RuszQ

Ciągnik na 18 ha

Polecane posty

Ursusc385    1565

Belarusy z tego co wiem są niezłe a na pewno lepsze od MTZ i Pronarów myślę że są warte swojej ceny.:)

Jedyna wada to to ,że są drogie tury.:mellow:

 

Przecież Belarus i MTZ to to samo :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

MTZ to skrót nazwy Mińskiej fabryki produkujacej ciągniki Belarus :P

 

A co sądzicie o nowych Belarusach? Warte są obecnej ceny?

Nie warte są tego co obecnie kosztuja bo za niewiele więcej można miec już ciągniki o wyższej klasy niż te Belarusy. Jeżeli ma chodzic w prasie rolującej to tym bardziej niepolecam kupowania nowego MTZa za względu na to iż WOM jest w nich na taśmy które są wykonane ze słabego matreiału i często niewytrzymują obciążenia <_< W starych MTZ były azbestowe i one chodziły dłuuugo w porównaniu do tych nowych :P Jeśli chodzi o ładowacz czołowy to tez MTZa wtej rolo niewidzę ani zwrotności ani odpowiednnio rozłożonych przełożeń w skrzyni co manewrowania nim napewno Ci nieumili <_<

 

Co do listy używanych dozuciłbym Valmeta 605, 655 lub 705 i Renault 80-34 i 90-34(TX lub ME)

 

605 z łaowaczem marki Valtra pracuje niedaleko mnie i właściciele są z niego zadowaoleni ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pronar jeszcze gorszy od Belarusa. :P Kolego wg mnie(zwracam sie do autora) 3/4 postów w ogóle jest bez sensu, wręcz mam wrażenie że piszą tu dzieci 14 lat które przez 10 lat jeździły 60, wsiadły do belarusa i się zachwycają "komfortem" Jaki może być komfort pracy belarusem z turem gdy nie ma nawet rewersu mechanicznego. Jaki może być komfort pracy z prasa belująca gdy przy dobijaniu wałek będzie Ci stawał. Co do prędkości jaka rozwija to się nie wypowiem bo nie wiem dokładnie. Do tego porady żebyś brał ciężka serie ursusa czy zetora 7245 to bym pod uwagę też nie brał. Tylko nieliczne miały szybką skrzynie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@milanreal1 zależy o jakim Pronarze piszesz bo taki P5 to juz Belarusa praktycznie pod każdym względem bije (Rewers mech. 2 biegi pod obciążeniem, EHR itp)

 

Co do MTZ to jeszcze należy dożucic do pieca zestawienie mostu stożkowego i ładowacza czołowego co w efekcie daje co najmniej raz do roku zabawe w mechanika :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Takiego ciągnika nie polecam.Będziesz się uganiał za częściami bo ten ciągnik przeżył już swoje lata i znalezienie egzemplarza w dobrym stanie jest mało prawdopodobne.Jeśli ciągnik używany i taki jakie cechy podawałeś to Fergusony z serii 675-690 choć troszkę za duże jak na wielkość gospodarstwa.Ale nadają się znakomicie do prac zielonkowych.Kosiarka,prasa itd.Ciągniki naprawdę godne uwagi.Potem John Deery razem z Deutzami jak tu opisywali.Ursusów i Zetorów nie rozpatruj.

Edytowano przez Maniek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Mylisz modele MF. 390 był produkowany do 1997r i był następcą 690, więc jakie mogą być problemy z częściami? Części można kupić w wielu sklepach, parę minut w google i masz sporą ofertę, nie wiem jakie mogą być problemy z tym.... konedata tractordata

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tylko że za te 40000zł to kupisz ciągnik z końca lat 80 który bedzie miał jeszcze skrzynie 12/4 bez rewersu z dźwigniami u miejscowionymi jak w policencyjnych Ursusach czyli na środku kabiny :P

 

A co powiesz na Fendt'a GT380A do ładowacza cgyba jeden z lepszych ciagników pod względem widoczności ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal1 zależy o jakim Pronarze piszesz bo taki P5 to juz Belarusa praktycznie pod każdym względem bije (Rewers mech. 2 biegi pod obciążeniem, EHR itp)

 

No w sumie przyznaje Ci racje. Mówiłem o tych starszych modelach które opinie miały zdecydowanie różną :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek2140    0

ja bym ci polecał john deere 2140 bardzo jest zwrotny i części do niego nie drogie i można wszędzie je dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

MF 3060 na pewno wystarczy, na ten areał to spokojnie wystarczy ciągnik 70-80KM, mam takową prasę i MF 575 cyka jak zegarek przy niej a ma 68KM. Osobiście to polecił bym Ci 575 ale 4WD i z multipower'em, tylko że takie ciężko znaleźć. Tak jak mówię MF3060 lub jakiś DF :) Nawet nie rozpatruj o belarusach i zetorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj