kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

11 godzin temu, Piotrek5060YouYube napisał:

@Wojtynka1504 co Ty za głupoty gadasz. EC jedna z najmniej awaryjnych skrzyń biegów, pierwsze słysze żeby ktoś musiał robić remont przy 5000 mtg ;) albo ktoś się źle posługuje tą skrzynią, albo bubel się trafił. A może to i to 🤣

Widzę że Ty jesteś specjalista  w każdej dziedzinie, to proszę wytłumacz mi jak się dobrze Nią posługiwać... olej od nowości przez  dwa lata  ambra, A później na Spiraxie, którego serwisami polecali.🙂  maszyny z którymi współpracuje wszystkie od nowości tylko zapiete do Niego, olej wymieniany na czas..

Dodam jeszcze że rok temu silnik miał robiony bo się rozrząd  rozkrecił... wytłumacz  to wszystko bo widzę że chyba swoja wiedzę  opierasz na słuchaniu A nie doświadczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

To co serwis poleca a co producent to są dwie różne rzeczy 😉😉😉. Im na rękę nawet jak byś zalał olejem kuchennym 😁😁😁 . Bo jak stać kupić nowy ciągnik to na olej nie ma co skąpić . Takie tylko moje zdanie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
13 godzin temu, Wojtynka1504 napisał:

@bizon1994Super skrzynia!

 Kup i od razu zbieraj na remont 😂

Ponoć  do 10tys motogodzin bezawaryjne... w naszym T6050  5400 mtH i remoncik.🤪

A ja lubię konkrety co było naprawiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Wie ktoś gdzie w farmallu c jest jest przycisk od pamięci obrotów? Czy w przypadku multicontollera będzie na nim czy gdzieś z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203
kada2k napisał:

Wie ktoś gdzie w farmallu c jest jest przycisk od pamięci obrotów? Czy w przypadku multicontollera będzie na nim czy gdzieś z boku?

z boku obok blokady i przedniego napędu


dwa przyciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
22 minuty temu, tomek904 napisał:

z boku obok blokady i przedniego napędu

 

dwa przyciski

 

A te 2 na multicontrollerze na pod co są przygotowanie? image.png.71ae0472c51025a5b9bfadd4267cb630.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karolek12 napisał:

A ja lubię konkrety co było naprawiane?

Nieparzystych nie było, tarczki się zjechały,.majster stwierdził że ciśnienie nie szło w tarczki tylko uciekało, ( na zdjęciu tam gdzie jest strzalka). I faktycznie jak byłem u niego to luz jak nie wiem, A jak obróciłem  tą  rurkę to ciasno wchodziła. Myślę że jakoś  wytlumaczylem🤣

20210411_153337.jpg

20210411_153457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

tarczki to pikuś myślałem że coś gorzej

1 godzinę temu, rolnik9 napisał:

Wie ktoś ile jest dopłaty do szyn bocznych silnika w NH T6/T7  ? Z góry dzięki

jak dobrze pamiętam to 2 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Dzięki @karolek12

Słusznie podejrzewałem, że cena a poziomie 4000/5000 zł rzucona przez dilera jest trochę zawyżona :D . Chyba jednak dokupię kiedyś we własnym zakresie, montaż chyba nie jest zbyt skomplikowany. Zastanawiam się jeszcze nad przyciemnieniem szyb okleiną, ale kwota 700 zł również wydaje mi się trochę abstrakcyjna

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na ile motogodzin jest 1 przegląd techniczny w Nh T5.85 ? Szukam i nie mogę tego znaleźć. Jak to cenowo standardowo wygląda?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
3 godziny temu, rolnik9 napisał:

Dzięki @karolek12

Słusznie podejrzewałem, że cena a poziomie 4000/5000 zł rzucona przez dilera jest trochę zawyżona :D . Chyba jednak dokupię kiedyś we własnym zakresie, montaż chyba nie jest zbyt skomplikowany. Zastanawiam się jeszcze nad przyciemnieniem szyb okleiną, ale kwota 700 zł również wydaje mi się trochę abstrakcyjna

to cena przy zamawianiu ciagnika potem juz bedzie pewnie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rolnik9 napisał:

Dzięki @karolek12

Słusznie podejrzewałem, że cena a poziomie 4000/5000 zł rzucona przez dilera jest trochę zawyżona :D . Chyba jednak dokupię kiedyś we własnym zakresie, montaż chyba nie jest zbyt skomplikowany. Zastanawiam się jeszcze nad przyciemnieniem szyb okleiną, ale kwota 700 zł również wydaje mi się trochę abstrakcyjna

Jezdziles  kiedyś  ciagnikiem z przyciemnionymi  szybami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nowych ciagnikach, ale okleilismy  całego Ursusa 1224.

W lato za dnia ok, ale ciemnym wieczorem porażka..

Raz jechałem we mgle wieczorem po przyczepe to drogi nie było  widać. Na dzień dzisiejszy tylko tylna szyba została, ale już nie długo 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203
maroko napisał:

Na ile motogodzin jest 1 przegląd techniczny w Nh T5.85 ? Szukam i nie mogę tego znaleźć. Jak to cenowo standardowo wygląda?

 

50h około 1700brutto olej w silniku filtr silnika filtr skrzyni biegów i dwa filtry paliwa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mars    1

225 tys t5 ec 100

 

6 godzin temu, Karol3512 napisał:

Wie ktoś jaka jest cenna T5.10

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    39

Jaką macie opinie odnośnie dealera Kisiel? Asprim to była porażka w przypadku napraw i serwisu a jak  to u Kiśla wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, ENDURAK91 napisał:

Ktoś wie coś o kalibracji skrzyni RC?

Powinno się nią robić przy każdym przeglądzie. Kiedyś miałem problem ze wstecznym i po kalibracji ustąpił. 

Sam w kilka minut to ogarniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

A na czym tak dokładnie polega kalibracja tej skrzyni ? Jest to gdzieś opisane w instrukcji ?

 

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
19 godzin temu, tomek904 napisał:

50h około 1700brutto olej w silniku filtr silnika filtr skrzyni biegów i dwa filtry paliwa

To cena konkretna jak za tak mało rzeczy wymienionych. Zastanawiam się czy nie wziąć prywatnie jakiegoś speca od tych ciągników  niech wszystko dobrze poustawia i olać ich gwarancję. Trochę to ryzyko. Znajomy ma ten sam model i już 600 mth. i podobno bez awarii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Daj spokój, to nie są tak duże pieniądze by tak ryzykować. Może Ci nie wyjść nic, może być jakaś błahostka a i może skrzynia paść na amen. Jak na serwis przyjadą to normalny pracownik dużo Ci opowie o ciągniku. Przegląd zerowy też powinien być, nawet w NH.

Nie patrząc na markę to jeszcze nie słyszałem żeby ktoś zrobił szkolenie dla rolnika z obsługi ciągnika. Masz kluczyki i spadaj, później pytaj innych lub się domyśl co i jak. To za drogie maszyny żeby tak było


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj