Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Jaki ciągnik na 16-23 ha do 15-20tys zł?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrus89    3

Ciagnik to rzecz na lata, teraz kupisz wiekszy ciagnik za rok kupisz troche maszyn, rozrzutnika nie musisz, jak masz 3.5t to kto broni zaprzegac go do mtz np, plug to najwazniejszy, a 4 skibowiec to pare tys zł i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No właśnie...przecież na razie możesz pracować rozrzutnikiem 3.5 tony a w przyszłości sobie coś większego kupisz...a co do pługa to są tanie...czy to zagonowe czy obrotowe...kupisz już je nawet za 3 tys....wszystkiego na raz nie będziesz miał...powoli a do przodu...... <_<

 

Kupuj już większy ciągnik...zawsze się zapas mocy przyda a w przyszłości może jeszcze kupisz albo wynajmiesz trochę pola i wtedy nie będziesz miał problemu z ciągnikiem że będzie za mały czy coś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak, łatwo powiedzieć, ja już 4 lata dokupuje do 95KM <_< juz bliżej jak dalej ale jeszcze nie mam wszystkiego pod nowy ciagnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Swoim 4514 orałem przez 2 sezony pługiem 3x30 <_<.

 

Trzeba robić tym co się ma i nie patrzeć na innych... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mam 4-skibowy Grudziądzki pług, więc będzie tylko troszkę za mały do ciągnika. Aha i mam rozrzutnik 4,5 t <_<.

Na 90 % będzie to MTZ lub Ursus 912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Mam 4-skibowy Grudziądzki pług, więc będzie tylko troszkę za mały do ciągnika. Aha i mam rozrzutnik 4,5 t <_<.

Na 90 % będzie to MTZ lub Ursus 912.

 

No to znów takich małych maszyn to ty nie masz... ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
Na 90 % będzie to MTZ lub Ursus 912.

 

No i dobrze myślisz, na te ziemie minimum to 80 km, kupisz to sie przekonasz, moj sasiad na 11ha ma MTZ82 i jakoś nie płacze z tego powodu że go kupił, i co wtym złego że robote w polu szybko zrobi, ma wiecej czasu na siebie, ja wogule nie rozumiem wątów ze traktor "nie ma co robić w gospodarstwie" robi to samo co mialby robić mniejszy ciągnik ale szybciej i nie widze nic w tym złego <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

na Twoim miejscu bralbym mtz, szybka, oszczedna i calkiem wygodna maszyna. a poza tym w tej cenie kupisz 82 czyli z napedem 4*4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
No to znów takich małych maszyn to ty nie masz... <_< ;)

Jasne. Do większego ciągnika - kosiarka 1,65 m

- siewnik 2,7 m

- agregat 2,5 m ( coś na bazie grubera )

i jeszcze kilka maszyn.

No i dobrze myślisz, na te ziemie minimum to 80 km, kupisz to sie przekonasz, moj sasiad na 11ha ma MTZ82 i jakoś nie płacze z tego powodu że go kupił, i co wtym złego że robote w polu szybko zrobi, ma wiecej czasu na siebie, ja wogule nie rozumiem wątów ze traktor "nie ma co robić w gospodarstwie" robi to samo co mialby robić mniejszy ciągnik ale szybciej i nie widze nic w tym złego :)

Aha, i jeszcze mam prośbę. Mógłbyś wytłumaczyc mi z grubsza obsługę MTZ?? Bo gdy będę oglądał to chciałbym troszkę znac obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja wogule nie rozumiem wątów ze traktor "nie ma co robić w gospodarstwie" robi to samo co mialby robić mniejszy ciągnik ale szybciej i nie widze nic w tym złego <_<

Nie rozumiesz? To czemu nie masz ciągnika 150KM? Zrobi szybciej? No tak, ale trzeba do niego większy sprzęt, a większy sprzęt kosztuje. Ja nie widze sensu kupywania ciągnika żeby zrobić nim 100mth rocznie, to sie nie opłaca. Mam 95KM na ponad 50ha i jakos nie płacze że nie mam czym robić. MTZ daleki jest do określenia komfortowy, U912 także. Praca w U912 to męczarnia, gdy na niego narzekam to koledzy mówią mi "to jeszcze MTZ nie robiłeś...", coś musi w tym być... Choć nikomu niczego nie zabraniam, kupujcie i 200KM na 10ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bez przesady jak ktoś szuka ciągnik 60 km to śmiało może brac 80km bo to aż a może tylko 30% mocy więcej, a jak dla kogoś 912 czy mtz nie jest komfortowy to proponuje naszarpac się i wytelepac cały dzień c 360 lub mf 255 z 3x30 a potem uczepic ten sam pług do mtz lub 912 pracowac na pół gazu wyższym biegiem, a cały komfrt w dużym ciągniku w porównaniu do małego polega na tym że tak piekielnie nie trzęsie i nie rzuca po całej kabinie, no i w polu spalanie na ha będzie mniejsze. Duzy ciągnik mija się z celem jak ktoś ma dużo lekkich prac podjazdów itp. bo w przeciętnym stanie technicznym 912 lub mtz te min 5 - 6 l na godz sciągnie nawet jeżdząc bez niczego. Kolega miał tylko 912 i dokupił sobie nowego t25 do lekkich prac a w sumie władek i tak stoi bo nikt nie chce nim pracowac ( w porównaniu do 912 tak trzęsie skacze i buja)

Gdzieś czytałęm artykuł, że ja zamierzasz kupic ciągnik 70km a stac cię na 90 km to rozsądniej kupic 90 km bo różnica w spalaniu z maszynami dla 70km będzie nieznaczna, a wydajnośc większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U912 niebardzo sie da robić na pół gazu <_< I szczerze wole jeździć dłużej na MF 255 jak na U912 (mam oba w gospodarstwie). Pisze tak o Ursusie bo dla mnie to jest szok przesiąść sie z nowego MF 95KM do nie tak starego 912, więc sie nie dziwcie ;) MF 255 tez jest dużo "sprawniejszy". Ja akurat chce te 70KM do tylko do tura, gdzie nie potrzeba tyle mocy tylko napęd 4x4, elastyczny silnik i małe spalanie. Do pracy w polu mam tego 95KM i wystarcza spokojnie. Szkoda że dla abuk'a ten Zetor okazał sie nie wypałem bo to całkiem komfortowe ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek to po 4latach jeszcze jesteś w szoku??? <_< czy im dłużej to tym bardziej...

 

do tematu dodam że mocny ciągik tylko wtedy gdy jest wykorzystany , bo jak chodzi na pusto to już nie jest taki ekonomiczny...co do komfortu MF 255, U912, MTZ 82 to najlepiej z nich wypada chyba zetor 7211 ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek to po 4latach jeszcze jesteś w szoku??? <_< czy im dłużej to tym bardziej...

Za każdym razem przeżywam szok ;) Wczoraj przy robieniu kuku pod koniec zamieniłem sie z moim Parde i wsiadłem z MF'a na Ursusa... a taki dobry dzień miałem... :)

 

Może troche przesadzam ale przecierz w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek i dlatego stawiam głównie na komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
U912 niebardzo sie da robić na pół gazu <_< I szczerze wole jeździć dłużej na MF 255 jak na U912 (mam oba w gospodarstwie). Pisze tak o Ursusie bo dla mnie to jest szok przesiąść sie z nowego MF 95KM do nie tak starego 912, więc sie nie dziwcie ;) MF 255 tez jest dużo "sprawniejszy". Ja akurat chce te 70KM do tylko do tura, gdzie nie potrzeba tyle mocy tylko napęd 4x4, elastyczny silnik i małe spalanie. Do pracy w polu mam tego 95KM i wystarcza spokojnie. Szkoda że dla abuk'a ten Zetor okazał sie nie wypałem bo to całkiem komfortowe ciągniki.

Właśnie, szkoda bo narazie nie miałem zamiaru zmieniac ciągnika, bo mam inne wydatki, ale jak już to na lepszy.

 

Czy móglby mi ktoś opisac instrukcję obsługi ( tj. w tym przypadku jak uruchomic i ogólnie obsługę ) MTZ-a 82, Ursusa 912 ( ew. 902 ) i Ursusa 4512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
Nie rozumiesz? To czemu nie masz ciągnika 150KM? Zrobi szybciej? No tak, ale trzeba do niego większy sprzęt, a większy sprzęt kosztuje. Ja nie widze sensu kupywania ciągnika żeby zrobić nim 100mth rocznie, to sie nie opłaca. Mam 95KM na ponad 50ha i jakos nie płacze że nie mam czym robić. MTZ daleki jest do określenia komfortowy, U912 także. Praca w U912 to męczarnia, gdy na niego narzekam to koledzy mówią mi "to jeszcze MTZ nie robiłeś...", coś musi w tym być... Choć nikomu niczego nie zabraniam, kupujcie i 200KM na 10ha <_<

 

Bez przesadzy panie mirasek, Mtz kosztuje tyle samo co 4512 podobny wiekowo, heh ja na 20ha orania i do pracy z turem zamierzam kupic 114 konny ciagnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Napewno mniej spali przy orce niz 360 na takim samym areale, akcja polega na tym ze na oku mamy lamborghini r4 110, moze na upartego starczylby r4 95, ale on jest tylko 4 tys tanszy, to nie widze sensu kupna tego 95. a wiecej koni sie zawsze przyda.. (tak poza tematem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ale w turze spali więcej niż np. taki 75KM a zrobi to samo. Jaki pług zapniesz do tego 114KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ale co dokladnie? ciagnik jak kazdy inny... no masz sprzeglo, 2 pedaly hamulca, gaz ;) , masz szybką skrzynie biegów 34km/h, wzmacniacz momentu, duzo podniesie, ja agregatem upr-siew biebnym 3m smigam, czego chesz sie dowiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ale co dokladnie? ciagnik jak kazdy inny... no masz sprzeglo, 2 pedaly hamulca, gaz ;) , masz szybką skrzynie biegów 34km/h, wzmacniacz momentu, duzo podniesie, ja agregatem upr-siew biebnym 3m smigam, czego chesz sie dowiedziec??

Chodzi mi o to np. jak go uruchomic, gdzie jest dźwignia podnośnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj