli w kraju sie polepszy przed wyborami to zimną wodą zapić ze coś sie zmieni.

 

tak więc kryzysie trwaj, a my sie jednoczmy! fajnie skwitował to cejrowski na swoim profilu fb-parafrazując "nie musimy popychac jednocześnie, TY popychaj ZE SWOJEJ strony, JA bedę popychał ZE SWOJEJ i kiedys ta władza nie wytzryma i runie w cholerę"


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

ździorki demokracji mamy, wiec można to jakoś wykorzystać. odpowiadam na pytanie-tak wierzę że coś się zmieni, może nie prędko, ale z każdym następnym gabinetem i parlamentem starych wyjadachy będzie rosło niezadowolenie czyli siła napędowa takich przemian, i jednocześnie z kazdym rokiem ci wyjadacze cementują swoje stołki, jedno z narzędzi tego cementowania w postaci ACTA wytrąciliśmy im z ręki, ale trzeba połozyć jeszcze wiele takich cegiełek. teraz czynnikiem potegujacym niezadowolenie oprócz kryzysu "politycznego" jest ten gospodarczy. Pytanie jak długo się utrzyma, bo o ile uszczupla nam portfele to jednocześnie historia Polski i świata pokazuje skupia ludzi wspólną biedą i jest motorem rewolucji, jesli w kraju sie polepszy przed wyborami to zimną wodą zapić ze coś sie zmieni.

 

tak więc kryzysie trwaj, a my sie jednoczmy! fajnie skwitował to cejrowski na swoim profilu fb-parafrazując "nie musimy popychac jednocześnie, TY popychaj ZE SWOJEJ strony, JA bedę popychał ZE SWOJEJ i kiedys ta władza nie wytzryma i runie w cholerę"

 

Aby w ciągu tych lat do przemiany władz zostąałych z majątku narodowego nie zostało mniej niż zero :( A Polepszyć się polepszy tylko nie wiadomo komu


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

defraudacja i tak postępuje, nawet bez kryzysu, z tym że teraz więcej prywatyzowali.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

defraudacja defraudacją ale czy aby w czasach kryzysu nie korzystniej by było zwiększać zatrudnienie i zarobki za wszelką cene ?? A nie likwidacja zakładów czy też prywatyzacja która postepuje


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

nie zrozumiałeś mnie-prywatyzacja na siłe i za wszelką cenę (historię Olsztyńskich Zakładów Graficznych znam akurat od podszewki) jest tylko jednym z przykładów nieudolności naszych kolejnych rządów, z których PO darzę najmnijeszą "sympatią" że tak to delikatnie określę...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

spokojnie jeszcze 2 może 3 lata i już nie bedzię co prywatyzować;) i z nalepka made in poland bedziemy tylko my obywatele ;D


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Oto chodzi :) , biedni, bez szans na pracę - czyli zmuszeni zostać eurorobolami w eurolandzie do najcięższych prac.

O i wyszła reforma liceum ogolnokształcącego - zamiast przedmiotów ścisłych dla humanistów będzie : zdrowie i uroda, czy śmiech i płacz, bądź inny cud.... link

po co mają za dużo myśleć - idiotami łatwiej rządzić.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

Ewentualnie "obsługa szpadli i innych urządzeń specjalistycznych " w wieku 15 lat decyzja tym kim mam być przez całe życie ??? To jest nie mądre . Pozatym coraz częściej wydaje mi się że ta sprawa z ACTA i tymi wszystkimi reforamami to tylko jedna wielka "maszynka" do odwracania uwagi społeczeństwa .


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

Koniec jest bliski...

 

Niemcy płacą za pliki z MegaUpload

 

http://hotnews.pl/artswiat-1337.html

 

Policja zatrzymuje 40 internautów za piractwo

 

http://nt.interia.pl...mentarz,1755175

 

Zamykają 300 stron przez Super Bowl

 

http://nt.interia.pl...ron-www,1755324

 

 

ja jestem ciekaw kiedy masowo ludzie się zbuntują, ale tak naprawdę masowo a nie jak dotychczas, ze coś gdzieś... Cos czuje ze w niedalekiej przyszłości albo wszyscy będą w "kajdanach" albo zostanie wprowadzone zgoła odmienne prawo autorskie

 

Trochę humoru na koniec:

 

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

pozwoliłem sobie wkleić ciekawy wątek dot. ACTA a w szczególności rolnictwa poczytajcie co może nam rolnikom grozić : W kontrolowanych przez koncerny mediach kłamliwie wmawia się mieszkańcom naszego kraju, że ACTA to jedynie walka z piractwem w Internecie.

 

Dlatego wiele ludzi nie związanych z Internetem uważa, że całe zamieszanie to jakaś pomyłka. Myślą sobie jedynie, że „banda złodziei chce chronić swoje prawo do złodziejstwa”. Jednakże Acta jest dokumentem mówiącym o wszystkich występujących przypadkach łamania praw autorskich w całej światowej gospodarce. Nikt nie wychodziłby na ulice, gdyby chodziło jedynie o ochronę praw autorskich. W ACTA jest mowa o ochronie praw autorskich i dóbr, towarów i znaków podobnych. Podobnych, to nie znaczy identycznych, ukradzionych, lub skopiowanych. Cały Internet huczy już o upadku leków zastępczych, które są w składzie, nazwie i opakowaniu podobne do leków oryginalnych.

 

W podobnym duchu ACTA będzie prawdopodobnie wpływało na światowy dostęp do nasion, a co za tym idzie do żywności. Budzi się we mnie uzasadniona obawa, że porozumienie to znacznie ułatwi wprowadzenie w życie monopolu żywnościowego największych na świecie producentów nasion, dodatków do żywności, suplementów diety itp. Chodzi tu o firmy Monsanto i Bayer, które już od kilku lat nie kryją się ze swoimi dążeniami do przejęcia władzy nad globalną żywnością.

 

Co się działo przed ACTA?

 

Nie będę się dokładne zagłębiać tutaj w historie tych firm, ponieważ ta wiedza jest dostępna (jeszcze) w Internecie. Wszystko na YOUTUBE – Filmy „Życie wymyka się spod kontroli” „Świat wg Monsanto” Wykład dr Ratha o kartelach farmaceutycznych, i „Food INC” dostępny na YOUTUBE pod polskim tutyłem „ Korporacje a żywność”.

 

W skrócie ujmę to tak. Firmy te do tej pory zbierały patenty na najbardziej popularne na ziemi nasiona. Patent powstawał w wyniku nieznacznej modyfikacji genetycznej. Wprowadzano małą zmianę genetyczną do soi, ryżu, kukurydzy i ją patentowano. Patentowano oczywiście swoją odmianę. Opatentowano również już i trzodę chlewną, gdzie jak podają genetycy świnia firmy Bayer w 99% genetycznie pokrywa się ze wszystkimi świniami świata. Kiedy już w 2008 albo 2009 oglądałam film o patentowaniu świń byłam przerażona, ponieważ już wtedy mówiono, że 70% świń na całym świecie posiada to samo DNA co świnia firmy Bayer. Ze strachem w oczach rolnicy z całego świata mówili o ogromnym zagrożeniu nieuprawnionego przejęcia ich wieloletnich hodowli. Po zdobyciu patentu firma Bayer automatycznie staje się właścicielem 70% wszystkich świń na świecie. Ten sam współczynnik podobieństwa dotyczy wszystkich opatentowanych przez nich roślin.

 

Ale im nie chodzi o jakiś tam procent. Chcą zgarnąć wszystko.

 

Jak chronią swoje patenty?

 

W tej chwili tylko przez sądy. Ścigają każdego rolnika u którego wykryto choćby jedno ich ziarno. Ścigają mając świadomość, że ziarna się rozsiewają bez wiedzy rolnika. Wystarczy jedno pole obsiane kukurydzą Monsanto, a wszystkie pola kukurydzy wokół będą w jakimś tam stopniu zainfekowane kukurydzą Monsanto. Nie mają w tym litości. Powoli wykańczają wszystkich rolników, którzy chcą uprawiać bez współpracy z Monsanto. Zniszczyli (i niszczą nadal) wolnych rolników w Kanadzie, USA. Niszczą różnorodność Meksykańskiej kukurydzy, uprawy ryżu i bawełny w Indiach. Tylko to się dzieje powoli. Jak dla nich zbyt powoli.

 

Dlatego potrzebują ACTA z zapisem o produktach podobnych.

 

Mając patent na świnię, kukurydzę, soję, ryż i wiele innych będą mogli zniszczyć bez sądu wszystkich za nielegalne produkowanie produktów podobnych do ich już opatentowanych. W tym tkwi szkopuł. W PODOBIEŃSTWIE zapisanym w ACTA. Wszystkie rośliny genetycznie są zbliżone, lub identyczne z opatentowanymi roślinami przez firmę Monsanto i Bayer. Wszystkie. Po wprowadzeniu ACTA w każdym Państwie, które podpisało ten dokument te dwie firmy będą mogły bez sądów wywołać wojnę z każdym rolnikiem, każdym producentem nasion, z każdym hodowcą trzody chlewnej.

 

I to tylko dlatego, że produkt firmy Monsanto i Bayer chroniony prawem ACTA będzie podobny do wszystkiego co stworzyła natura.

 

Możemy sobie tylko wyobrazić jakich konsekwencji możemy się spodziewać, gdy te firmy rozpętają wojnę ze światową żywnością. Najedzone będą chodziły tylko te Państwa, które wymuszą na swoich obywatelach płacenie wysokich koncesji tym firmom. Po ACTA żaden sąd ich nie powstrzyma.

 

Mam nadzieję, że się mylę i że nigdy do tego nie dojdzie. Zapewnienia Rządu starają się nas za wszelką cenę uspokoić, że ACTA dotyczy jedynie piractwa w necie i że żadna inna część gospodarki nie ucierpi. Ale czy można im wierzyć? Czy można im wierzyć po tym wszystkim co już „Dla Nas zrobili” – Ustawy wprowadzające kilka tysięcy nowych chemicznych dodatków do żywności, ustawa zabijająca sklepy zioło lecznicze, działania na rzecz promowania tylko dużych dostawców żywności, ulgi podatkowe, prawne dla wielkich zagranicznych koncernów wchodzących na polski rynek, brak wsparcia dla małych przedsiębiorstw, małych rolników, kolejne zakazy sprzedaży kolejnych produktów spożywczych przez prywatne osoby, niejasne przepisy dotyczące przechowywania nasion. Czy to wszystko co dla nas zrobili do tej pory może nas napawać nadzieją? Czytając cały ten dokument … wiele złego będzie możliwe.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

A ja powiem tak: w majestacie prawa nie ma czegoś takiego jak "zawieszenie ratyfikacji" albo się to odrzuca albo nie. Po drugie jeżeli nawet to odrzucimy to na mocy traktatu tj. "konstytucji" lizbońskiej jeżeli parlament europejski zagłosuje za ACTA to będzie ono obowiązywać w całej unii. Chyba, że się myle to proszę o poprawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dziwnych czasow dozylismy dawniej mlodzi szli na barykady za "wolna" polske a teraz za "szybki" transfer :D .

kiedys krzyczeli chleba i wolnosc a teraz you tube[chyba ze mlodzi poslowie pis to red tube] i chomika. :D

dawniej prawdziwi polacy bojkotowali zydowskie sklepy a teraz siedza na fb,nk i allegro. :D .

 

macie dobrze dokad starzy na was i wasze zabawki pracuja jak zaczniecie na siebie zarabiac[jak zaczniecie-to chyba najwazniejszy problem] wtedy bedziecie mieli gdzies ten caly internet.

acta juz chyba odeszly w niebyt- bo czasy gdy mielismy mezow stanu, ktorych horyzont myslowy wykraczal poza najblizsze wybory bezpowrotnie minely.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

@kartoflez, oj robi, robi

promyk nadzieji to to, że praworządni Niemcy biorą z nas przykład i wychodzą na ulice..., a ich szef rządu zapowiada nie podpisanie ( na razie)

edycja

w razie czego już pracują w Brukseli nad post-actą...

cytat dnia:

" ile to ma trwać? bieda, nędza, bezrobocie, zamachy, morderstwa, zniszczone aż 8400 zakładów pracy, żadnego przemysłu, ani technologii, 4 mln ludzi wypędzonych na zmywak, 11 mln żyje w ubóstwie, zniszczona edukacja, służba zdrowia, wojsko, ludzie tyrają jak niewolnicy za 1500 zł, drożyzna, brak dróg, pociągi jeżdżą wolniej niż przed II wojną, pod względem poziomu życia zajmujemy dopiero 78 miejsce na świecie, w Europie 28, ale szabrownicy dalej grabią po 70 tys/mies- nigdzie na świecie nie ma takich dysproporcji, by jeden harował za miskę ryżu a inny grabił aż 100 razy więcej- czemu naród na to pozwala?? ludzie gdzie wasza duma i godność??? przecież zdeptano nasze człowieczeństwo, zrobiono z narodu bezrozumne sterowane małpy. "

 

 

Bardzo ciekawe: Nowy numer Platformy Obywatelskiej bardziej niebezpieczny niż ACTA

Edytowano przez wiesaw

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje obejrzeć i zacząć łączyć fakty ze sobą. @zenas bardzo ładnie ujął aspekty rolnicze wprowadzenia umowy acta która jest narzędziem w ręku NWO (New World Order) Prawda jest również że jeśli Unia przyjmie umowe acta (a na pewno to zrobi) wówczas i tak będzie to obowiązywać u nas gdyż prawo Unii jest ważniejsze od prawa państwa do niej należącego. Przeczytawszy wpis @zenas zaczyna mnie martwić ta reklama na dole ekranu. Czy aby AF nie jest w pewnym stopniu podporządkowane pewnym organizacjom? Sponsor sponsorem ale... Pamiętacie ile się dobijaliśmy o zamanifestowanie sprzeciwu AF wobec acta? Po trzech dniach dopiero na logo AF pojawił się malutki znaczek "nie dla acta" i bodajże po niecałej dobie znikł. Tyle moich wypocin. Pozdro dla kumatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

macie dobrze dokad starzy na was i wasze zabawki pracuja jak zaczniecie na siebie zarabiac[jak zaczniecie-to chyba najwazniejszy problem] wtedy bedziecie mieli gdzies ten caly internet.

Jakoś ja pracuje a mimo to nie wyobrażam sobie życia bez internetu. Niekiedy są dni, że kompa nie ma czasu włączyć, ale czasem trzeba zasięgnąć jakiejś porady albo samemu jej udzielić, wyrazić opinię na jakiś temat, coś skrytykować, np. rząd. czyt. okrągły cyrk.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj