RuszQ

Ciągnik na 18 ha

Polecane posty

RuszQ    0

Witam!

Rozmyślamy nad kupnem ciągnika jednak nie wiemy co wybrać. Mamy trochę ponad 18 ha. 100% stanowią łąki. Koło zabudowań mamy 14 ha, jednak reszta jest kawałek drogi od nas. Ciągnik był by głównie używany do tura i prasy MF. Najlepiej żeby chociaż koło 40km/h wyciągał. Ok 5 ha leży w dołku i po deszczach stoi tam woda i błoto dlatego ciągnik powinien mieć jak najszersze ogumienie. Powinien być zwinny ponieważ w stodole słupy (tregry) podtrzymujące dach są blisko siebie. Teraz mam Jumza z turem i ledwo ale się mieści. Niewiem czy kupić coś nowego czy używanego. Wg mnie nowy będzie trzeba później remontować i z częściami łatwiej, ale z kasą było by trudno. Na używany mogli byśmy przeznaczyć tak do czterdziestu paru tysięcy. Używany powinien mieć tura 3 sekcyjnego, być niezawodnym i żeby z częściami nie było problemu. Ja myślę nad nowym Belarusem 820 a z używanych to MTZ. Niewiem co jeszcze może być godne uwagi. Czekam na opinie na temat tych i innych ciągników. Jak u nich z awaryjnością itp.

 

 

 

 

Pozdrawiam!

|RuszQ|TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Proponuje ci jakiegoś DEUTZa są zwrotne,zwinne , szybkie , ekonomiczne,mocy też im nie brakuje...;)

 

Pozdrawiam

Deutz610

 

A i nie polecam ci MTZ mam 82A i nie jestem zadowolony,co z tego że części tanie jak ciągle się coś psuje ;[

Edytowano przez Deutz610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Deutz610 Skąd Ty wziąłeś te 55km/h :blink: :lol: za te pieniądze będzie coś ze starszych DX'ów a one w zależności od skrzyni:

-5biegowa-nieco ponad 30km/h

-6biegowa- około 40km/h :P

 

Co do samego ciągnika to dośc zwrotny jest w przeciwieństwie do MTZ ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Mój deutz 6.10 bez problemu na prostej bez problemu wyciąga ponad 50km/h mógł by nawet więcej ale wtedy zaczyna go trochę trząść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

ursus 914

zetor 8145/8245

deutz fahr np 4.50

john deere 2040/2140/2850 lub jakas szesciogarowke np 3050;)

http://allegro.pl/john-deere-2140-3050-3040-3140-fendt-renault-i2047751987.html

http://otomoto.pl/john-deere-3050-A57291.html

a ten ciagnik ma byc z turem??

ja bylbym za jakims zachodnim ciagnikiem... bardzo wytrzymale i malo awaryje ciagniki oczywiscie tylko trzeba dobrze wybrac i trafic na dobry egzemplarz...

pozdrawiam..:)

 

ps 55km/h??? :blink: :lol: :blink:

z jak wielkiej przepasci :lol:

Edytowano przez ltz55aluki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Mój ma skrzynię 5-biegową i tak jak napisał kolega @MgrLukash leci koło 30km/h ;)

To strasznie mułowaty ten twój Deutz ja sprawdzałem GPS-em prędkość swojego i tak jak pisałem wcześniej na prostej do 55km/h bez problemu leci , prędkościomierz też pokazuje podobną prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dx450    0

polecam Deutz-fahr'a DX4.50 . wyciąga ponad 40 km/h(skrzynia 6 biegowa). Bardzo ekonomiczny. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

moze jakis MF seria 30xx np 3080,3090 dynashift malo pali i niezawodny moim zdaniem a cena ropy teraz tez odgrywa duza role

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RuszQ    0

A jak z ceną i dostępem części do tych DF bo u nas we wsi jeden koleś ma tylko nie wiem jaki model ale jak mu jakaś zębatka w przednim napędzie poszła to nie może takowej znaleźć.

 

A ciągnik najlepiej z turem od razu.

 

Pozdrawiam.

|RuszQ|TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@Deutz610 bajki opowiada, ciekawe jak ciągnik o V-max. 40km/h rozpędzi się do 55 bez problemu...... Normalnie cudowny traktortongue.gif Tylko żeby ktoś w takie cuda uwierzył, bez dowodu w postaci zdjęcia lub filmu jest niemożliwe. Dzieciaka poniosła fantazja.

Na 18 ha wystarczy 4 cyl. 60-80KM, coś zwrotnego i oszczędnego, 6 cyl. to już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z MF'ów to może seria 31xx lub 61xx. Seria 61xx jest bardzo często spotykana na szerokim ogumieniu, v-max 40km/h, skrzynie dynashift, rewers elektro-hydrauliczny godny UWAGI ;)

 

To ten twój deutz ma jakiegoś pewnie "SPEED-HACKA" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

@Deutz610 bajki opowiada, ciekawe jak ciągnik o V-max. 40km/h rozpędzi się do 55 bez problemu...... Normalnie cudowny traktor :P Tylko żeby ktoś w takie cuda uwierzył, bez dowodu w postaci zdjęcia lub filmu jest niemożliwe. Dzieciaka poniosła fantazja.

Na 18 ha wystarczy 4 cyl. 60-80KM, coś zwrotnego i oszczędnego, 6 cyl. to już przesada.

Nie opowiadam bajek jak będę miał okazje to zrobię filmik a tak poza tym to V max tego ciągnika to 47km/h ale to nie jest V max tylko V bezpieczne ,a prawdziwe V max tego modelu to ok 55km/h tyle że to wersja dla odważnych bo ok 55km/h zaczyna nieźle trząść jeszcze przy ok.50km/h jest ok :P

 

Może SPEED-HACKA niema bo to nie metin2 tylko rzeczywistość ale 55km/h wyciąga i bez SPEED-HACKA <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16
Nie opowiadam bajek jak będę miał okazje to zrobię filmik a tak poza tym to V max tego ciągnika to 47km/h ale to nie jest V max tylko V bezpieczne ,a prawdziwe V max tego modelu to ok 55km/h tyle że to wersja dla odważnych bo ok 55km/h zaczyna nieźle trząść jeszcze przy ok.50km/h jest ok :P

 

 

Gdzie takie informacje znalazłeś?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Znajomy obrabia 20 ha c330 i sie wyrabia.

Inny 2xc330 na 40. a dalszy to c360.c355,i c 330 na 50>ALe polecam tak jak koledzy wyżej bo to nie sztuka nie mieć czym robić. :rolleyes:

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

To strasznie mułowaty ten twój Deutz ja sprawdzałem GPS-em prędkość swojego i tak jak pisałem wcześniej na prostej do 55km/h bez problemu leci , prędkościomierz też pokazuje podobną prędkość.

 

55 to chyba z górki na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Nie pamiętam na jakiej stronie ale szukałem w google tyle że ten model jest dosyć rzadki i trudno znaleźć o nim informacje a tak poza tym to jak ktoś chce mnie o coś zapytać to można pisać w wiadomości do mnie a nie zaśmiecać tematu postami nie na temat. :)

 

Temat do zamknięcia i tak 3/4 postów jest nie na temat

Edytowano przez Deutz610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Belarusy z tego co wiem są niezłe a na pewno lepsze od MTZ i Pronarów myślę że są warte swojej ceny.:)

Jedyna wada to to ,że są drogie tury.:mellow:

Edytowano przez Deutz610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Tak jak mówiłem wcześniej polecam jakiegoś deutz serie 4.xx są w miarę szybkie i zwinne lub jakiegoś Massey Fergusona.A jeśli chcesz nowy to polecam Belarusy.

Edytowano przez Deutz610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj