Zaloguj się, aby obserwować  
zetorek7441ursusc330

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75

Polecane posty

Kamillo0    132

Niedługo wszystko będzie na Perkinsie i JD ;P Moje zdanie jest takie, że każdy wybiera sobie sam. Tutaj możemy tylko doradzać ale ostateczny wybór należy do autora tematu. A to czy ktoś kupuje lepszy, droższy bo chce zaszpanować to dla mnie śmiech na sali. Ja wolę kupić starszy, tańszy ciągnik i się cieszyć niż nówkę. Czemu? To proste i tu taki przykład: Jadę sobie moim starym poczciwym Ursusem a tu nagle turla się Case, turla się Fendt, turla się NH a ja zapierdzielam ile fabryka dała i mijam ich z uśmiechem :) Jaki jest wniosek? Wolę się wpierdzielić w dół i jechać dalej niż jeździć powolutku i przy każdym dołku sprawdzać czy coś się nie porysowało. Ciągnik to tylko ciągnik on ma pracować a nie wyglądać, to nie pokaz mody. Jak ktoś chce zaszpanować sąsiadom to lepszym rozwiązaniem jest kupić Belarusa i np nową Skodę Ocatvie, niż po lakach wozić się maszyną za kilkaset tysięcy a do kościoła zajeżdżać Polonezem :) To co napisałem nie jest skierowane do konkretnych osób, to tylko mój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

fakt skoda :P a kto wogule kupuje do szpanu?? ja kupuje jd. bo chce miec conajmniej na 30 lat dobra i komfortowa maszyn. dos długo mecze sie z ursusem 902 i teraz chce na długie lata cos z lepsza mysla techniczna. a ze podoba mi sie jd bo jezdziłęm znajomego to ma oznaczac ze kupuje dla szpanu?? i to jeszcze małą 5100R. a nie jakiegos 8R co ma 400koni co i tak wiekszosc rolników i tak ma małe maszyny. fakt znam rolnika co kupuje potężne ciagniki. ale jak ma ponad 1000ha i widze ze przeleci raz talerzówa zas odrazu uprawnym siewnikiem co by moja a nawet 2 902 zesrały. to chyba musi kupic duzego i tez nie dla szpanu. ale coz taki nawyk polaków ze niby szpan. na co cie stac to to kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ten twój teraz nowy, a później 30 letni Jd to tak samo jak dziś 30 letnie audi... czasem stoi na wsi w krzakach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie pisałem że 30 letnie Audi w krzaczorach to szpan tylko szpan to 30 letnie Audi Sport Quattro (nie w krzaczorach :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiem :) ostatnio widziałem S8 v10 mało mi bębenki nie pekły od ryku silnika. ale to nie te forum by o autach gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Chyba że Audi Sport Quattro...

 

No fakt ale, nie chciałem przekroczyć budżetu :D Choć pomyśl dobrze jacy są ludzie, gdyby taką nówką octavianką zajechał na wsi to myślę, że niektórzy by się obiadem zadławili. :P Wcale nie trzeba super drogiej fury wystarczy wbić się między dużo tańsze i zazdrość jest.

 

 

@gajor24 Wiedziałem, że nie przeczytasz dokładnie co napisałem. Specjalnie napisałem na końcu, że to nie jest skierowane konkretnie do danej osoby tylko jak już ten temat ktoś poruszył to jak kontynuowałem. A są tacy ludzie którzy biorą kredyty, nie mają co do garnka włożyć a nowe Audi pod domem stoi :D Ludzie są poj**ani i dlatego trzeba przewidywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponownie:)

Dowiedziałem się wielu istotnych rzeczy a mianowicie że zetor ma podaną moc ale na silniku czyli trzeba odjąć 8km na straty :/ czyli proxa 75 równa się z 5070m z mocą bo john deere przechodzi przez hamownie i ma moc podaną już po wszystkich stratach (pompy, wentylatory, i inne duperele)

A i traktora nie kupuje dla szpanu bo u mnie na wsi jak bym kupił starego mtz-ta to by był szpan :)

tak więc wybór zapadł będzie john deere 5070M

Przekonało nas do tego

-komfort

-sprzęgło w kąpieli olejowej

-rama

-półbiegi pod obciążeniem (przy prasie bardzo przydatne)

-zwolnice planetarne

nom i wiele innych plusów;)

temat można zamknąć dziękuję za rady panowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Czemu 5070 a nie 5080? Bo jak dobrze zrozumiałem to ku temu większemu się skłaniałeś na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Przeczytałem ale skoro od początku napaliłeś się na 5080 to sądziłem, że szukasz ciągnika o mocy około 80 KM, nie sądziłem, że zejdziesz niżej stąd moje pytanie czemu tak? Ale wybór twój a temat rzeka więc uważam za zamknięty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj