grubymaro5

Case JXU 75

Polecane posty

grubymaro5    0

Razem z ojcem zanstanawiamy się jaki wziąć ciągnik(PROW)

John deere odpada bo pytaliśmy się ile kosztuje to złapaliśmy się za głowę.(Jest taka tendencja że płaci się za markę)

A co do ciągnika ma być podstawowym w gospodarstwie. oraz usługi (leśne,polowe) itp.

Ziemie 4-6 klasa.

mamy zamiar kupić z ładowaczem. Czy case jest dobrym wyborem czy może jakiś inny ??


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

no narazie mamy 10h ale na wiosce może kupić(wydzierżawić nawet 10h)


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Case jest dobry ciągnik nie do zajechania

ps. ile kosztuje ten model bo znajomy rok temu płacił za powystawowy CASE 95 z turem jakieś 130 tysięcy. Piękna maszyna na dobre odejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

tak kolego ale za jx tyle płacił. za jxu zapłacisz o wiele więcej. możesz się zastanowić nad NH T o wiele tańszy a to samo niby. Zależy kto co lubi. Z tego co wiem chyba już naborów nie będzie do 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

my dostaliśmy w tym noborze co tera był. (Modernizacja gospodarstw)

a jak tam z awaryjnością,serwisem,obsługą codzienną i cenną (czy lepiej kupić seri "jx")


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

od jx to sie trzymaj z daleka to jest taka slabsza wersja jxu no i w jx sprzegla szybko siada szczegolnie jak ciagnik w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja bym sie nawet nie zastanawial i doplacil ze skrzynia 24x24 rewers eh i jest malina bo w zwyklym jx jak jezdzilem skrzynia byla 12x12 niby nie malo biegow ale rewers mechaniczny i to w dodatku po lewej stronie co mi sie np. nie bardzo podoba jak by byl po prawej to by troche ulatwilo prace no te biegi troche dziwnie wchodzily

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

a ile około kosztuje ten jxu 75 full opcja bo mam gezete case i tam oferta specjalna jxu95 ok 117tys netto ale to wyposarzenie standard

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

aż się nie chce wierzyć ze za tyle case jxu jest:O Powiem Ci tak kolego JX jest fajnym małym ciągnikiem ale ja bym go drugi raz nie kupił i radzę ci znaleźć lepszy lepiej wyposażony np tak jak tu pytasz JXU. A jaką kwotę masz na zakup przeznaczoną? Jeżeli to ma być z turem to na pewno rewers EH i do tego na pewno to będzie główny ciągnik więc klima, pneumatyka, EHR. Biegi najlepiej zmieniane pod obciążeniem. Szukaj ciągnika z takimi rzeczami a będziesz na pewno zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

był u mnie dzisiaj diler case i mówił że seria jxu jest wycofana

a jx jest po 95do 100tys zł netto bez ładowacza ale rewers mechaniczny.

Mówił że rewers elektrohydrauliczny się nie opłaca kupować bo szybko się psuję.

W przyszłym tygodniu jade do posiadacza takiego traktora to dowiem się więcej.

a wyposażenie nie musi być takie dobre bo ojciec i ja nie mamy wygórowanego komfortu.

A kwota to gdzieś tak na ciągnik,tur,pług 3 obracana +- 180tys

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego zapewniam Cię że jak raz czegoś posmakujesz to będziesz chciał tego ciągle. Możesz poczekać na nowe serie Case Farmall albo NH TD5 bądź T5. Na pewno się nie zawiedziesz. Możesz dzwonić po dilerach i szukać może na placu jeszcze gdzieś stoi taki jak chcesz. Co do pługa to ja Ci proponuje zamiast na prow to z własnej kieszeni i używany kupić jakiś dobry zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

nom ale do sierpnia mamy się rozliczyć (chyba)

a ten farmall to dopiero pod koniec roku (Listopad,grudzień)

A z kasą u nas krucho bo opał kupowaliśmy (tunele foliowe).

a co do seri jx to w przyszłym tygodniu jedziemy do posiadacza także nam wszystko powie(mam nadzieje).


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

my posiadam jx'a kolego to tak jak pisałem to osobiście czuje niedosyt, a ty tym bardziej że do tura to rewers tylko i wyłącznie bez sprzęgła. Powiem Ci jeszcze tyle że pracując z turem ważny jest też widok do góry i w jx nie jest on za specjalny tzn kiepsko dla mnie bynajmniej bo trzeba się pochylać. Jak już chciałeś jxu to trzymaj się tego i popatrz u dilera New Holland za wersją T może będzie miał na placu stać ten model to to samo co jxu.

Chcesz 75koni i to najmniejszy z nich http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/tractors/T5000new/Pages/Products_overview.aspx?nhpid=T5000

Na jx jak da radę zamówić to pewne pół roku trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

diler mówił że na jx70 czekać trzeba ok. 2 miesiące.

ja chce prosty ciągnik a nie że po 3 latach trzeba będzie wydać krocie na naprawę


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

nie wiem mamy z ojcem taki mętlik w głowie ale zobacz wyżej to pisałem że jxu juź nie ma a jak są to pozamawiane.

A z tym sprzęgłem to co robiłeś dokładnie ile kosztowało cię to .


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nie wiem bo to nie byl moj ale tarcza nowa, docisk do planowania, linka i chyba cos jeszcze tam sie sypnelo tak ze chyba cos ok 3tys poszlo razem z robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

JXU jest fajniejszymn i lepszym ciągnikiem i bardziej komfortowym a J to taka prostota mechaniczna i ta mechaniczna skrzynia napewno nie wytrzyma tyle co ta w JXU bez sprzegła zalezy jeszcze ile bedziesz robił tym ładowaczem jak mało to jeszcze ujdzie a jak duzo to wogóle się nie pchaj w mechaniczną.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

ale jxu już nie produkują. Wielka szkoda bo bym go wziął. Sam diler mówił że jak gdzieś są do kupienia to pojedyncze sztuki.

W poniedziałek jade do właściciela jx70 to będe coś wiedział więcej.

A ma ktoś jx70 z tego roku z elektrohydraulicznym rewersem? bo nie wiem czy go brać czy nie ?( diler odradzał)

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja mam JX 70 kupiłem rok temu, mam prawie 300 mth i jak narazie bez większej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

no to wez jxu bo w jx po roku bedziesz robil sprzeglo

 

jezeli operator to pi..a i trzyma cały czas na sprzęgle , albo żle dobiera biegi to może i tak, u mnie w okolicy jezdzi tego trochę i nie widziałem żeby robili sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

masz troche racji ale jak nie trzymac nogi na sprzegle przy stawianiu stogu bel?? co to jest 300mtg? w tym jx co robilismy sprzego bylo cos ponad 1500mtg

w jxu jest sprzego nie do zjechania bo juz hydrauliczne wiec...

 

w okolicy tez jest kilka z rodziny cnh koleha ma MXU chyba 5 lat ma juz cos ponad 4tys mtg i nie mail wiekszych awarii tylko przyjezdza serwis przeglad robic teraz kolega maxxuma sobie sprawil i mysle ze tez nie bedzie mial z nim problemow

 

 

kolego mowisz ze nie ma juz jxu a z nh t5x00 sie rozgladales??

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

semos a nie doskwiera ci brak elektorniki?

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj