mrup

Zbyt ziemniaka jadalnego

Polecane posty

pawelec    89

saszeta, szalejesz :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

potrzebuję ziemniaka 3,5-4,5cm. Po ile chodzi taki w zagłębiu :P ? Nie na sadzeniaka. Ilości ok 20 ton miesięcznie. A może i wiecej

 

Coś mi się zdaje że jak trafisz na takiego który ma pełniutką przechowalnie to ile powiesz to za tyle ci dadzą... :wacko: i jeszcze podziękują.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

tylko żeby na takiego trafić :P. Pasowałoby żeby jeszcze odmiana była pewna i stała. Bo na giełdzie pewnie by nakupił ale to na obieranie więc musi być pewny ziemniak.

Teraz żałuje że na jesieni cała drobnica szła dla dzików do lasu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to ładne złapałeś zejście saszeta, prawie t dziennie będziesz obierał, czy to na jeden rzut miesięcznie wszystko?,

w detalu najbardziej dziwią mnie dyskontowe ceny na ziemniaki kaufland, biedronka nic poniżej 1zł/kg, młody jeszcze droższy ale już od 2zł/kg widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Saszeta mam 20ton lorda jak chcesz . Czyste , suche z piaszczystej gleby.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@kissmy-co to za zejście jak nie ma takiego towaru-tym bardziej w roku urodzaju,jak kaliber jest większy-kto mu zrobi taki kalibraż?no chyba że da cenę odpowiedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja potrzebuję po obraniu 3cm. Z większego ziemniaka nie ma problemu zrobić mniejszego. Tylko więcej odpadu będzie.

@kissmy z 20 ton takiego małego zrobisz 10-12 ton obranego.

@vicia1223 skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Ja myślę że to nawarstwienie kilku rzeczy powoduje kiepska sytuacje na rynku

-Nie ma jeszcze konkretnych danych ale wydaje mi się że był wzrost powierzchni ziemniaka

-Dobry plon ziemniaków w tym roku

-Spadek popytu - obserwuje się go już od dawna, ludzie coraz częściej szukają innych produktów ryż, dania bez ziemniaków itp co również przekłada się na popyt

-Sporo osób sadzi ziemniaki na własne potrzeby co również w niewielkim stopniu zmniejsza popyt, rok wcześniej jak ziemniaki gniły to na takich plantacjach bez ochrony mało co można było zebrać, wtedy wszyscy latali za ziemniakiem

-Tak jak ktoś napisał wyżej, oczywiście coraz większy wpływ marketów na nasz rynek, im nie zależy gdzie kupią ziemniaki, mają być jedynie tanie.

ARiMR twierdzi że powierzchnia się zmniejszyła

akurat rozmawiałem z dostawcą worków do bardzo dużego gospodarstwa ziemniaczanego pod Szczecinem ( zresztą gospodarstwo obcokrajowca). Gość dziennie wysyła 3 tiry na mołdawię. A najlepsze ze mołdawia chce ziemniaka w zielonej raszli blink.gif ale tego nie można na naszym rynku kupić. Bo to worki raszlowe na roli (do maszynowego pakowania)

 

Saszeta są ;)

http://www.stradom.c...ropylenowe.html np tutaj

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

dobra nie doczytałem :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj