kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

sumek666    5084
5 godzin temu, Piotrass napisał:

Co z wyposażenia warto dolozyc do Nh t6.155? moze jakies sugestie?

 

5 godzin temu, Piotrass napisał:

T6.155  Dynamic command  opony 540/650 przedni tuz. amortyzacja przedniej osi,

To skoro tak to na pewno zarządzanie obrotami, jak masz możliwość finansową to super byliby mieć przedni TUZ na elektrozaworach i sterowaniem na podnośniku z przodu. Elektrozawory jak dużo pracujesz z hydrauliką.

3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Każdy ma  swoje zdanie, pamięci użyłem z dwa razy i w ogóle mi to nie podeszło.

@Zetor-7340 wypowiedz się w tym temacie. @Bartek933 my w swoich T6 nie mieliśmy tego zbawienia. Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez. 

Warto zastanowić się nad hamulcami hydraulicznymi zamiast pneumatyki. 

Oczywiście fotel jak najlepszy. Za parę stówek dorzuc pakiet skórzanej kierownicy i dywanik. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Pewnie z 12 tys. Dlatego mówię, że wszystko rozbija się o cenę. Tak samo monitor IV4 też trzeba przemyśleć. Bo do zarządzania sama skrzynia myślę, że zbędny. Pamiętaj, że jak będziesz wybierał hydraulikę czy to na mechanicznych czy to na elektrozaworach to bierz maksymalna dostępna ilość.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192
13 minut temu, sumek666 napisał:

 

To skoro tak to na pewno zarządzanie obrotami, jak masz możliwość finansową to super byliby mieć przedni TUZ na elektrozaworach i sterowaniem na podnośniku z przodu. Elektrozawory jak dużo pracujesz z hydrauliką.

@Zetor-7340 wypowiedz się w tym temacie. @Bartek933 my w swoich T6 nie mieliśmy tego zbawienia. Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez. 

Warto zastanowić się nad hamulcami hydraulicznymi zamiast pneumatyki. 

Oczywiście fotel jak najlepszy. Za parę stówek dorzuc pakiet skórzanej kierownicy i dywanik. 

Po pracy z tą opcją i bez, jestem zdania, że jest to warte każde pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Monitor IV4 bede bral napewno. przedni tuz , ośka amortyzowana, tylko zalozmy ze mam kilka tys do limitu jeszcze i sie zastanawiam co dobrac, myslalem odjąc z ciagnika okno dachowe bo podobno szybciej sie nagrzewa a i tak pewnie nie bede korzystal z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Okno bierz. Jest dużo jaśniej w kabinie. Kabina nagrzewa się bo ma mamy dużą powierzchnię szyb. 

Na pewno dobierz te skórzana kierownicę. 

Łącznik hydrauliczny to ok 1500-2000 zł. 

Pomyśl nad zaworem międzyosiowym z wyjściem na przedni TUZ i guzikami na przodzie. 

Na pewno 24x24 skrzynię. Później ewentualnie możesz ją rozblokować na 50 kmh bo oryginalnie to duży koszt bo dochodzą hamulce na przednie koła. 

Gniazdo LS i wolny spływ. To też obowiązkowo. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie wiem. Musisz dopytać 

Zmierzam do tego, że troszkę kłopotliwe jest samodzielne zaczepianie maszyn na przedni TUZ operując z kabiny. Aczkolwiek pewnie też kwestia wprawy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

w  moim przypadku przedni tuz to do obciazniki i spychu do ubijania kuku jedynie wiec nie musi byc az tak ale do operowania joy napewno bylby wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Wg mnie łącznik hydrauliczny to już spory wydatek, a nie koniecznie potrzebny. 

dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Jakie macie opinie o tej skrzyni dynamic comand . Ile macie godzin nabitych na tych skrzyniach . Są trwałe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ESM wg mnie też koniecznie, zapomniałem o tym powiedzieć wcześniej. Zawór międzyosiowy też, skoro bierzesz tuza to z tyłu bedziesz mial wolne wyjścia, Łącznik hydrauliczny fajna sprawa jak będzie chodził z paroma maszynami, mi był nie potrzebny bo jedyne co będzie dźwigał na tylnym tuz to kosiarka, i ewentualnie przetrząsacz jeśli T5 będzie zajęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Esm fajna sprawa szczególnie na dłuższych polach, używam w pługu, agregacie, przy talerzówce. Na pewno automatykę skrzyni warto wziąć, o ile nie jest w standardzie, w polu automatu nie używam, ale wtransporcie już tak, dobrze się jeździ na automacie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Bartek933 jeżeli masz Farmalla lub T5 to tam faktycznie korzystanie z ESM może być dziwne bo guziczek jest z tyłu i trzeba się obracać. U nas jest na joysticku więc zmiana pamięci z pierwszej na drugą odbywa się bez odrywania ręki. 

image.png


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W polu? 

Dobrze zaprogramowane obroty? 

Bo dla mnie na moich krótkich polach zbyt dużo czasu zajmuje zdjęcie ręki z joya, zmniejszenie obrotów, podniesienie maszyny, nawrotka i znowu opuść, zwiększ obroty. A tak to kciukiem lekko w prawo, lekko w lewo i rura dalej :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisKristof    6

Orientuje się ktoś nad ceną T7 275, 290 lub 315HD ? I jak z opiniami tej maszyny ? 
Oraz druga kwestia czy wiecie może czy NH planuje wprowadzić wnętrze z nowej T8 Genesis do mniejszych wersji również ? 

Edytowano przez KrisKristof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

wie ktos ile jest doplaty za duży zbiornik  paliwa? bo 195l to wydaje sie maly np na caly dzien w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382
5 godzin temu, KrisKristof napisał:

Orientuje się ktoś nad ceną T7 275, 290 lub 315HD ? I jak z opiniami tej maszyny ? 
Oraz druga kwestia czy wiecie może czy NH planuje wprowadzić wnętrze z nowej T8 Genesis do mniejszych wersji również ? 

Optum raczej będzie tańszy, po ostatnich podwyżkach w NH. T7.275HD będzie się gdzieś od 540 netto zaczynał.

U kumpla w 290HD Black od początku sterowniki niedomagały. Serwis był z 4 razy i opanował. 

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Podobno w Kutnie :) 

W Płocku mają dobry serwis czy samemu trzeba pilnować wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Orientuje sie ktoś jaka jest cena ladowacza czołowego oryginalnego do new hollanda t6 z joyem na podłokietniku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj