Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Jaki ciągnik na 16-23 ha do 15-20tys zł?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    885

zależy czy chcesz się rozwijać, bo jak tak to rok możesz domęczyć się tą trzydziestką, a za rok kupić coś porządniejszego. Rób jak uważasz, ja bym zrobił tak jak mówie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ja mam 20 ha orania, nie wyobrazam sobie tego orać dajmy na to 360 :) kiedys to 4512 u mnie obrabial, ale to sie oralo i oralo, takto szybko i sprawnie teraz idzie MTZ82, 80 kucy to dla mnie minimum na ciagnik głowny. Mój sasiad ma do 11 ha MTZ82 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ale kolega ABUK14 chce na ten cel wydać 15 - 20 tys. maksymalnie 25 tys....

 

Ja zostaje przy tym żebyś kupił Ursusa 912... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ale już lepiej dołożyć i mieć tego URSUSA 912...będzie o wiele lepszy od C - 385...przecież ciągnik nie kupuje się na rok czy na dwa...kupuje się go na dłuższy okres czasu...jak już kupować to coś lepszego... :)

 

POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
polecam deutz fahr dx120 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B15141 za 33tyś

Litości, 120KM ciągnik na 22ha? :) Przeczytaj temat http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=3826 i zobacz jakie powierzchnie ludzie obrabiają ciągnikami 120KM. Tu nie ma co szleć z mocą, ciągnik musi być wykorzystany. Ja mam 95KM na ponad 50ha w tym 30 ornych i traktor sie nudzi, robi ledwo 250mth rocznie :) wcześniej spokojnie robił na tym U912

 

Na Twoim miejscu abuk szukałbym czegoś możliwie komfortowego do 65KM, bradziej stawiam na komfort w czasie pracy niż moc i wolałbym mieć mniejszy ale wygodniejszy ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czyli szukaj jakiejś ładnej 912 :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ale niestety autor tematu miał zetora 7011 i mu nie wypalił i już nie chce ciągnika marki zetor... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ah te uprzedzenia...ursus w tej cenie to tez nie najgorszy wybór i mniej spali :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ah te uprzedzenia...ursus w tej cenie to tez nie najgorszy wybór i mniej spali :)

 

Zależy co wybierze.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

znam goscia co na 5 ha kupil se forszaja 303d zapina do niego talerzowke 220 i dwa razy do roku rusza w pole a z pola do garażu gdzie go naprawia. ale coz gdy sie ma siedem tys to tylko na forszaja wystarczy he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
ah te uprzedzenia...ursus w tej cenie to tez nie najgorszy wybór i mniej spali :)

 

C 362 to może i będzie mniej palił od Zetora, ale ciągniki z serii 385, 902, 912 to już jest inna bajka z spalaniem. Przecież przy takiej pojemności silnika (4562ccm) to już musi coś spalić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ale niestety autor tematu miał zetora 7011 i mu nie wypalił i już nie chce ciągnika marki zetor... :) :)

Nie tyle co nie chce Zetora, ale chciałbym spróbowac czegoś innego.

Obecnie najbliżej jestem C-362, Mtz 82 lub U912.

Co myślicie o JD z lat 80 do 65 KM. Cenowo są atrakcyjną ofertą, ale będą problemy z dostępem i ceną części.

Sam juz nie wiem. Chciałbym coś co będzie pasowało na moje hektary, bo przecież 912 czy MTZ 82 są za duże, tylko ta cena... :) .

Wydaje się, że nic trudnego wybrac taki ciągnik, ale chcę miec dobry ciągnik na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Nie tyle co nie chce Zetora, ale chciałbym spróbowac czegoś innego.

Obecnie najbliżej jestem C-362, Mtz 82 lub U912.

Co myślicie o JD z lat 80 do 65 KM. Cenowo są atrakcyjną ofertą, ale będą problemy z dostępem i ceną części.

Sam juz nie wiem. Chciałbym coś co będzie pasowało na moje hektary, bo przecież 912 czy MTZ 82 są za duże, tylko ta cena... :) .

Wydaje się, że nic trudnego wybrac taki ciągnik, ale chcę miec dobry ciągnik na kilka lat.

Popytaj w sklepach o części i ich ceny do np JD Classa itp..

Ja zapytałem o JD w największym najbliższym sklepie to zobacyzłem :) sprzedawcy, w pytaniu o classa :) a o fendta :)

Zostaje MF, Zetor, Ursus i pojedyncze części do innych maszyn..

Z tych wszystkich brałbym chyba MTZ chociaż 912 takie złe nie jest, wazny stan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
znam goscia co na 5 ha kupil se forszaja 303d zapina do niego talerzowke 220 i dwa razy do roku rusza w pole a z pola do garażu gdzie go naprawia. ale coz gdy sie ma siedem tys to tylko na forszaja wystarczy he he :)

 

Za 7tys. można mieć dobry ciągnik a że ten gość nie trafił to ja nic nie poradze...

 

Z tych trzech to ja proponuje U912


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mtz troche duży ale z przodkiem i może powiekszysz areał to sie przyda :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Z twoich propozycji najlepszym ciągnikiem będzie 912.... :)

poco ??? poco ??? ciągnik nie będzie wykorzystany proponuje u c360 ja mam ursusy 3p i c360 i robią na 45 ha


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ale 912 chyba łyknie więcej paliwa niż mtz a mtz ma jeszcze do tego przodek. No chyba ze masz takie warunki ze musisz mieć skręty ciągnik jak tak to wtedy bierz 912.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Po pierwsze on nie chce kupić C - 360... :) :)

 

A po drugie zawsze lepiej kupić mocniejszy ciągnik i mieć zapas bo nigdy nic nie wiadomo... :) :)

 

Szybciej zrobi w polu i potem będzie miał wolne.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

OK, można kupić większy (za duży?) ciągnik na swoje warunki ale trzeba go wykorzystać. U912 w sprzęcie po zetorze 7011 nie będzie miał co robić, wydajność zostanie ta sama a wzrośnie tylko zużycie paliwa. Zmniejszy sie ilość robionych rocznie motogodzin a olej i tak trzeba wymieniać co sezon. Z tego co przeczytałem w temacie abuk nie planuje szaleć z kasą a wymienić park maszynowy pod większy ciągnik to tylko łatwo napisać. Ursus 4512 by pasował ale na niego trzeba szykować minimum 30000pln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj