Zaloguj się, aby obserwować  
sthranislaw

Tablica rejestracyjny kwadrat zamiast prostokąt

Polecane posty

sthranislaw    0

Kupiłem sobie zetorka jednak wcześniej by nim wyjechać musiałem zadzwonić do sprzedajcego żeby mi podpowiedział jaka jest tablica rejestracyjna oczywiscie doradził mi że kwadratowa i tak zrobiłem niestety jest podłużna i teraz nie chce mi się kombinować zmieniac w wydziale itp itd. dlatego chciałbym was zapytać czy mocowaliście swoje tablice (także te nie wymiarowe jak moja)w dachu ciągnika (np. proxa 90 plus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja mam w proximie 100 zamontowaną tablice kwadratową


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

To dostałeś ta prostokątną?/ U mnie do ciągnika nie chcą dać takiej tylko kwadratowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

tak tylko ze na prostokątną. a w wydziałach komunikacji do ciągników najczęściej wydają kwadratowe


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

U nas wydział komunikacji jest dość elastyczny. Nawet sami pytają jaką tablicę mają dać, a nawet z jakim numerem. Podczas rejestracji NALEŻY POPROSIĆ i powiedzieć jaka będzie najlepsza tablica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ta jasne :D Do ciągników jest jedna kwadratowa, prostokątnej nie dają (przynajmniej u mnie) a numer zawsze możesz sobie wybrać z kilkunastu dostępnych jak zagadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mnie 6 lat temu jak kupowałem Forterkę facet w wydziale komunikacji pytał czy ma być prostokątna czy kwadratowa tablica i czy ciągnik nie ma przypadkiem siedzenia pasażera bo wtedy dowód na dwie osoby musi wypisać choć w homologacji miał jak byk- 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthranislaw    0

nie chodzi mi o to czy dwie czy jedno miejsce prostokąt czy kwadrat tylko czym przytroczyliście i jak tą tablicę do dachu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zwykłe nity zrywalne aluminiowe sprawę załatwią.

W każdym sklepie ze "śrubkami" dostępne :) tylko trzeba mieć nitownicę.

Ewentualnie wkręty/blachowkręty jak nie masz nitownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavvelek    1

Też niedawno rejestrowałem zetorka. Wiedziałem że jest miejsce na podłużną tablice i taką chciałem. W wydziale komunikacji powiedzieli że polskie prawo przewiduję do ciągników rolniczych tylko i wyłacznie kwadratowe, ile w tym prawdy nie wiem. Ja zamontowałem na dachu w ten sposób że najpierw przykręciłem taką ramkę plastikową, taką jad do samochodów tyle że kwadratowa, ale nie na środku tylko przy lewej stronie aby jedno z tych światełem podświetlających dobrze ją oświetlało, ale i również ze względów estetycznych. Montując ją na srodku wygląda to okropnie. Górną część tej ramki ustaw równo z dachem i nie martw się że otwierając tylną szybe bedzie zawadzała, jestem pewny jest to u mnie sprawdzone w 100%. A później już tylko wpiąć tablicę i gotowe. A co do tego czym przymocować tą ramkę to zwykłymi wkrętami takie ok 10-15 mm. Nity będzie ciężko zdemontować w razie czego

Edytowano przez Pavvelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pamietajcie, ze dach jest plastikowy, moze peknac. Ja mam przykrecona na blachowkretach.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthranislaw    0

żeby nie zakładac nowego tematu proszę o wypowiedz w tym a mianowice chciałbym zobaczyc jak zamocowaliście trójkąt ? Głownie pokażcie mi swoje zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

też chetnie bym zobaczył gdzie macie zamontowane trójkaty w proximach z nowym oznaczeniem. bo tak też kombinowałem ale nigdzie nie pasuje za bardzo i poki co trójkat jeździ z tylu za siedzeniem


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furman3    6

Witam. Mam pytanie a w zetorze 8540 gdzie jest miejsce na tablice? Nie ma na nią żadnego uchwytu ani nic, został ściągnięty z Holandii a tam chyba ciągników się nie rejestruje. Wydaje mi się że trzeba ją będzie zamontować jakoś na lewym błotniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Widziałem kiedyś jak jechałem na pole jak na c360 była prostokatna tablica przykręcona z przodu na masce B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj