grubymaro5

Case JXU 75

Polecane posty

TheMariko12    437

Ja miałem ofertę Case JXU 105 Full wyposażenie 195 tysięcy , a case jxu 75 będzie gdzieś około 30 -40 tys tańszy Cena brutto bez ładowacza

W środku ogólnie jest ok jakbyś go brał z turem to ciągnik jest do niego idealny bo przestrzeń widoku jest duża, Miałem wraz z tatą jazdę próbną, bardzo dobrze się go prowadzi , skręt tez ma dobry, rewers chodził b.dobrze

Jedyne co w nim nie pasuje to jak masz go z siedzeniem pasażera, to pasażer ma mało miesjca i Miejsce położenia przycisków od podnośnika jest za blisko od tylnniego okna ;)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

kurde to już nie wiem.

Zadam chyba już 10 raz to samo pytanie czy jxu jest jeszcze w sprzedaży?

A może zamiast case-a to john deere 5070m ? (strasznie drogi jest ok 160 tys. netto chyba full wyposażenie)

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Powiem tak jestem z podlasia Ja oglądałem ten ciągnik w Listopadzie bądz w grudniu to był jeszcze na placu

Nawet jeszcze jest jego oferta na allegro

ale zdrożał 10 tyś

 

Prosze znalazłem oto on

http://allegro.pl/case-jx-u-105-fabrycznie-nowy-i2065241868.html

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

ten stoi kilka lat juz na allegro :)

 

 

Dlatego go nie kupiliśmy :)

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

ehh zobaczy się ale ojciec nie jest przekonany do Nh (mało jest ich w okolicy można liczyć na palcach)

W poniedziałek jadę do właściciela jx i zobaczę go z każdej strony (o jeździe też się pomyśli)

 

Powiem tak jestem z podlasia Ja oglądałem ten ciągnik w Listopadzie bądz w grudniu to był jeszcze na placu

Nawet jeszcze jest jego oferta na allegro

ale zdrożał 10 tyś

 

Prosze znalazłem oto on

http://allegro.pl/case-jx-u-105-fabrycznie-nowy-i2065241868.html

 

Ale cena też przeraża


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

no bo on ma 106 Koni i Wyposażenie full

Ale jakbyś do tego właściciela zajechał to byś utargował cenę bo ten case stoi od 2009 roku


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego to powiedz ojcu aby pojechał do dilera NH i zapytał o wersje T. jak oglądaliście jxu to nh na pewno by mu się spodobał bo moim zdaniem chociaż wolę czerwony to ten nh T są ładniejsze od jxu ale za to jx jest ładniejszy od TD. Tak Cie każdy przekonuje do trochę elektroniki bo to jest warte swoich pieniędzy i wygody no i tym bardziej do tura. U mnie linka sprzędła w JX była raz przez serwis naciągana drugi raz sami robiliśmy. czujnik paliwa i wskazania jego ilości po wymianie nawet czujnika zostawia dużo do życzenia a odpowietrzyć go też trzeba się pobawić a na to szkoda czasu. Teściu też już mówił że nikomu nie poleca tego ciągnika. My po 5 latach już zadecydowaliśmy że pójdzie do ludzi a będzie nowy i chyba na pewno puma cvx, piękna maszyna.

Dodatkowo wkurza mnie w jx tylko jedno ramie jest regulowane przez śrubę rzymską i zaczep zwykły nie automatyczny. Widoczność z przodu do góry słaba. oświetlenie na noc bardzo dobre. bez obciążenia na kołach z tyłu bardziej skakał jak się jechało. fajny jest ten lift o matic ale ehr lepszy:) dużo by pisać ale mogliśmy lepiej wybrać wtedy przy zakupie ale cóż kto wiedział. co do spalania to różnie wychodzi, nam w orce na ciężkiej glinie prawie 20l/h spalił ale teściu zapomniał pługa ustawić:o tak to 12l/h a siew w agregacie bieranym 3m plus siewnik 5l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

a co powiesz o poczciwy John deere-u 5070m ?

a i zadam takie pytanko czy 70km pociągnie 3 skibowy pług obracany (z góry mówie że mam lekkie gleby)

my złożyliśmy do 80km (Prow) jakby co.

Szczeże wam powiem że nie jestem przekonany do Nh ale przekonany jestem na pewno do Fendta,Johna Deere-a i częściowo do case

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

grubymaro5 u nas jeden gościu ciągał New Hollandem TD60D 3 obrotówkę, drugi ciąga 3 obrot jx70. Oba dwa dawały i dają sobie radę, chociaż ten NH to miał co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

JXU jest fajniejszymn i lepszym ciągnikiem i bardziej komfortowym a J to taka prostota mechaniczna i ta mechaniczna skrzynia napewno nie wytrzyma tyle co ta w JXU bez sprzegła zalezy jeszcze ile bedziesz robił tym ładowaczem jak mało to jeszcze ujdzie a jak duzo to wogóle się nie pchaj w mechaniczną.

Ludzie nie umiecie czytać czy co ????

Pisałem do góry że jxu juź w gre nie chodzi(po rozpoczęciu tematu był u mnie diler i powiedział że jxu nie produkują już, albo mnie diler oszukał)

 

 

 

A ty wojtas co byś wybrał jx czy 5m(jd) ale cena johna jest kosmiczna.


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

Moim zdaniem jak masz kasę to sobie weź m-kę albo lepiej r-kę, będzie to ciągnik lepiej wyposażony i bardziej komfortowy(najbogatsza wersja).

Sam mam Case Jx-a tylko że 95 i jestem z niego zadowolony. Nie jest to bardzo drogi ciągnik ale za tą cenę w miarę komfortowy, mógłby mieć trochę mocniejszy podnośnik.

 

Nie rozglądałeś się za Deutz Fahrem Agrofarmem 410 DT, ten ciągnik też jest fajny ale nie wiem jaką ma cenę chyba porównywalną do JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

Cena deutza to ok. w 180 tys brutto w wyposażeniu bardzo dobrym.

Powiem ci że już wole kupić case-a za 140 tys brutto z turem i mieć "mechanika" niż "elektronika". Wiesz chyba o co chodzi.

Jak dla mnie elektronika może być, ale jak coś się zepsuje po roku to trzeba płacić krocie(Gwarancja mija). Czasami lepsze są proste rozwiązania niż skomplikowane. I na koniec dodam że to będzie nasz "pierwszy" nowy ciągnik może po 5-7 latach zdecydujemy się na bardziej wyposażone ciągniki takie jak fendt,deutz i wiele więcej a może jakiś "polak"


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

My też kupiliśmy nasz pierwszy ciągnik bez elektroniki i w bardzo dobrej niskiej cenie, był to jx, teraz po 5 latach użytkowania chyba go zmienimy na coś nowszego.

 

A tak w ogóle to jaki model JX będziesz brał, są one jeszcze w produkcji ?

Edytowano przez Case95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

nom są jeszcze albo jx70 albo jx 80 bo mamy do 80km wniosek(już podpisany) PROW


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Może lepiej byś zakupił JD 5070M ? 70 KM w wersji komfort ?

 

http://otomoto.pl/john-deere-5070m-A125759.html

 

Cena 135 tyś netto brutto 166 tyś ---> Jeszcze ci parę tys zostanie np. na jakąś maszynę ;)

 

A wyposażenie ma nieżłe

np.

Rewers elektrohydrauliczny idelany do tura

Przekładnia 16/16 biegów 40km/h

 

Wygląda to zachęcająco

 

Porównując case do JD to jak niebo a ziemia ^^

 

Pozdro


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

no ale + tur to cena kosmiczna

a mamy wniosek na ciągnik z turem + pług i to wszystko ma kosztować 190tys brutto to nie wiem czy się załapie


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

Będzie ciężko zależy jaki tur i pług weźmiesz. A z case powinneś się wyrobić w tych pieniądzach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

no pług to trójka obracana (chyba ibis L)

no właśnie pieniądze,jakość,wytrzymałość i ekonomia to jest moje motto w wyborze ciągnika heh


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

No to kolego będziesz miał cięzko jeśli to mabyć jeszcze pług i tur :/

 

Chociaż z tym JD z turem byś się zmieścił w 190 tyś brutto ;)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

niezłe sprzęty twoje?

(jak twoje) jak się sprawują

a ten co ładuje to jx95?


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

grubymaro52 ten co ładuje to seria JXU czylie pewnie JX95U ;)

skoro mówisz że jxu nie produkuja to napewno jakiś nowy model za niego wszedł ? takze nic straconego (a tak nawiasem te jxu to fajne sprzety były sam swego czasu myslałem nad nim zamiast claasa ;) trochę lepiej wykonane to Case od NH jest choć niby to samo ale jet to ale... jak dla mnie)

Jakbym wybierał juz z czegoś co piszecie wyżej to bym JD wziął bardzo fajne i dobre sprzęty R to już kosmos cenowy i mechaniczny :P ogólnie jeśli ciagnik ma duzo pracowac i robic mth rocznie to bierz JD bo wtedy się zwróci bezawaryjnością i jest bardzo zwrotny i przez to solidnie wykonany ciągnik.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj