kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam0122    25

Case/NH każdy mówi o terminie 3 miesięcy i raczej teraz szybciej nie da rady, bo na zachodzie w sierpniu zamykają fabryki (sezon urlopowy). Tam jest tak, że nawet jeśli trzeba tylko załadować ciągnik, a nie zdążą tego zrobić do końca lipca to miesiąc będzie stał i we wrześniu go dopiero załadują. Więc nie ma co się nastawiać, że przy zamówieniu już ciągnik dojedzie do żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maxxum 125 Active 4 nadbieg,TUZ mocniejsza pompa 600/520 miękka os kabina obciazniki 0,9t 257tys jutro chyba umowa

Edytowano przez Czyngis-chan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Na tył 600 to standard, a na przód to widzę że koledze zwiększyli z 480 na 520. Te nowe już tak chyba nie wyją ;-).

A te obciążniki to na tylne koła, czy balast na przodek 0,9t w tej cenie dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Czyngis-chan za ponad ćwierć miliona złotych netto może weź coś lepszego niż wyjcotronik, który ma około 30 lat. Przemyśl to jeszcze. A jeszcze ta skrzynia miewała nieraz przydomek wyjec-szarpaniec... w zależności od tego jaka sztuka komu popadła. Żeby to była jeszcze jakaś super konstrukcja to rozumiem, ale to taki przeciętniak.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nie zawsze to pomaga i niektóre przejścia potrafią dalej szarpać, od innych forumowiczów też się tego dowiesz. Nicków nie będę wymieniał, bo może sobie tego nie życzą. Ja z kolei jeździłem maszyną już przygotowaną do sprzedaży, za tę cenę to nic przyjemnego.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Mam egzemplarz z tą skrzynią z 2011 i przy kalibracji raz czy dwa razy w ciągu roku nie ma żadnych szarpanięć. A z tym wyciem to nie jest w cale tak źle, najgorzej to słychać na biegach 15-16 i wstecznym a tak to jest w miarę cicha skrzynia.


Z resztą wtedy to za tą kase nic lepszego by się nie kupiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już umowa przyklepana także zostaje ryczaca przekładnia. 

Pytanie czy jak agencja zaakceptuje portal to czy brać 2018 rok z placu przed żniwami czy czekać do października na 2019rocznik. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Panowie podpowiedzcie, czy z modelami T6.125, T6.145 i Maxxum 115-125 można porównywać Claas'a Ariona 440, czy bardziej odpowiednikiem tych modeli jest Arion 510? czy w ogóle rozważać Claas'a - awaryjność, koszty serwisowania itp.?

Czyngis-chan ja wczoraj na ciągnik z placu, który przyjechał tydzień temu Steyr 4125 dostałem ofertę na 261 tys. netto w wyposażeniu takim jakie opisałeś przy Case, z tym że skrzynia 17x16 i odblokowana do 50 km/h więc myślę, że dobrą cenę dostałeś.  

Edytowano przez adam0122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Technicznie znacznie im bliżej do Ariona 510. Koszty serwisowania trochę niższe niż u MF. Awaryjność części od JD tak jak u JD, a części wspólnych z MF tak jak u MF-ów.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

T6 i 500tka mają identyczne gabaryty, wymiary, pojemność silnika i liczbę cylindrów, podnośnik i liczbę biegów w skrzyniach. Bardzo podobne ciągniki w podobnych pieniądzach ;)

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Cenowo tez są porównywalne . Dopuszczalna masa całkowita na  korzyść Ariona 500 10250kg przy 9500kg dla maxxum i T6. W arionie 500 twin turbo nie zachęca:(

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Maksymalny nacisk na przednią oś 4 100 kg (4900 dla osi 4 klasy). Na 100% nie jestem pewien ale mniemam że oś 4 klasy to oś hamowana do skrzyni 50 km/h. Podstawą jest oś 3 klasy. Nh trzeba mocno analizować ,ponieważ w materiałach reklamowych dla klienta są podawane wartości dla maksymalnych możliwych parametrów czy też opcji wyposażenia, w indywidualnej wycenie dla nabywcy ,sporo jest uszczuplone.

Edytowano przez tomek15h
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

DMC 10500 kg w T6 jest za dopłatą - coś około 800 zł katalogowo :D, ale są gwiazdki - na pewno hamulce na przedniej osi i chyba przednia oś klasy 4. Ja i tak chciałem oś kl IV (4900 kg maksymalnego obciążenia, jak w NH T7), stąd nie wiem czy jest obowiązkowa przy DMC 10500 kg. Oś kl. IV chyba nie wchodzi w standardzie ze skrzynią 50 km/h, dealer musiał to oddzielnie zaznaczać, tak coś sobie przypominam. Tak jak i szyny boczne silnika nie wchodzą w standardzie z przednim tuzem, są na dodatkowe żądanie.

W Arionie 510 tylna oś ma dopuszczalne obciążenie 7700 kg, w NH T6 - 7300 kg i nic się z tym już nie zrobi. Arion 5xx chyba tak jak 4xx ma dalej rozkład masy 50:50 przód/tył (trzeba by było zobaczyć do broszury), więc jest korzystniejszy do dźwigania ciężkich maszyn względem 40:60 z NH T6 - trudniej jest przeciążyć tylną oś, jak i podnieść przód.

Za 300 tys. zł netto można kupić średnio wyposażonego Ariona 510 lub bdb. wyposażonego T6 145 DC. Ale pomijając wszelkiej maści nawigacje i autopiloty.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Mam wyceny obydwu modeli w porównywalnym wyposażeniu z początku 2019 roku.Z grubsza przedni tuz miękka oś,skrzynie 24x 24+ automatyka opony 520 tył,zawory hydr. manualne o drobiazgach nie wspominam. Obydwa ciągniki zamykają się w kwocie netto 260 tyś. 300 to zdecydowanie za drogo za 125 km na 4 cylindrach - chyba że jesteś sprzedawcą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj