MECHANIZATOR

Nie dla ACTA

Polecane posty

Wacek21    35

90 tys juz jest, ile musi byc aby to nie przeszło ? B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Wiadomościach tak mówili to już najgorsze będzie po co teraz internet będzie potrzebny? jak nic nie będzie można znaleźć i Forum różne ja się dopiero w poniedziałek o tym dowiedziałem ja też w to nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90 tys juz jest, ile musi byc aby to nie przeszło ? B)

Nie wiem czy coś to da rząd jest nie ugięty w tym Acta że podpisze pewnie to już Klęska będzie dla polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

100 tys trzeba zebrac pod projektem ustawy. Jeśli projekt ma 100 tys podpisów komisje sejmowe łaskawie nim się zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja w to nie wierzę fakt może i ACTA to wszystko zakazuje ale ilu musiałoby być urzędników aby to wszystko kontrolować?? Moim zdaniem to będzie kolejny martwy przepis ludzie przecież to idzie w miliony użytkowników intewrnetu którzy ściągają pliki, muzykę, stosują muzykę w filmie lub wstawiają zdjęcia. Wyobrażacie sobie że teraz wszystkie serwisy, strony, fora, portale społecznościowe że to wszystko upadnie?? Przecież to nie wykonalne. Zawsze znajdą się jakieś kruczki prawne aby to ominąć a jeśli jakimś CUDEM wszystkie czarne scenariusze się spełnią to będzie koniec naszego rządu, 80% społeczeństwa związana jest z internetem to tak jak sobie strzelić w kolano.

 

A propo tych wszystkich zakazów alkohol, papierosy też niby są od 18 lat a i tak ich zdobycie to najmniejszy problem idziesz i kupujesz jak nie to prosisz kogoś i już masz fajki więc moim skromnym zdaniem może i Acta jest surowe ale to nie wejdzie realnie w życie i będzie kolejny martwy przepis. :-)

 

A wracając do tematu np. zamieszczania zdjęć ciągników w galerii przecież w pewnym stopniu to też jest darmowa reklama dla marek ciągnik.ów i oni na tym nic nie tracą tylko zyskują, więc dlaczego ma być to zakazywane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ale w ACTA nie chodzi tylko o internet.

kolega wiesaw napisal strone wyzej.

 

Media spłycają problem!

ACTA to nie tylko problem internautów. To nie tylko walka "hackerów i piratów" z "rządem" w imię wolności słowa. ACTA to porozumienie dotyczące wszystkich sfer naszego życia! To regulacja chroniąca prawa wielkich koncernów (nie obywateli). Przede wszystkim ogranicza konkurencję. Nie wierzycie?

Zapomnicie więc o zakupie części do maszyn i samochodów innych niż oryginalne (koniec z zamiennikami).

Zapomnijcie o tańszych zamiennikach ŚOR.

Zapomnijcie o tańszych zamiennikach leków.

Zapomnijcie o tańszych zamiennikach materiałów eksploatacyjnych.

Tak, tak ... tego właśnie dotyczy ACTA. Internauci walczą o swój świat ale ACTA to znacznie więcej niż internet. ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jaki niby związek ma acta z zamiennikami lekami i tym podobnymi. Ok może w necie handlowac nie będzie można ale co z tego jak w sklepach zwykłych to wszystko można kupić. Nie ma co wyolbrzymiać. Jeszcze jedno odróznić trzeba zamienniki od podrób to zupełnie co innego. Acta jest o tyle groźna, że zawiera wiele luk i niedomówień, które łatwo można naginać w stosunku do konsumenta czy tez internauty np jeśli chodzi o kontrole. I tak oto własciciele portali, stron np af będą odpowiadać za treści tu umieszczane. Muszą więc kontrolowac co się pisze i co wrzuca. Firmy prywatne mogą wymierzać sankcje uzytkownikom gdy według nich złamią prawo. Internauta nie ma mozliwości odwołania się. Gdy jakiemus administratorowi wyda się, że ktos złamał prawo powiadomi o tym policję. Ci wpadną na chate zabiorą kompa na przeglą itd. Obywatel nie będzie mogł w przypadku niewinności dochodzić żadnych praw czy rozczeń. Ani od oskarżającego administratora ani od policji czy innych urzędników. W skrócie oni mogą wszystko obywatel nic. Ale na wszystkie dziedziny życia póki co bym nie rozszerzał.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

... W skrócie oni mogą wszystko obywatel nic. Ale na wszystkie dziedziny życia póki co bym nie rozszerzał.

 

Cóż, od czegoś trzeba zacząć. :D Okazuje się, że można nas by było postawić w stan oskarżenia za tzw. piractwo bez postawienia jaichkolwiek zarzutów! Józef Wissarionowicz Stalin cieszyłby się zza grobu! Gratulacje towarzyszu Donald!


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Internauci mogą sobie protestować a rząd i tak to w czwartek podpisze. Wystarczy popatrzyć na funkcjonowanie komisji trójstronnej żeby zrozumieć gdzie ten rząd ma opinie społeczeństwa....

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Poruszenie internautów zmieni, dużo zmieni, np. zmieni PO. ACTA poza tym musi zatwierdzić Sejm, ci co będą głosowali za mają szansę iść ma śmietnik politycznej historii...


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

problem tylko w tym że koalicja rządząca PO-PSL ma w sejmie większość - więc jeśli się Donald uprze (na złość kaczyńskiemu bo poparł internautów) to przegłosują to bez mrugnięcia okiem - nie mówiąc już o tym że Waldek miał wczoraj konferencję prasową z której nic nie wynikało - jak by chciał powiedzieć "boimy się was ludzie ale jesteśmy w koalicji i żal nam opuszczać ładne gabinety" - druga sprawa to taka że nasi wielmożni politycy nie mają zielonego pojęcia na co głosują - wczoraj ranow TVP-INFO jakiś eurodeputowany PSL przyznał ze jak w europarlamencie było głosowanie nad ACTA to on był ZA - a teraz jest PRZECIW - więc chyba jednak co niektórym rura zmiekła jak usłyszeli że ich elektorat moze im powyciągać stołki spod d...y

 

Premier ze swoim rządem obecnym i poprzednim podpadł nei tylko Internautom - bo i kibicom - kierowcy obecnie prowadzą protest - wy jako rolnicy zadowoleni też nie jesteście - konflikt w prokuraturze - nie mówiąc o świętej pamięci służbie zdrowia - więc może trzeba trzeba podpatrzeć pomysł z Libi czy Egiptu http://demotywatory.pl/3661808/CZAS-NA-ZMIANY


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@Mechanizator

Akurat Kaczyński jako pierwszy był za cenzura i filtracją internetu, wiec teraz to sobie może gadać i popierac internautów. Zresztą on też już jest spalony na scenie politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tak - zgadza się - ale wczorajsze wystąpienie PIS że są przeciwni ACTA - będzie teraz działało tak jak wszystko w polityce PO - Jesteśmy na NIE bo PiS jest na TAK


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Płemier akurat też od dawna był za cenzurą :)

 

nie wiem czy pis jest teraz na nie bo po jest na tak, nei chce w to wnikac, ale juz poprzednie akcje (np z kibicami) czy próba pchnięcia tej ustawy po cichu jest dla mnie wielkim skur%%^% i próba zrobienia z narodu stada baranów

 

najbardziej smieszy mnie w tym wszystkim cały hołdys- obilo mi sie o uszy ze sam kiedys piratował, a dzis jest najwiekszym zwolennikiem acta w tym kraju, co za hipokryta :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Matey co do Hołdysa to on jest zdziwiony że nikt nie kupuje jego płyt tylko ściągają z netu - człowiek posłucha w necie jego utworów słyszy że ten "autor" nie ma nic ciekawego do zaoferowania więc i płyt w rzeczywistosci nei kupuje - za to jest spora grupa ludzi której jeśli się coś spodoba w internecie to kupują orginalną płyte gre czy film w sklepie całkowicie legalnie

 

i co do ACTA to skoro jesteśmy forum rolniczym to poza cenzurą powinniśmy obawaić się bardziej skutków w naszej branży - poniżej kilka przykładów

 

- rolnik zebrał nasiona jakiejś odmiany - stwierdił że dana odmiana u niego super plonowała więc zasieje ją ponownie w przyszłym roku - obecnie - moze zostawic swoje nasiona i po uiszczeniu opłaty licencyjnej bedzie mógł nasiona swobodnie wysiac a jesli obsiewa mniej niz 10 ha to nawet tej opłaty wnosic nie musi - po wejsciu w życie ACTA - rolnik będzie zmuszony co roku kupowac nasiona kwalifikowane gdyż każda reprodukcja we własnym zakresie będzie w świetle prawa podróbką - a sami wiecie ze coroczny zakup materiału siewnego to nie mały wydatek a co za tym idzie wzrosną napewno ceny żywności

 

- sami wiecie jak wygląda rynek środków ochrony roślin - jest wiele produktów o podobnym lub wrecz identycznym składzie ale w różnej cenie - i rolnik ma możliwość kupienia nieco tanszego zamiennika - druga sprawa to jak wczoraj podawali w agrobiznesie 30% środków ochrony roslin na unijnym rynku to podróbki orginalnych produktów a co za tym idzie jesli u rolnika stwierdzona zostanie obecność takiej podróbki (nawet nieświadoma) wtedy rolnik odpowiadał będzie na mocy ACTA za złamianie własnosci intelektualnej

 

- podobnie jak w przypadku środków ochrony - rolnik będzie odpowiadał ze leki weterynaryjne jakie stosuje u swoich zwierząt

 

- nie wspominając już o producentach zamienników części zamiennych które jak sami wiecie pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji maszyn - do tego dochodzą oleje smary itd itd

 

wiec jest się czego bać - tymbardziej ze za te "przestępstwa" odpowiadać będziemy bez mozliwosci odwołania i bez procesu sądowego - przed koncernami


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

na stronie premiera :) - gdzieś widziałem nawet link - kwestia w tym że nic nie jest tam powiedziane wprost - na 80 stronach tego dokumentu nie ma nic konkretnego a same ogólniki - w dodatku raz podpisana umowa moze ulec zmianie juz bez naszej ratyfikacji


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że są pirackie oprogramowania!? Nie trzeba od razu demolować całego internetu! Niedość że płacimy podatki tym żłobom z rządu to chcą nam życie utrudnić, już nie wspominając o cenach paliwa. Jak To mówią "Jeszcze Się Taki Nie Urodził Co By Polakowi Dogodził", a takim czymś czym jest ACTA na pewno nikomu nie dogodzą! Stanowczo mówię !!!NIE!!!


Nikon D3100
Nikkor 18-55mm
Hama Traveler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia54    0

Panie Tusk. Może i my przegramy wojnę o "Wolność W Sieci" Jest to cios śmiertelny dla internautów, ale jest to zarazem cios śmiertelny dla pana panie Tusk i dla całej pana partii PO. Możesz pan być pewien, że pańskie rządy dobiegają końca... Teraz podejdź do lustra, i ciesz się, Ciesz się z tego, że zdradziłeś nasz kraj i tym samym podpisałeś pakt, który unicestwi to całe Twoje PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj