radek24

Bydło mięsne

Polecane posty

damian40000    86

rób tak jak do tej pory cielaki mieszańcowe lepiej rosną i krowy mają więcej mleka. Znajomy ma czyste lm, ch i różne mieszańce. Krowy czystorasowe tracą mleko po 2-3 miesiącach a ich cielaki piją od tych mieszańców. Efekt jest taki że trzyma na pastwisku 20 mamek z cielakami które piją od kilku krów a kilka jest zasuszonych ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

mieszancowe lepiej rosna niz czyste lm czy ch ?

dziwne to co piszesz, no chyba ze chodzi ci o to ze sa wyzsze na nogach (jezeli sa pomieszane z hf) ale miesa to napewno wiecej nie maja poubojowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

może i czysty lm lepiej się wybije od krzyżówki sm/bbb sm/ch sm/lm lm/ch lm/bbb albo ch/bbb ale mieszaniec będzie 200kg cięższy w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ty tutaj mówisz o mieszancach miesnych (obustronnie miesne mieszanki), w polsce bardzo ciezko kupic cos takiego, a ja mówie o mieszancach bydła mlecznego z miesnymi, bo takich jest najwiecej w polsce do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

panowie chciałbym kupić około lipca około 15 sztuk jałówek rasy simental lub limousine z przeznaczeniem na mamki i nie bardzo znam się na hodowli mamek bardziej na opasie bydła, powiecie mi czy jak wpuszczę je w lipcu na pastwisko zasiane wczesną wiosną to z pastwiska nie zrobi sie błoto, czy takie mamki które się ocielą wiosną to trzeba je doić czy ciele które urodzi jest w stanie ją doić aż do nastepnego zacielenia i przez ile miesięcy ona daje mleko i kiedy zacielać

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

siemanko mam pytanie chciałbym się zadobyć bydła mięsnego rasa hereford lub limousine na 100% czysta rasa mogą być małe cięlęta lub jałówki bym kupił najlepiej województwo mazowieckie proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ciekawe czemu nie ma u nas w polsce takich stad jak black angus salers tylko te limonusne przewaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo stacje gdzie sprzedają nasienie dostały dobre łapówki od francuzów aby promować LIMOUSINE wcale to bydło nie jest takie rewelacyjne ;) jest kilka ras lepszych a wiele na równym poziomie osobiście polecam blondy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

rób tak jak do tej pory cielaki mieszańcowe lepiej rosną i krowy mają więcej mleka. Znajomy ma czyste lm, ch i różne mieszańce. Krowy czystorasowe tracą mleko po 2-3 miesiącach a ich cielaki piją od tych mieszańców. Efekt jest taki że trzyma na pastwisku 20 mamek z cielakami które piją od kilku krów a kilka jest zasuszonych ponad pół roku.

Coś nie ten tego te czystorasowe krowy. U mnie 100% krowa charolaise woła do ssania nawet 7 miesięcznego cielaka, a po odsadzeniu też widać, ze napuszcza w wymię mleko. Czasami nawet muszę dosadzać jeszcze takiego odsadka żeby zapalenia nie dostała.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W agrofirmie mają. Najwięcej mają angusa i simentalera (po 1000szt) więc chyba najlepiej na nich wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Angusy mają tylko jeden minus - nie za duży gabaryt. Jako mamki do produkcji cieląt mieszańców w krzyżówkach z buhajami innych ras mięsnych są super, same plusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepsza smakowo wołowina kulinarna jest z rasy angus i hereford

ja osobiscie bym wybrał hereforda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Obydwie te rasy w obu amerykach i ogólnie na świecie stanowią powyżej 50% pogłowia w PRAWDZIWEJ produkcji wołowiny kulinarnej - to o czymś świadczy... Herefordy ciut większe, Angusy za to łagodniejsze i łatwiejsze do ogarnięcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile teraz trzeba dac za jałówki ok 300kg hereford ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Wg sekcji hereforda po 12/kg za buhajki o jałowki ciężko i ceny idą w góre. Nie lepiej cielne? Kupujesz i za 3-4 miesiące masz cielę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

Witam. Koledzy jaką rase byka polecić do krzyżówki z simentalem mięsnym ? Posiadamy 30 szt mamek czystej rasy simentala ukieronkowanego na opasy chciałbym kupić jakieś 2 byczki LM, Charolaise itp ktoś coś poleci ? dodam ze teraz pojawiły sie problemy przy wycielaniu u niektórych sztuk cielaki rodzą sie za duże i krowa ma problemy
lub cieląta posiadają podkurcz nogi. Część opasow chciałbym odchowywac do około 300kg a reszte do 24miesięcy. Jakieś propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Z simentalem miesnym świetnie komponuje się blonde d'aquitaine. Jaj chcesz zobaczyć efekty to odwiedź GR Seroczyn. Limousine jest przereklamowane, we Francji teraz właśnie blondy najbardziej zyskują na popularności i pogłowie najbardziej wzrasta - na pewno nie bez powodu;)
Minus tylko taki ze na ten moment taki "rozpłodnik" 100% BD będzie kosztował conajmniej 10k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepsze sa herefordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

najlepsze sa herefordy

Uchowasz piekna sztukę hereforda a handlarzyna powie Ci że "żółte i tłuste mięso mają".

No chyba że jesteś w stanie bezpośrednio na stejky opylić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taaa podejrzewam z wiekszosc handlarzy to hereforda by uznała za krzyzówke simentala z limousine  :D

poza tym skoro nie chca hereforda a hf-a chca ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez extrabyk
      Mam do sprzedania dwie krowy mamki MM. Jeśli kogoś zainteresuje ogłoszenie to szczegóły na telefon.
      https://www.olx.pl/oferta/krowa-mamka-mm-CID757-IDrvR5T.html
    • Przez Gladius
      Witam!
      Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.
      Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
    • Przez Marcin199027
      Witam chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze. Mam dylemat ponieważ nie wiem co wybrać krowy mleczne czy bydło mięsne do hodowli. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Primorac
      Witam! Zmagam się  z małym dylematem, otóż potrzebuje porady odnośnie wygrodzeń dla mamek i rozpłodnika. Obecnie przebywają one w blaszanej hali na prowizorycznych wygrodzeniach. Chciałbym teraz zrobić to trochę lepiej, porządniej tylko nie wiem jak dobrze to zrobić, ponieważ: nie ma różnicy poziomów pomiędzy stołem paszowym a miejscem w którym przebywają zwierzęta. Zastanawiam się  czy murek +/- 30cm zda egzamin z racji tego, że przy nagromadzonym oborniku, pasza dla bydła będzie za nisko? Druga kwestia to jakie wygrodzenie? Drabina skośna czy może  rury poziome? No i która z nich była by na tyle skuteczna żeby małe cielaki nie wychodziły na zewnątrza jak dotychczas sie dzieje? 
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Hoduję Hf kupuje cielaki i sprzedaję na rzeźnię. ale marny interes zwłaszcza na małej ilości ziemi, myślę nad stopniowym przejściem do hodowania ras LM SM lub mieszańce z tych ras. mam 5 łąk i 6 hektarów ornej. 
      Przy chlewie mam też kawałek pastwiska jakieś 1.30 hektara i myślę czy z czasem opłacało by się przejść na mamki LM  byczki podrośnięte sprzedawać lub część z nich trzymać na rzeź. na początek dwie mamki, i stopniowo z rok na rok przechodziłbym na LM.
      Jak myślicie na co się przestawić żeby lepiej i optymalnie wychodziło niż na HF-ach? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj