Zaloguj się, aby obserwować  
aga2010

czipowac konia, co to daje?

Polecane posty

aga2010    0

posiadam od pewnego czasu konia bez paszportu. Jakie sa kożyci z konia ktory posiada taki paszport? Wiem ze kiedys konia traktowano na rowni z krowa tez byly doplaty a teraz jak jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Chwal się tym dalej....każde zwierzę powinno być oznakowane...

kiedyś konie nie posiadały chip'ów tylko paszporty wydawane przez "związek" ale były straszne przekręty i wprowadzili chipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystek17    0

Kolego chcesz czy nie paszport jest obowiązkowy lecz to jest zbędna biurokracja i opłaty. Dopłaty są ale do koni rasy śląskiej które muszą mieć obustronne pochodzenie śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

@aga2010 Każdy koń ma mieć paszport wydany przez OZHK.Co do czipowania to są czipowane nowo narodzone ,starych nikt nie czipuje jeśli mają paszport. Podsumowując paszport musisz mieć bo konia nie sprzedaż (choć dla chcącego nic trudnego) nawet nie będzie można go na tężec zaszczepić bo weterynarz po każdej dawce robi wpis do paszportu no nie mówiąc już o ewentualnej kontroli :unsure:

 

A poza tym jest już temat o koniach :

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5858-konie/page__st__320


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Nie wiem co wy nazywacie biurokracją,koń dostaje paszport i ma go do końca życia,nie musie biegać i rejestrować w ARiMR tylko przyjeżdżają wbijają czipa w szyje i koniec. B) A czy 100zł to tak dużo to nie powiedział bym bo za 6 miesięczne źrebie można dostać 2500zł.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

Dlaczego nie jest to tak proste jak rejestracja krowy ? przeciesz z taka krowa tez mozna zrobic przekret? A zamawia sie kolczyk i dostaje sie paszport,

, a tu trzeba jakiegos urzednika zeby wykonal opis , ktury mozna samemu wykonac .Niechodzi mi o kase ale po co ta osoba trzecia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

widzę,że kolega uważa się za specjalista w dziedzinie opisywania koni :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Przyjeżdża gość i robi opis konikowi,za miesiąc przychodzi paszport z opisem konia i danymi,po jakiej jest matce i ojcu.itp.Kasę płacisz przy opisie,a czip jest po to aby nie było tak że że koń jest sprzedany bez paszportu to może mieć drugi podobny koń.

 

@sołtys48 to było do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

a dopłaty są nie tylko do koni rasy śląskiej ale tez do wielkopolskiej, małopolskiej, koników polskich, hucułów i pkz ( czyli polski koń zimnokrwisty), dopłata wynosi w zależności od rasy 1300-1500 zł na rok do matki, wymagana jest czystość rasy i praktycznie prawie pełne pochodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Dlaczego nie jest to tak proste jak rejestracja krowy ? przeciesz z taka krowa tez mozna zrobic przekret? A zamawia sie kolczyk i dostaje sie paszport,

, a tu trzeba jakiegos urzednika zeby wykonal opis , ktury mozna samemu wykonac .Niechodzi mi o kase ale po co ta osoba trzecia .

Dla każdego nowincjusza w tej dziedzinie jest to skąplikowane, ale na prawdę nie ma się czego bać.

 

@jaro1003 musisz jeszcze spełniać wymogi dobrostanu.

Edytowano przez mario3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

Każdy koń musi być zidentyfikowany i posiadac paszport, a od 2 lat każdy zrebak przy opisie słownym i graficznym zaopatrywany jest w czip. Ma to na celu m.in.ukrócenie małohodowlanych zachowań. A co do tzw. dopłat to nie tylko konie śląskie ale także i małopolskie, wielkopolskie, huculskie, koniki polskie, zimnokrwiste(typ sztumski i sokólski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

Można w skrócie powiedzieć, że programowe są rasy rodzime.

W sumie nie można tak powiedzieć w stosunku do wszystkich ras, zwłaszcza do koni zimnokrwistych, wielkopolskich, śląskich, małopolskich. Wymienone prze mnie rasy kstałtowane były przy udziale zagranicznych ras w celu poprawy pewnych cech, np. konie zimnokrwiste głównie takimi rasami jak: arden szwedzki, arden francuski, zimnokrwista belgijska, reńsko-niemiecka, bretońska ,perszerońska.Wymogiem rodowodowym przy ubieganiu sie o płatnosci pakietu rolnośrodowiskowego, ochrona zasobów genetycznych jest takie, że klacz do 4 pokolenia wstecz nie może mieć zagranicznego przodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

No ale koń który maja dolewkę krwi np. ardena szwedzkiego nie zostanie uznany jako programowy.

nNe wiem skąd czerpiesz swoje informacje. Wyżej napisałem dokładnie, do 4 pokolenia wstecz nie może być przodka zagranicznego , więc np. ten wspomniany przez Ciebie arden szwedzki moze być juz w 5 pokoleniu,Taka domierzka nie przeszkadza w rozpatrywaniu konia pod względem rodowodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

Gdyby o to Ci chodziło nie mósiałbym 2-gi raz tłumaczyć tego samego, bo wprodadziłes mały zamęt z domieszką, która jak już napisałem moze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

witam

mi chodzilo o to ze kupilam kobylke od starszych panstwa i tyle mi z tego paszportu przyjdzie ze nie sprzedam na uboj tylko do utylizacji. A dlaczego niby taka kobyla nie moze byc traktowana jak pozostale.Starsi ludzie nie nadazaja za tymi przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

witam

mi chodzilo o to ze kupilam kobylke od starszych panstwa i tyle mi z tego paszportu przyjdzie ze nie sprzedam na uboj tylko do utylizacji. A dlaczego niby taka kobyla nie moze byc traktowana jak pozostale.Starsi ludzie nie nadazaja za tymi przepisami.

Przypuszczam, że za późno została zarejstrowana i dlatego teraz moze trafic tylko do utylizacji i niestety jeszcze zpłacisz za taka usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

Przypuszczam, że za późno została zarejstrowana i dlatego teraz moze trafic tylko do utylizacji i niestety jeszcze zpłacisz za taka usługę.

 

 

witaj

Tak puzno bo dopiero od 2-ch tygodni ,ale ani slowem nie wspomnieli ze za utylizacje bede placic,jestes tego pewien? To po co kazali mi robic te badania na niedokrwistosc i cos tam jeszcze? jak i tak zaplacic mam za utylizacje. Moze lepiej bym zrodila nie rejestrujac tego konia chyba zadnych kar z tegopowodu niema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

 

 

witaj

Tak puzno bo dopiero od 2-ch tygodni ,ale ani slowem nie wspomnieli ze za utylizacje bede placic,jestes tego pewien? To po co kazali mi robic te badania na niedokrwistosc i cos tam jeszcze? jak i tak zaplacic mam za utylizacje. Moze lepiej bym zrodila nie rejestrujac tego konia chyba zadnych kar z tegopowodu niema?

 

obowiazek to obowiazek w razie kontroli inspekcji weterynaryjnej , która moze cos takiego sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj