kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

maroko    118

Dziś woziłem obornik i pojawił się komunikat dpf off ( dymek taki) Nie mam jeszcze instrukcji do niego. Ma coś ok 6 mth. Długo jeszcze pojeżdzę zanim będę musiał wypalić DPF-a? Teraz planuję orkę. Nie chciał bym go zapchać.

Może ktoś objaśnić jak to się robi? tzn. wypalago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

W normalnym ciągniku czy w kombajnie to samo się wypala tylko jest komunikat że coś takiego się dzieje , jak masz nim orać  to tym lepiej bo będzie dobrze rozgrzany i na  wysokich obrotach to tylko na +.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Myślałem ze to trzeba obroty ok 1500 trzymać. No i dopiero 6 godzin ma... coś wcześnie. Będę to ustojstwo chciał jakoś odciąć/obejść. Jaki to koszt może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Jak off to się już wypalił  jak zapala się dymek i on to wtedy się wypala obroty się zwiększa na jalowym i trochę z rury śmierdzi bynajmniej tak działa u mnie w t5. 105 a zrobiłem im 2500 mtg i nic nie wycinałem ani usuwałem i ustroistwo jakoś narazie chodzi.

Przed chwilą, hassi37 napisał:

Jak off to się już wypalił  jak zapala się dymek i on to wtedy się wypala obroty się zwiększaja same na jalowym i trochę z rury śmierdzi bynajmniej tak działa u mnie w t5. 105 a zrobiłem im 2500 mtg i nic nie wycinałem ani usuwałem i ustroistwo jakoś narazie chodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

No u mnie to było tak że ten traktor był podłączony do rozrzutnika no i obroty nie były cały czas wysoki bo stał ale nie wyłączałem go jak ładował rozrzutnik. Myślałem że wypalanie po prostu odłożone zostało ze względu na obroty. Tam jest taka klepsydra jakby no i wcześniej ona była pusta a teraz sa kropeczki na przewężeniu ... chyba że nie zauważyłem że tak było. A można gdzieś sprawdzić jak procentowo jest DPF zawalony?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

W ciągniku to pul biedy ja się wypala w czasie np orki , a mi jak się wypalal pierwszy raz cały ten DPF gorący aż żar bucha a ja na środku pola i upał że 30 stopni to dopiero miałem strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

New Holland T6. 160, amortyzowana kabina, pneumatyka, skrzynia Eco, 4 pary hydrauliki mechaniczne, klima, radio, lepsza pompa hydrauliczny, przedni tuz, lepsze reflektory, 280 netto bez negocjacji, 

New Holland T7. 165s, amortyzowana kabina, skrzynia Eco, 4 pary hydrauliki, klima, radio, przedni tuz, lepsze reflektory, bez pneumatyki do przyczep, 302 netto do małej negocjacji

Jak myślicie drodzy użytkownicy forum, na którego się zdecydować? We wniosku na modernizacji mam wpisany zakres mocy 125-150 koni i zastanawiam się, który będzie lepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Kolego gdzie taka cena t6? Ja mam ofertę na takie wyposażenie za 292 tys. Tylko pytanie jak we wniosku mam ciągnik między 120 a 140km to przejdzie mi t6 160 jeśli moc max ma większą. A może polecacie coś innego w podobnych pieniądzach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Mam takie pytanie, przy nh t6.120 na EC szarpie wam skrzynia przy redukcji biegów? Dzieje się to jak zrzucam z 15 na 14 i z 11 na 10. Ale nie zawsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@matas22 Przejdzie, jakby się czepiali to diler pisze oświadczenie, że jest to moc maksymalna i jest dostępna tylko w niektórych sytuacjach. Miałem dokładnie taki sam limit mocy jak Ty, i mam zamówioną T6.160 DC

Edytowano przez Piotrek5060YouYube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Wycena z dziś na T7.165S rocznik 2020: 325 000 zł netto. Wyposażenie: 4 pary hydrauliki na wajchy, przednia oś amortyzowana, amortyzacja kabiny, przedni tuz podłączany pod hydraulikę tylną, fotel deluxe (ten z ruchomym zagłówkiem), skrzynia range command 19x6, obciążnik 900 kg, siłowniki tylnego TUZ 100 mm, opony 650/540 MITAS. Ciągnik fabrycznie nowy, nierejestrowany. Dodam, że cena ostateczna po mega twardych negocjacjach.

Co sądzicie o tej cenie ? Już raczej nic nie ugram na tym ciągniku, a obdzwoniłem wielu dilerów z rejonu Małopolski, Mazowsza oraz Łódzkiego i taniej nie znalazłem

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182
1 minutę temu, rolnik9 napisał:

amortyzacja przedniej kabiny

a tylna kabina ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

T5 Dynamic Command amortyzacja osi przydatna rzecz czy nie? . Ciągnik nie będzie pracował w transporcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Obstawiam, że konfigurujesz ciągnik pod zamówienie, bo na placach zwykle ciągniki tej wielkości mają miękką ośkę. Ile każą Ci za nią dopłacić ? Pewnie kiedyś będzie łatwiej sprzedać z tym bajerem. Jeśli brałbym ciągnik bez dofinansowania, to raczej nie dopłacałbym do tego dodatku. Sam biorę ciągnik z miękką ośką, ale tylko dlatego, że taką sztukę dorwałem wolną na placu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Jakub667 napisał:

T5 Dynamic Command amortyzacja osi przydatna rzecz czy nie? . Ciągnik nie będzie pracował w transporcie 

Mam ciagnik z oska amortyzowana i bez amortyzacji. Nawet do pola sie oś przydaje, wiem ze to dopłata ale za kilka, kilkanaście lat każdy bedzie chciał kupić używkę z oska. Kiedyś radio, pozniej klima to były wyznaczniki luksusu, a dziś ile ciągników nowych bez tego sie sprzedaje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0
3 godziny temu, Piotrek5060YouYube napisał:

@matas22 Przejdzie, jakby się czepiali to diler pisze oświadczenie, że jest to moc maksymalna i jest dostępna tylko w niektórych sytuacjach. Miałem dokładnie taki sam limit mocy jak Ty, i mam zamówioną T6.160 DC

Można wiedzieć w jakiej cenie na tej skrzyni? Mi chodzi po głowie jeszcze kubota m7 i forterra hsx bo serwis w miarę blisko ale każdy doradza nh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Fortere to sobie daruj. W mojej okolicy są 2 140 to wiecznie serwis był, a teraz sami robią. Ciagnik wiecznie popsuty, maja kilka lat a wyglądają jakby miały po 30 w PGR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Forterra cenę ma dobrą ale gabarytowo najmniejsza z tej trójki. O kubocie mało wiadomo za m7 133 315 tys. A muszę coś wybrać bo nh t6 dealer ma wolną sztukę na września. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43
5 godzin temu, matas22 napisał:

Kolego gdzie taka cena t6? Ja mam ofertę na takie wyposażenie za 292 tys. Tylko pytanie jak we wniosku mam ciągnik między 120 a 140km to przejdzie mi t6 160 jeśli moc max ma większą. A może polecacie coś innego w podobnych pieniądzach? 

BHS Goleniów, model z zamówienia, 2021 rok, termin realizacji wrzesień-październik

35 minut temu, matas22 napisał:

Forterra cenę ma dobrą ale gabarytowo najmniejsza z tej trójki. O kubocie mało wiadomo za m7 133 315 tys. A muszę coś wybrać bo nh t6 dealer ma wolną sztukę na września. 

Forterra 140HSX, 240 netto z przednim Tuzem, klimą i amortyzowaną kabiną, także cena dużo niższa w porównaniu do dwóch pozostałych, pytanie tylko co z jakością? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj