Skocz do zawartości
radek24

Bydło mięsne

Polecane posty

damian40000    85

rób tak jak do tej pory cielaki mieszańcowe lepiej rosną i krowy mają więcej mleka. Znajomy ma czyste lm, ch i różne mieszańce. Krowy czystorasowe tracą mleko po 2-3 miesiącach a ich cielaki piją od tych mieszańców. Efekt jest taki że trzyma na pastwisku 20 mamek z cielakami które piją od kilku krów a kilka jest zasuszonych ponad pół roku.

koma666    162

mieszancowe lepiej rosna niz czyste lm czy ch ?

dziwne to co piszesz, no chyba ze chodzi ci o to ze sa wyzsze na nogach (jezeli sa pomieszane z hf) ale miesa to napewno wiecej nie maja poubojowo

damian40000    85

może i czysty lm lepiej się wybije od krzyżówki sm/bbb sm/ch sm/lm lm/ch lm/bbb albo ch/bbb ale mieszaniec będzie 200kg cięższy w tym samym czasie.

Wiadomość z agroFakt.pl

koma666    162

ty tutaj mówisz o mieszancach miesnych (obustronnie miesne mieszanki), w polsce bardzo ciezko kupic cos takiego, a ja mówie o mieszancach bydła mlecznego z miesnymi, bo takich jest najwiecej w polsce do kupienia

SGRagrofarm    0

panowie chciałbym kupić około lipca około 15 sztuk jałówek rasy simental lub limousine z przeznaczeniem na mamki i nie bardzo znam się na hodowli mamek bardziej na opasie bydła, powiecie mi czy jak wpuszczę je w lipcu na pastwisko zasiane wczesną wiosną to z pastwiska nie zrobi sie błoto, czy takie mamki które się ocielą wiosną to trzeba je doić czy ciele które urodzi jest w stanie ją doić aż do nastepnego zacielenia i przez ile miesięcy ona daje mleko i kiedy zacielać

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

rafalsport    3

siemanko mam pytanie chciałbym się zadobyć bydła mięsnego rasa hereford lub limousine na 100% czysta rasa mogą być małe cięlęta lub jałówki bym kupił najlepiej województwo mazowieckie proszę o pomoc

nikolas29    168

ciekawe czemu nie ma u nas w polsce takich stad jak black angus salers tylko te limonusne przewaznie

bo stacje gdzie sprzedają nasienie dostały dobre łapówki od francuzów aby promować LIMOUSINE wcale to bydło nie jest takie rewelacyjne ;) jest kilka ras lepszych a wiele na równym poziomie osobiście polecam blondy ;)

Boniek    1

rób tak jak do tej pory cielaki mieszańcowe lepiej rosną i krowy mają więcej mleka. Znajomy ma czyste lm, ch i różne mieszańce. Krowy czystorasowe tracą mleko po 2-3 miesiącach a ich cielaki piją od tych mieszańców. Efekt jest taki że trzyma na pastwisku 20 mamek z cielakami które piją od kilku krów a kilka jest zasuszonych ponad pół roku.

Coś nie ten tego te czystorasowe krowy. U mnie 100% krowa charolaise woła do ssania nawet 7 miesięcznego cielaka, a po odsadzeniu też widać, ze napuszcza w wymię mleko. Czasami nawet muszę dosadzać jeszcze takiego odsadka żeby zapalenia nie dostała.

Yoda    18

W agrofirmie mają. Najwięcej mają angusa i simentalera (po 1000szt) więc chyba najlepiej na nich wychodzą

YanYsz    6

Angusy mają tylko jeden minus - nie za duży gabaryt. Jako mamki do produkcji cieląt mieszańców w krzyżówkach z buhajami innych ras mięsnych są super, same plusy:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepsza smakowo wołowina kulinarna jest z rasy angus i hereford

ja osobiscie bym wybrał hereforda

YanYsz    6

Obydwie te rasy w obu amerykach i ogólnie na świecie stanowią powyżej 50% pogłowia w PRAWDZIWEJ produkcji wołowiny kulinarnej - to o czymś świadczy... Herefordy ciut większe, Angusy za to łagodniejsze i łatwiejsze do ogarnięcia;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile teraz trzeba dac za jałówki ok 300kg hereford ?

Yoda    18

Wg sekcji hereforda po 12/kg za buhajki o jałowki ciężko i ceny idą w góre. Nie lepiej cielne? Kupujesz i za 3-4 miesiące masz cielę?

Slaszmh9014    0

Witam. Koledzy jaką rase byka polecić do krzyżówki z simentalem mięsnym ? Posiadamy 30 szt mamek czystej rasy simentala ukieronkowanego na opasy chciałbym kupić jakieś 2 byczki LM, Charolaise itp ktoś coś poleci ? dodam ze teraz pojawiły sie problemy przy wycielaniu u niektórych sztuk cielaki rodzą sie za duże i krowa ma problemy
lub cieląta posiadają podkurcz nogi. Część opasow chciałbym odchowywac do około 300kg a reszte do 24miesięcy. Jakieś propozycje ?

YanYsz    6

Z simentalem miesnym świetnie komponuje się blonde d'aquitaine. Jaj chcesz zobaczyć efekty to odwiedź GR Seroczyn. Limousine jest przereklamowane, we Francji teraz właśnie blondy najbardziej zyskują na popularności i pogłowie najbardziej wzrasta - na pewno nie bez powodu;)
Minus tylko taki ze na ten moment taki "rozpłodnik" 100% BD będzie kosztował conajmniej 10k.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepsze sa herefordy

YanYsz    6

najlepsze sa herefordy

Uchowasz piekna sztukę hereforda a handlarzyna powie Ci że "żółte i tłuste mięso mają".

No chyba że jesteś w stanie bezpośrednio na stejky opylić:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taaa podejrzewam z wiekszosc handlarzy to hereforda by uznała za krzyzówke simentala z limousine  :D

poza tym skoro nie chca hereforda a hf-a chca ?  :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Która rasa według was jest najlepsza, jeśli ktoś z was je hoduje to niech pisze wady i zalety. Jeśli wiecie po ile chodzą jałówki i buhaje poszczególnych ras to piszcie
    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

Pozdrawiam
    • Przez mi3p
      witam mam 2 krowy które nie długo będą miały ruje.Jedna to simental a druga hf > simentalke zaciele ta samą rasą a hf niewiem chciałbym aby ciele nie bylo czarne ani carno białe .Jaką rase {mięsną} polecacie aby poród byle łatwy a ciele nie miało nic wspolnego z czarnym kolorem.Dodam że krowa jest średniego kalibru ok 580kg i jest w 80% czarna prosze o podpowiedź

prosze moderatora o to aby nie usuwał tego tematu
    • Przez barrybond
      Witam
      Mam łąke o powierzchni 1ha plus mały stawek, kilka debów i około 0,4ha jeszcze do zagospodarowania na łąke. Z pierwszego pokosu było 21 bel siana. Chciałbym na tej łaczce wpuscic dwie jałówki na krowy mamki, plus w przyszłości kilka danieli. Niedojady chciałbym wykosic raz w roku zeby krowki miały cos do jedzenia zimą, przychowek od krów miałby byc przed zima ubijany. Teraz zasadnicze pytania czy jest mozliwosc łaczenia danieli z krowami?Czy na takim areale jest w ogole mozliwosc wykarmienia takiej obsady? Czy jalowki hfxlm krzyzowane angusem byłyby odpowiednim wyborem, chodzi o to aby nie wykonywac przy zwierzetach zbyt duzo pracy a i zeby mieso miało dobre walory. Pozdrawiam
    • Przez AKS
      jaka rasa miesna krolikow jest najlepsza ?