kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

Bartek933    5394

No to chyba inne agrorami


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mówisz o Agro Rami? 

Gość mi przywiózł do domu wycenę na 330 tys. Pokazuje mu wycene T6 na 285 tys. Prawie by zawału dostał i mówi, że jeżeli chce zbić tę cenę to muszę ja i on zadzwonić do centrali Case bo on jako diler niższej ceny mi nie zrobi. 

A dyktowalem mu wyposażenie na podstawie specyfikacji T6. 

Znam też gościa ci chciał kupił Optuma 270 i tak go Pan z AR nakręcił, że kupił zielony ciągnik za płotem 😁 

No dobra za 2 płotami ;)

3 minuty temu, Bartek933 napisał:

No to chyba inne agrorami

To samo 

https://www.pkt.pl/firma/agro-rami-s-c-pw-ranis-i-wspolnicy-2561857


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

Zrywaj sam negocjajce a za tydzień lub dwa zadzwoni diler i powie że dzwonił do centrali i udało się jeszcze troche obniżyć cenę. Stara śpiewka. 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Pisałem, że wersja większości standard, aczkolwiek skłamał bym gdybym nie powiedział, żeby policzyliśmy kabinę amortyzowaną na sprężynach. Beż amortyzowanej osi i ze skrzynią 16x16.

Wracając do oceny oferty to w porównaniu z ofertą jaką dostał kolega wyżej na NH T6.125S za 244 tys. uważam że jest to dość dobra propozycja 240 tys. za tego Maxxum, gdzie ciągnik jest o 10 KM mocniejszy, ma zarządzanie mocą i w przyszłości bez problemu mogę mu tą moc podnieść. No i jest to Case, a nie NH. Ta cena była by za model pod zamówienie.  

Uważam sumek666, że łatwo jest oceniać nasze oferty, którymi tu się dzielimy, bo chcemy żeby reszta osób mogła porównać jaka jest sytuacja na rynku i jak dealerzy podchodzą do klienta. Jednakże nie doszukałem się abyś Ty przedstawił dość ciekawą wycenę jakiegoś modelu, gdzie relacja ceny vs proponowany ciągnik byłyby oszałamiające, jeśli jest inaczej to mnie popraw. Choć z drugiej strony, forum jest dość małe i w innych tematach piszesz, że przymierzasz się do ciągnika o mocy do 120 KM (jak gdzieś wyczytałem taki we wniosku o dofinansowanie wpisałeś), a tu nagle przedstawiasz nam wyceny na ciągniki po 150 KM i piszesz o testach takich. Chodzi mi o to żebyśmy pisali o realnie poszukiwanych maszynach i defakto ostatecznych cenach za nie, a nie troszkę tak "bujali w obłokach". 

Nie uważam się za mistrza negocjacji, ale działam jeszcze w innych branżach i naprawdę zazwyczaj uzyskuje b. dobre ceny na różne towary. Ceny o których piszę dostaje od dealerów po pierwszych konkretnych rozmowach, więc myślę że jeszcze jakieś pole negocjacji pozostaje. Jednakże uważam, że obecnie, po zwiększeniu wymagań norm emisji spalin i jeszcze innych wynikających z przepisów to ceny ciągników już raczej lepiej nie będą się kształtować. No chyba, że skończą się PROW-y, to wówczas może o 30-40% spadną, ale na to bym nie liczył. Ciągnika 120 KM w cięższej serii modelowej poniżej 230 tys. raczej chyba się już nie kupi jako nowego.         

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

gdzie ja wstawiłem wyceny ciągnika 150 KM? 

co do mojego zakupu to sobie czekam i czekam i czekam. najpierw na MR nie przeszło a był to rok 2017. w marcu 2018 złożyłem więc wniosek na MGR, w październiku 2018 odesłałem drugie poprawki i dalej czekam.

jak nie znalazłeś moich wycen kilku czy kilkunastu ciągników to słabo szukasz. :) 

skoro wyceniałem ciągniki od początku 2017 roku to trochę wycen mam. teraz już pewnie nieaktualne ale mam. Robiłem wyceny:  DF, NH, JD, Valtra, Fendt, Case/Steyr, Kuboty (ale tylko ok 66 KM), MF ( za czasów Korbanka szczegółowo i bardziej luźno za czasów AGCO), Claas, TYM i Zetor. Więcej nie pamiętam, a wymieniłem chyba wszystko co mam w okolicy w promieniu 50 km.

oprócz moich wycen mam kilkanaście wycen znajomych szukających również ciągników. :) 

 

tak z ciekawości dlaczego ciągnik bez miękkiej osi? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

To u mnie są spoko

Ty tak na serio ??

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Przesiadka będzie ze staruszka, Ursusa dwunastki, więc dla mnie już jazda samym nowym ciągnikiem będzie dużo większym komfortem niż naszym obecnym staruszkiem. Na chwilę obecną nie mam porównania, bo nie jeździłem nowym ciągnikiem z amortyzowaną/nieamortyzowaną osią, po weekendzie jedziemy własnie takimi pojeździć i wówczas będę mógł więcej powiedzieć czy na pewno jest mi to tak bardzo potrzebne. Na chwilę obecna w przypadku Case za amortyzowaną ośkę liczą sobie +10 tys., dla przykładu u innego dealera NH ta ośka niby kosztuje 14 tys.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Obecnie  zakup  ciągnika   bez miekkiej osi  to tak jak zakup  auta bez klimatyzacji .  Da się  jeżdzić  bez  ale  z   jest duzo  wygodniej .  Miękkiej  osi  nie  odczujesz  bez   ciężkiej maszyny  zawieszonej z  tyłu ...

  • Like 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

jeżeli mam wybierać oś a power boost to wybór jest prosty ;) 

rzuć okiem w moją galerię to zobaczysz z czego na co się przesiadam. znaczy chciałbym. 

 

Przed chwilą, Baarth napisał:

Miękkiej  osi  nie  odczujesz  bez   ciężkiej maszyny  zawieszonej z  tyłu ...

przy 40 km/h na polu odczujesz :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
1 minutę temu, sumek666 napisał:

jeżeli mam wybierać oś a power boost to wybór jest prosty ;) 

rzuć okiem w moją galerię to zobaczysz z czego na co się przesiadam. znaczy chciałbym. 

 

przy 40 km/h na polu odczujesz :D

Jadąc na pole 40 km/h  z cieżką  maszyną uwieszoną na podnośniku  na pewno  odczujesz.

 

 Fajna  ta skrzynia  DC :)


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

po polu nie na pole. 

na trasie mnie odczuwalne ale odczuwalne, zupełnie inaczej ciągnik się prowadzi. tym bardziej, że to jedzie 40 km/h a nie 20-25 km/h. w mojej opinii dzięki miekkięj osi mniej cierpi silnik chłodnica i pozostałe elementy. 

oś brać, tym bardziej, że jak na kredkę to roczna spłata będzie mniej odczuwalna. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25
Napisano (edytowany)

Na szczęście nie na kredkę, jeśli będzie udział z dofinansowania, ale to właśnie jeszcze bardziej boli jak trzeba na raz wyciągnąć więcej z kieszeni.  

Edytowano przez adam0122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bym  polemizowal czy Maxxum bez oski z boostem za 240 a t.6 125S z oska, kabina, mocniejsza pompa, tuzem na 600/480, obciaznikiem 0,9t za 244 to lepsza oferta chyba że względu na kolor a to rzecz gustu

Edytowano przez Czyngis-chan
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
6 godzin temu, Shaun napisał:

Ty tak na serio ??

Tak


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Wcześniej napisałem, że zajmuje się nie tylko gospodarstwem, więc to nie jest moje główne źródło dochodu. Powiem krótko jeśli podpiszę umowę z ARiMR na modernizację to bierzemy coś nowego. Ale jeśli miałbym w całości finansować to ze swoich to uważam, że szkoda pieniędzy, bo te maszyny nie są tyle warte.

Wracając do cen i porównań to proponowany Maxxum od Twojej T.125S Czyngis-chan różni się brakiem amortyzowanej ośki, mocniejszą pompą i brakiem obciążników 0,9 t. Przedni balast na Tuz w tech chwili proponują za 2 tys. netto. Rozważam jeszcze ewentualne doposażenie o ośkę, mocniejszą pompę i ten 17 bieg i wówczas będziemy rozmawiać z przedstawicielem o ostatecznej cenie. Przedni tuz, opony 600/480 to mam już w tej ofercie, tak jak pisałem w poprzednim poście.

Głowy nie dam, no ale niby w tej T6.125S są niektóre podzespoły mniejszych rozmiarów jak choćby chłodnice oleju i jeszcze parę dupereli. Ale jedni mówią tak, drudzy inaczej i sam do końca nie wiem co o tym sądzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
26 minut temu, adam0122 napisał:

Głowy nie dam, no ale niby w tej T6.125S są niektóre podzespoły mniejszych rozmiarów jak choćby chłodnice oleju i jeszcze parę dupereli. Ale jedni mówią tak, drudzy inaczej i sam do końca nie wiem co o tym sądzić. 

 

Jak  tak  ci  mówią  to  weź  to  od nich na piśmie,  bedzie  mozna  pośmiać się z  baranów. To są bliżniacze modele  różniące się kolorem  no i minimalnie wnętrzem .  Wystraczy  sprawdzić  numery katalogowe  części i  bedzie  wszystko jasne :))))


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Adam żeby porównać Maxxuma 125 musisz wziąć z NH T6.155 żeby było realnie. 

@Baarth w przypadku eski mogą być mniejsze podzespoły ale nie muszą 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Tak, wiem, wiem. Tylko, że kolega Czyngis-chan porównywał to do swojej oferty T6.125, dlatego żeby wszystko było jasne to wolałem dokładnie opisać czym się różnią te dwie oferty. Z pierdół to jeszcze w tej cenie mamy kogut, uchwyt do urządzeń monitorujących/sterującyh pracą maszyn, komputer wydajności, paieć dwóch prędkości silnika,  automatyczne blokowanie ramion tylnego tuz po podniesieniu, rozłączanie wałka WOM po podniesieniu maszyny, pakiet 8 lamp LED, dach wysoki, bo przy niskim wchodziło by w grę tylko 6 lamp (2+4), a różnica to 2 tys.. Zastanawialiśmy się czy z tylnych opon 600 nie zejść na 540, ale różnica w cenie nie jest na tyle duża żeby to robić. Ten dealer ma też Steyr'a i jak zapytałem się o biało-czerwony to mi mówi że mogę brać tego, albo tego, cena bez zmian.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych pierdół to ten T6 S ma wszystko. Jeśli wierząc że wersja 125S różni się od 155 jedynie elektronika to tylko bicie piany i pytanie czy warto przeplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi z kim Wy rozmawiacie w Agro Rami  z jakim przedstawicielem dokładnie?  bo my kupiliśmy u nich już 9 ciągników   w tym 8 CASE i 1 STEYR i prase CASE RB 455 i parę innych jeszcze maszyn   i zadnych problemów nie było przy negocjacjach.... wręcz mogę powiedzieć  że ja mogę polecać tą firme.... w załączniku fotki

8 x case.JPG

puuma 165.jpg

Edytowano przez MariuszSkrzypczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty jako tzw gruby kotlet dostajesz na wejściu kawę z paczkiem i dobre ceny a cienkie plotki dostają wodę w plastikowym kubku i ceny z którymi nic się nie da się zrobić a za dodatki trzeba extra becalowac 

Life is brutal i jakoś trzeba z tym żyć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Jak zamawiał ktos z was nh to trzymaja sie terminu zamówień czy zdaża sie że jest coś wczesniej czy bardzije pózniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj