Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Jaki ciągnik na 16-23 ha do 15-20tys zł?

Polecane posty

abuk14    1

Według moich danych ma 62 KM.Ale z tym to różnie może byc.

 

Ale muszę jeszcze kupic obręcze do tylnych kół, bo mam z tyłu 13.6-36.

 

Nigdzie nie mogę takich znaleźc.Nie wiecie gdzie można je kupic?? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Może na allegro tam chyba mają części i tego typu  rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Zetor okazał się niewypałem. W związku z tym jakie polecacie jeszcze ciągniki do 21000 zł. Dodam, że mój obecny areał wynosi 22,3 ha.

Myślałem nad 912 ( lub Zetorowskim odpowiednikiem ) albo MTZ'em 82. Co sądzicie jeszcze o C-362??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
A co z zetorkiem ?

Chodzi ci o to dlaczego niewypał??

2 razy zepsuł się podnośnik, 1 raz skrzynia biegów, niedługo trzeba będzie robic zwolnicę. Nie chce mi sie juz pisac dokładniej,więc napisałem '' z grubsza ''.

A więc co polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Czyli Zetora sprzedajesz? Poleciłbym Ci Ursusa 4514 takiego jak ja posiadam, ale watpie abyś w tym przedziale cenowym znalazł takiego...

Chętnie bym takiego kupił, ale nawet 4512 z początków produkcji są droższe.

Narazie zastanawiam się na C-362, U912 ( lub 902 ) i MTZ.

Może macie jeszcze jakieś popozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym Ci polecił 4512 a jak byś miał więcej kasy to 4514...są to bardzo porządne i oszczędne ciągniki... :P

 

A jak nie to no to z tych co wymieniłeś to najlepszym wyborem byłby chyba U 912...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ale 80-konny za mniej niz 20 tys to chyba jakiś staroć i szmelc, lepiej dolóz te 15 tys, za 35tys mozesz miec elegancki mtz jak dobrze poszukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Przeglądałem troche allegro. W tym przedziale cenowym to można mieć C 385. Znowu jak ogladam 902 lub 912 to naprawdę niektóre wyglądają nędznie :P.

A zobacz ten link, mi wydaje się ciekawy: http://www.allegro.pl/item229385153_ursus_...an_idealny.html

Tylko cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ten jest super...tylko ze trochę kosztuje.. :P :P

 

Ale jak by miał kupować zwykłą 385 to lepiej trochę dołożyć i kupić 912...

 

No co innego 385A ale znów się trochę dołoży i będzie lepszy 914...

 

Za te 15 - 20 tys. to nic mocnego nie kupisz...jedynie może jakąś bardzo dobrą C - 360 3P...lepiej trochę dołóż żebyś miał chociaż te 30 tys. to wtedy masz duży wybór ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja polecam w tej cenie c-385 de luxe. czyli wersję eksportową. Kilku sąsiadów takie ma i na prawde są to dobre maszyny. Na silnikach nie widać śladów oleju, nawet trochę skorodowane są, co oznacza, że od nowości silniki raczej nie były ruszane. O dziwo jak na ponad 20 letnie ciągniki też wszystko działa bez zarzutu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Chętnie bym takiego kupił, ale nawet 4512 z początków produkcji są droższe.

Narazie zastanawiam się na C-362, U912 ( lub 902 ) i MTZ.

Może macie jeszcze jakieś popozycje??

Co do U912 to po pierwsze nie kupisz nic godziwego za te pieniądze (chyba że pomnozysz x2 to pisz na PW to może sie dogadamy :)) a po drugie na 22ha to za duży ciągnik, chyba że wszystko masz orne. Jeśli masz troche zielonek zastanów sie nad czymś mniejszym, bardziej zwinnym. Ewentualnie j.w. C385 de luxe. A nie chcesz już Zetora? Może następny będzie OK, ja byłem zadowolony z 7211. A może coś ze starych MF w granicach 65KM? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

To jest tak naprawdę nieprzewidziany wydatek, a podczas żniw już mnie porządnie wkurzył. Ciapkiem musiałem po 2 przyczepy pełne zboża ciągac , a on z kolei też będzie miał kaptalkę zimą, także nie miałem zamiaru dawac mu w d.pę, a dymił porządnie. Budżet to mam ograniczony rzeczywiście, no ale już nawet niech bedzie do 25000 zł.

912 ( i podobne ) rzeczywiście są za duże, ale z kolei są w miarę tanie ( bardziej 902 i C-385 ).

Jeszcze raaz zadam pytanie. Co myślicie o C-362?? Do większych ciągników maszyn za bardzo nie mam, a do tego wszystko paasowałoby jak ulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

c-362 to wersja exportowa niewiadomo jak pozniej bedzie z częsciami itd.z ursusow to lepiej rozejzyj sie za 3p albo 80-tką :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Do URSUSA C 362 nie wiadomo jak będzie z częściami...A tutaj masz kilka ogłoszeń z ALLEGRO...niektóre są bardzo interesujące...

 

http://www.allegro.pl/item228307181_ursus_912.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T378261

 

http://www.allegro.pl/item229038665_ursus_912.html

 

Tutaj jest jeszcze ciągnik marki JOHN DEERE tylko nie wiadomo jak to będzie z częściami...

 

http://www.allegro.pl/item227399645_ciagni..._4_4_64_km.html

 

Te ursusy 912 są bardzo fajne...więc się zastanów...jest to bardzo dobry ciągnik...a lepszy od C - 385... :)

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

JD z tego ogłoszenia też fajny sprzęt. Mój kolega ma takiego tylko, że 110 KM :). Robi nim od 3 lat i wszystko bezawaryjnie :). Dla niego zaletąjest konstrukcja ramowa- kiedyś wyrywał korzenie od drzew i postawił traktor do góry a potem sprzęgło i... jakby nie miał ramy to pewnie by się złamał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Na tyle ziemi to przynajmniej 80km ciągnik, dokupisz se do niego plug za jakis czas i styka

Od biedy mógłbym to trzydziestką obrabiac, chociaż nie mam takiego zamiaru, ale 60 KM styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Na tyle ziemi to przynajmniej 80km ciągnik, dokupisz se do niego plug za jakis czas i styka

I będzie robił 80mth rocznie :) na 22ha 65KM to max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jesli już tak mówicie to chłopi w sredniowieczu na kilka łanów pola (duzy łan =24 ha) mieli tylko woły ;)hehe

ale 60-80 km styknie jesli nie bedzie ekstremalnych warunków :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj