PacyficVista

Łancuchy sniegowe do C-330

Polecane posty

Witam. Chciałbym wykonac do swojej "30" łancuchy na koła. Chciałbym sie dowiedziec od osób ktore posiadaja łancuchy kilka informacji. Jaka jest długośc łancucha bocznego, długość poprzeczek, ilośc poprzeczek, grubość ogniwka poprzecvznego, grubośc ogniwka łancucha bocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no można, ale jak założysz 3 na koło to wejdą w szczelinę (jak jest dobry bieżnik) i nie będą spełniały funkcji.

 

PacyficVista, wystarczy ciut wyobraźni i zwykła miara, wiadomo, że łańcuch musi być gruby, jest tego wiele w necie, to nie jest problem zrobić coś podobnego, tym bardziej dla mężczyzny. Chciałbyś mieć wszystko podane na tacy, rusz głową sam, od tego ją masz:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Łańcuch żeby nie wpadał między protektor minimum 14 mm poprzeczki mam u siebie z 10 mm u mnie na zdjęciach w galerii widać łańcuchy :)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

W c-330 nie można założyć zbyt grubych łańcuchów bo nie zmieszczą się pomiędzy obręcz a zwolnice. musisz zmierzyć ile masz tam miejsca i wtedy dobrać łańcuch. przed założeniem łańcuchów najlepiej upuść troche powietrza z kół i dopompuj jak będziesz już miał łancuchy naciągnięte wtedy będą lepiej opinać opone i będa sztywniej. oczywiście tylko w przypadku gdy zakładasz 2-3 poprzeczki na koło bez łańcuchów bocznych. no i proponuje położyć coś na obręcz pod łańcuch żeby sie nie podrapała

Tu masz podpowiedź jak to zrobić: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/197625-lancuchy/

Edytowano przez rafal831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Kurcze jaka cena to ja rok temu za moje używki dałem 250 zł ale oczka łańcucha tak jak wyżej pisałem są bardzo grube a te z linku mają chyba 12mm....


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Z tym owijaniem wokół felgi i opony to nie polecam. Miedzy felgą z zwolnica jest bardzo mało miejsca i można zniszczyć obudowę zwolnicy. Ja mam oryginały to poprzeczki są co około 30 cm ogniwka poprzeczek 8 mm a ogniwka łańcucha na obwodzie bodajże 10mm. Trzeba uważać na przestrzeń miedzy oponą a zbiornikiem od pneumatyki bo jest tam mało miejsca. Ja trochę wgniotłem zbiornik i jest okej. Można tez zdemontować zbiornik na okres używania łańcuchów ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

@jakub16 niby racja ale takie łańcuchy są dużo tańsze niż kupowane a jeżeli dobrze wszytko dobierzesz to nie powinno się nic stać. zależy też czy kolega ma standardowy rozstaw kół czy poszerzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Poprzeczki najlepsze są z łancucha od rozrzutnika do obornika.Drobne i w miarę grube oczka(oczywiście takiego po wymianie bo nowy to już inny koszt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rok temu robiłem takie łańcuchy. Jeśli dobrze pamiętam to jest 11 łańcuchów w poprzek po 16 ogniw (stary z rozrzutnika). Wzdłuż opony jest słabszy łańcuch. Długości już nie pamiętam... Łańcuch po założeniu jest łączony przez zwykło śrubę. Uciąg jest spory. Zwłaszcza jak jest założony obciążnik od tura. Nawet znajomy mnie wynajął żeby przewieść mu ponad 2 tony zboża bo droga wyglądała jak lodowisko i pod górki wątpię aby podjechał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Teraz trzeba bedzie zabrac sie tylko do wykonania.

 

a tak z innej beczki. Jakie powinło byc cisnienie w tylnich kołach C-330?? załozyłem nowe Kormorany land pro 12,4x28 . W ksiazce od "30" jest 1,2 ale wydaje mie sie to za duzo bo opona przy tym cisnieniu robi sie wyzsza na srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

z tym owijaniem kilku łańcuchów na kole to nie polecam bo to mały efekt daje sam myślę nad kupnem lub zrobieniem takich łańcuchów do swoich maszyn wink.gif ale jak na razie to mi to raz potrzebne raz nie laugh.gif ale kiedyś będę musiał zrobić sąsiad ma to podpatrzę od niego wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj