kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radzioRS    94

Co robili że 1700 wyszło

14 godzin temu, Piotrek5060YouYube napisał:

W T6 pierwszy przegląd wg katalogu po 50h, u mnie mówili że do 100h mozna jeździć. Cena za pierwszy przegląd wyszło 1700 zł. Do finansowania fabrycznego to musi być do niego pełne ubezpieczenie od producenta, cenowo wychodzi normalnie, nie jest wygórowane.

maroko    118
17 godzin temu, Piotrek5060YouYube napisał:

W T6 pierwszy przegląd wg katalogu po 50h, u mnie mówili że do 100h mozna jeździć. Cena za pierwszy przegląd wyszło 1700 zł. Do finansowania fabrycznego to musi być do niego pełne ubezpieczenie od producenta, cenowo wychodzi normalnie, nie jest wygórowane.

U mnie też pierwszy ma być na 100 mth. A mi się wydaje że prawie dwa tysiące za ubezpieczenie to mega dużo. Wiem że niektórzy płacą sporo więcej. Jak to porównam z ubezpieczeniem c-360 gdzie płacę 50 zł to jednak spor różnica :P

@radzioRS Wymiana filtrów paliwa, filtry hydrauliczne i chyba oleju silnikowego. Na jednym filtrze hydraulicznym było naliczone prawie 200 zł więcej niż przeciętna cena za ten sam filtr w internecie 🤣. Aa no i bym zapomniał, dolewka 8l oleju do skrzyni żeby zapełnić filtr i uzupełnić to co ubyło, po 13,50 za litr 😮

pedro2    7369

50zl to płacisz OC, a tu masz AC, proponuję przeczytać polisę 😉

7 minut temu, maroko napisał:

ubezpieczeniem c-360 gdzie płacę 50 zł to jednak spor różnica :P

• Thanks 1

..

wyszyniak    8
1 godzinę temu, Piotrek5060YouYube napisał:

@radzioRS Wymiana filtrów paliwa, filtry hydrauliczne i chyba oleju silnikowego. Na jednym filtrze hydraulicznym było naliczone prawie 200 zł więcej niż przeciętna cena za ten sam filtr w internecie 🤣. Aa no i bym zapomniał, dolewka 8l oleju do skrzyni żeby zapełnić filtr i uzupełnić to co ubyło, po 13,50 za litr 😮

Chyba po 23 bo po 13 to prawie za darmo

wyszyniak    8
27 minut temu, Piotrek5060YouYube napisał:

Czy ja wiem, wiosną kupowałem oleje do NH to po 8 zł. Taki jak zaleca producent

Chyba kradziony normalnie to zdzierają u dilera po 120 w 5l

Pronar82a    180
4 godziny temu, Piotrek5060YouYube napisał:

Czy ja wiem, wiosną kupowałem oleje do NH to po 8 zł. Taki jak zaleca producent

Po 8 zł to superol był na wiosnę a nie olej do NH  🤣 w chwili obecnej to superol 12 zł.  Do NH oleje po 20-25 zł za litr

Chłop ze wsi

Bartek933    5400

Case luxxum i steyr multi maja niebieskiego odpowiednika?

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

adam0122    25

Jeśli chodzi o oleje to mi serwis z case, w którym z dwa tygodnie temu serwisowałem T6.175 do silnika lał Unitek 20l/492 zł brutto, a do układu hydraulicznego i skrzyni nexplore 20l/442zł brutto. Czyli ogólnie ceny 22-25 zł/l. Drogo, ale lepiej dbać za w czasu i przeglądy robić na czas.   

Darek8787    91
Dnia 23.08.2021 o 23:20, simpleNICKpl napisał:

nie, t5 ec jedyne co ma wspolne to silnik i gabaryty

Z tego co wiem to w luxxum/multi przekładnia jest ZF i mosty i cały "tył" ZF a nie CNH. Co jeszcze jest inne? Wnętrze różni się jakością?

Edytowano przez Darek8787

pedro2    7369

A tak z ciekawości wyceniał ktoś niedawno luxxum albo multi? W danexie z tego co widzę to sporo ich idzie, a podobno cenowo praktycznie to samo co maxxum 115

..

barmo17    2

Widzę, że jesteś z tego samego województwa co ja, więc polecę ci porównanie cen Case i Steyr, po prostu ten diler Case ma duże marże i potrafi mocno zejść z ceny (mówię to na przykładzie pierwszej i późniejszych ofert za Case Luxxum, u mnie decyzja padła na Steyr Multi)

Poza tym Maxxum musi być droższy, to jednak już wyższa seria, większy silnik, gabaryty itp

pedro2    7369

No już o danexie się nasłuchałem i naczytałem. Wziąłem farmalla na wiosnę, w porównaniu do konkurencji smerfa był w tych samych pieniądzach z placu. 

A kiedy kupowałeś i za ile? Jest droższy na pewno, ale różnica 15 tys to już niewiele

Edytowano przez pedro2

..

barmo17    2

W sumie u mnie nie była brana pod uwagę większa seria, a mniejsza tzn Case Farmall C albo Steyr Kompakt, więc ceny za Maxxum nie znam. Jednak ta różnica w sumie możliwa, jeżeli mówimy o zwykłym Maxxumie, bo Maxxum Multicontroller jest na pewno droższy jakieś kilkadziesiąt tysięcy przynajmniej.

I fakt, NH a Case podobne pieniądze, a Case i Steyr są wygodniejsze, mają multicontroller jako dźwignia zmiany biegów.

Mój Steyr można powiedzieć, że kupiony w maju (po prostu ciągnik tej serii, który miał być najszybciej, a nie był zarezerwowany), powinien być do końca miesiąca, ale przez opóźnienia w fabryce był miesiąc później. I przez to, że nie był do produkcji kosztował mniej, 243 netto w nienajgorszym wyposażeniu.

pedro2    7369

I jak wrażenia? Skrzynia bajka, jedynie ta pojemność silnika. Ale coś czytałem, że nie robią już na 3,4l tylko znowu jakiś nowy motor...  

Nie interesowałeś się arionem 400? Podobne pieniądze jak nie tańszy 🤔

..

barmo17    2

Silnik ma się zmienić na 3,6l. A skrzynia przyjemna, 4 biegi pod obciążeniem (teraz nawet chciałoby się więcej), jednak zmiana biegów synchronizowanych jest już odczuwalna.

Jakoś tak wyszło, że Arion niezbyt był brany pod uwagę, choć mam już Claasa (Axosa 340), jednakże w tym roku zmienił się diler i jeszcze parę innych rzeczy się złożyło.

pedro2    7369

A właśnie jak to jest z tymi biegami, po lewej stronie masz dźwignie żółw zając, żółw do pola, a zając transport czy jak?

Ja miałem Ariona 420 dogadane w Zambrowie w grudniu coś ok 215 netto+ ładowacz mx 40 tys, ale łajza z agencji nieugięta nie zgodziła się na moc.

..

barmo17    2

Dokładnie tak, żółw jest do 16 km/h, a zając do maksymalnej prędkości, zmieniasz to na zatrzymanym ciągniku ze sprzęgłem.

U mnie decyzja o zakupie zapadła w maju, więc po podwyżkach itd, także cena na pewno byłaby inna. Widziałem, że Claas Arion 430 w First Claas kosztował bodajże 250 tys netto.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.

Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio

sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Szymi195
      Witam, mam pytanie czy wiecie moze jak wyglądają ceny nowych siewników ciagnych typu espro, pronto, vitu?
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj