radek24

Bydło mięsne

Polecane posty

Yoda    535

Jak masz dobrego sima mięsnego to nie mieszaj tego z niczym. Dobry sim rośnie jak charolaise. Uniwersalna rasa: dobrze sprzedaż odsada a jak masz paszę to możesz nawet do tony opasać na ciężkiego. Co masz za krowy że ciężko się cielą. Krowa 600-700 kg to nie powinna mieć problemów nawet z 50kg cielakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

koledzy zgodze sie z wami ze czystorasowy sim to jak dla mnie nie ma nic lepszego ale własnie te trudne porody a najbardziej te pdwinięcia kończyn masakra coraz więcej ostatnio cieliliśmyh krowe simka pokryta simem mięsnym ciężko szło ale jakoś poszło oczywiście na początku kończyny podwinięte ale wychodzi cielak

genetycznie masakra blond ok ale z porodami tez różnie a po limuse z reguły bez problemu i krowa sim a byk limuse to nie zła krzyżówka efekt końcowy jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Po blondzie porody są łatwe dlatego ze cielaki rodza sie dlugie ale szcxuple dosyć, dopiero po kilku dniach zaczyna być widać co z tego będzie;) Mam już 4 cielaki po inseminacji blondem jalówek i nie było problemów. A tak btw... przy każdej rasie będą kłopoty jeśli jalówka/krowa przed wcieleniem będzie w zbyt dobrej kondycji (tłusta jak na opas).
Z herefordem nie jest tak że nie chcą albo płacą gorzej niż za hf:) Po prostu to nie jest mięso na nasz rynek i sprzedając hereforda na żywą handlarzowi właśnie nie opłaca się przyznawać że to czysta rasa, na pewno lepiej mówić że to simental x limousine:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vortigon    8

witam mam pytanko hoduje bydło mięsne najczęściej  mm bo takich u nas jest najwięcej. kupuje je w wieku okolo 3-5msc i place za nie okolo 2/2,5 tys. mam 12szt. na 30ha gospodarsto i tu moje pytanie czy bardziej mi się oplaca kupywac takie cielęta czy kupić lepiej mamki??

Edytowano przez vortigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vortigon    8

Jaki masz zysk ze sprzedania później ciężkiej sztuki przy zakupie cielaka za taką cenę?

 

 

 

 

placa mi gdzie kolo 8zl za kilo a sprzedaje byki w wadze okolo 700kg

Edytowano przez vortigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Mam pytanie czy jałóweczka po krowie HF i byku Simental, będzie się nadawać na krowę?

 

Z niej powinna być dobra krowa, tylko przed ocieleniem aby nie była zbyt mocno zatuczona gdyż może to powodować trudny poród, oraz masz db mieszanke do krzyżowania np. z limousine czy z blondem ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

marcin103122, w 04 Paź 2016 - 21:35, powiedział:snapback.png

Mam pytanie czy jałóweczka po krowie HF i byku Simental, będzie się nadawać na krowę?

 

Jest to możliwie najlepsza krzyżówka na problemy HF. Sm = mleko + mięso. W ten sposób możesz jeszcze coś za nią dostać na ubojni, oczywiście po kilku laktacjach. Może będzie się doić gorzej niż 100% HF, ale będzie miała mniejsze wymagania. Bo co ci po 100% hf jak nie umiesz sprostać jej wymaganiom, które są naprawdę wysokie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boprin    0

Co myślicie o hodowli czystorasowych Angusów, sprzedawać poubojowo czy wagi żywej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez extrabyk
      Mam do sprzedania dwie krowy mamki MM. Jeśli kogoś zainteresuje ogłoszenie to szczegóły na telefon.
      https://www.olx.pl/oferta/krowa-mamka-mm-CID757-IDrvR5T.html
    • Przez Gladius
      Witam!
      Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.
      Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
    • Przez Marcin199027
      Witam chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze. Mam dylemat ponieważ nie wiem co wybrać krowy mleczne czy bydło mięsne do hodowli. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Primorac
      Witam! Zmagam się  z małym dylematem, otóż potrzebuje porady odnośnie wygrodzeń dla mamek i rozpłodnika. Obecnie przebywają one w blaszanej hali na prowizorycznych wygrodzeniach. Chciałbym teraz zrobić to trochę lepiej, porządniej tylko nie wiem jak dobrze to zrobić, ponieważ: nie ma różnicy poziomów pomiędzy stołem paszowym a miejscem w którym przebywają zwierzęta. Zastanawiam się  czy murek +/- 30cm zda egzamin z racji tego, że przy nagromadzonym oborniku, pasza dla bydła będzie za nisko? Druga kwestia to jakie wygrodzenie? Drabina skośna czy może  rury poziome? No i która z nich była by na tyle skuteczna żeby małe cielaki nie wychodziły na zewnątrza jak dotychczas sie dzieje? 
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Hoduję Hf kupuje cielaki i sprzedaję na rzeźnię. ale marny interes zwłaszcza na małej ilości ziemi, myślę nad stopniowym przejściem do hodowania ras LM SM lub mieszańce z tych ras. mam 5 łąk i 6 hektarów ornej. 
      Przy chlewie mam też kawałek pastwiska jakieś 1.30 hektara i myślę czy z czasem opłacało by się przejść na mamki LM  byczki podrośnięte sprzedawać lub część z nich trzymać na rzeź. na początek dwie mamki, i stopniowo z rok na rok przechodziłbym na LM.
      Jak myślicie na co się przestawić żeby lepiej i optymalnie wychodziło niż na HF-ach? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj