BobsMF

Sterownik Nodet Gougis KV2

Polecane posty

BobsMF    40

Witam mam kilka pytań co do obsługi sterownika:

1. Co oznacza DPA?

2. Do czego służy czerwone pokrętło z % i l/ha?

3. Jak ustawić litry na ha?

4. Co znaczy vol/ha?

5. Ma ktoś do tego instrukcję nie musi być po polsku?

 

nodet.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widzę że masz nowszą wersję z elektroniką. Kuzyni mają takie opryskiwacze ale bez wyświetlaczy, i dawki. Więc nie wiem czy to ma sens bo to jest trochę inna zasada. Twój będzie gdzieś z 87-89 rok. Tylko tyle mogę podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskiwacze z lat 95 też miały takie komputery.

czerwone pokrętło prawdopodobnie do chwilowej zmiany dawki cieczy

vol/ha powinna wyświetlać się dana dawka cieczy na ha

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Opryskiwacz jest z 89 r. Dzięki za odpowiedzi. Najbardziej interesuje mnie jeszcze ten przełącznik u góry TEST i DPA oraz u dołu CONSTANT PRESSURE i DPA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jestem pewny ale jak włączysz Test to na postoju go uruchomisz. A jak DPA to praca. To drugie to może być wyłączanie całego opryskiwacza. Ale nie jestem pewny bo chyba mam coś podobnego w Tecnomie. Ale on na innej zasadzie działa. On ma okrągłą beczką czy kwadratową. Bo z kwadratową szły do 89 a okrągłą do 95 chyba. Bo chodziło o kwadratową, pomyliłem się a ja oglądałem z okrągłą i miał taki komputer. Pompa jest produkowana do teraz i jest w opryskiwaczach Kuchn za dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Mój jest z okrągłą beczką, ogólnie w stanie idealnym. Takie pompy jak u mnie widziałem też w opryskiwaczach innych firm po 2000r. Na obudowach rozpylaczy są znaczki Kuhn. Chyba wykupili Nodeta w latach 90. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Kupiłem go w podkarpackim, tak jest sterowany pneumatycznie. Opryskiwacz w zeszłym roku chyba był zakupiony w Krasnystawie bo jest napis na na zbiorniku do płukania Krasnystaw. To chyba twoje okolice Grzesiu09091987. ;)

Edytowano przez BobsMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Na wiosnę będą zdjęcia bo garażuje teraz w ciemnościach. Za ile był sprzedany jeśli można wiedzieć? Jak sprawują się te nodety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawują się dosyć dobrze, jeden poszedł do klienta i od razu mówił ,że wywala wszystkie końcówki, pompę przewody i montuje nowe. Będzie miał praktycznie nowy opryskiwacz.Koszt takiej modernizacji w zależnośći od producenta elementów roboczych to 5-6 tys zł. W tamte strony pojechały dwa. Czemu sprzedał go poprzedni właściciel, ten chłopak miał ciągnik John Deera z okrągłą kabiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Sprzedał bo jakiś gość odebrał mu dzierżawę ponad 80 ha i został bez pola. Ma ciągnik mf 3065 też do sprzedania. Ten mój opryskiwacz miał połamany zbiornik do płukania lanc( gość mówił, że połamał się w transporcie) ale już jest pospawany. Jest w nim nowiutka sprężarka, białe koła R48 i chyba tyle znaków szczególnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj