kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084

Kotek weź nie kłam. 

Ja na full zrobiłem wiosna w tej promocji na 380 tyś ;)

Bez przedniego WOM

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 14.12.2018 o 20:18, rocco0987 napisał:

Właśnie nie, osie a nawet cały ciagnik jest ten sam.. Dlatego że ten mój T6000 jest z wersji RC/PC czyli identycznie to samo co teraz mniejsze modele T7 ( bo T7 to dwa gabaryty pare mniejszych i pare wiekszych modeli) Jak ja kupowałem były dwie różne serie 6000 i jedna 7000 od 168 koni, później mniejsze 6000 oznaczyli T6 a wieksze 6000 i 7000 zrobili w jedna serie T7. Nie wiem czy napisałem zrozumiale ale zobacz do mnie w galerii jak wyglada ta seria 6000 i porównaj do T7 przed zmianą maski oczywiscie.

Czyli widzisz @rocco0987 protoplasta serii T6, seria T6000, była jednak zbliżona (albo tak jak i piszesz - identyczna) do obecnej serii T7. Obecnie w przypadku modelu T6 nie ma już możliwości wyboru skrzyni RC ani PC. Dostępne są tylko skrzynie EC, AC i nowa DC. Seria T6 ma obecnie maksymalne obciążenie przedniej osi do 4100 kg (a jak ktoś zechce odchudzić traktor to może chyba i wybrać taką przednią oś, która wartość tego parametru ma na poziomie 3100 kg). U modeli T7 maksymalne obciążenie przedniej osi wynosi 4900 kg (dla tej nieodchudzonej). Z kolei tylna oś z obecnego modelu T6 ma już dopuszczalne takie samo obciążenie jak tylna oś w modelu T7 165 S i T7 175 i pewnie też innych "małych" modelach T7 i jest to max. 7300 kg. DMC T6 - do 9500 kg, DMC T7 do 10500 kg. Obecna seria T7 ma jeszcze znacznie większy udźwig tylnym tuz jak obecna seria T6. Tylko ta tylna oś - przynajmniej z małych modeli T7 - jest za słaba pod parametry tylnego tuza T7.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak to przeliczyć ale co trzeba by zaczepić na tylny tuz żeby obciążyć oś na 7 ton... jest w ogóle dostępny taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jest tak jak pisze rocco seria T60 z  PC i RC to ciut masywniejsze ciagniki względem tych z EC i serwisanci mowia o nich "małe siódemki"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
44 minuty temu, gustaww napisał:

Nie wiem jak to przeliczyć ale co trzeba by zaczepić na tylny tuz żeby obciążyć oś na 7 ton... jest w ogóle dostępny taki sprzęt?

Jak zaczepisz maszynę z tyłu i podniesiesz ją na tylnym podnośniku, to dociążasz tylną oś nie tylko ciężarem zaczepionej maszyny, ale też tym ciężarem, który będzie pochodził z odciążenia przedniej osi przez podniesioną maszynę (potrzebne wzory masz w każdej instrukcji obsługi nowoczesnej maszyny, tylko że pewnie mało kto tam zagląda :D). Oczywiście pamiętaj też o rozkładzie masy pustego traktora i startowym obciążeniu osi. Tylną oś możesz o kilkaset kg odciążyć obciążnikami przednimi czy obciążnikiem na przednim tuzie, ale nie będzie ona odciążana przez obciążniki w stosunku 1:1. Musisz się jednak liczyć też z maksymalnym obciążeniem przedniej osi (a sytuacja będzie się zmieniać w zależności od tego czy maszyna będzie podniesiona czy postawiona na ziemi) jak i DMC traktora. Już z podniesionym 2,5 t agregatem uprawowo-siewnym obciążasz tylną oś w sposób maksymalny lub nawet możesz przekroczyć dopuszczalną wartość (przy założeniu że NH T6 ma rozkład masy 40:60). 1 t obciążnik z przodu trochę podratuje sytuację, tak że obciążenie tylnej osi po podniesieniu agregatu będzie jeszcze na styk, a DMC też osiągniesz już maksymalne bo traktor (T6) z płynami, kierowcą będzie ważył około 6 t, agregat 2,5 t, obciążnik 1 t i masz 9,5 t. Więc generalnie, to nie ma się co dziwić, że elementy, które są opisywane przez powyższe wartości parametrów, w traktorze będą już obciążone na styk lub prawie na styk (T6). A małe modele T7 na tym polu za bardzo nie różnią się od T6.

A 2,5 t to waży pusty typowy agregat uprawowo-siewny z broną wirnikową wałem gumowym i siewnikiem. Tylny tuz T6 powinien mieć jeszcze jeszcze wtedy około 30% zapasu w udźwigu. Z tym że 20-30% zapasu w udźwigu powinno być, więc w sumie nie należałoby go bardziej obciążać. Jednak T7 ma znacznie silniejszy tylny tuz, a tylną oś z takimi samymi parametrami jak T6 i tym samym rozstawem osi jak T6. Nie jestem jednak pewien czy T7 ma rozkład masy 40:60 jak u małych ciągników czy może 45:55, to by wtedy trochę poprawiło sytuację w dźwiganiu ciężkich maszyn.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuję za obszerną wypowiedź, zrozumiałem z tego jakieś 80% ale to i tak nieźle jak na pierwszy raz:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ściągnij sobie dowolną instrukcję obsługi czy od maszyn Mandam (w tym od maszyn do uprawy ziemi) czy Poettinger, czy jakiegoś innego znanego producenta, a znajdziesz wszystkie potrzebne wzory. Musisz jeszcze znać środek ciężkości maszyny, dla agregatów uprawowo-siewnych moim zdaniem trzeba przyjąć raczej nie mniej niż 1,25-1,3 m i zmierzyć długość dolnych cięgieł u traktora.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
11 godzin temu, sumek666 napisał:

Kotek weź nie kłam. 

Ja ba film zrobiłem wiosna w tej promocji na 380 tyś ;)

Bez przedniego WOM

Sumek tak mi wyliczył gościu z frice i teraz jak przyjdZIe do podpisywania umowy to pewnie wiecej bedzie trzeba zapłacić on wtedy mi mówił , że cena napewno się zmieni bo oferty sa ważne tylko 3 msc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ok. Ale na pewno to nie było Full. Nie wziąłeś GPS i oryginalnego ładowacza. 

Przedni TUZ jakiej marki?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

pytanko new holland t4.85 jaka cena i jako glowny na 25ha da rade.najciezsza maszyna do niego to agregatus2,5m agro masz wagazasypanego 1700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
8 godzin temu, sumek666 napisał:

Ok. Ale na pewno to nie było Full. Nie wziąłeś GPS i oryginalnego ładowacza. 

Przedni TUZ jakiej marki?

Przedni tuz sauter. To masz racje Bez GPS i bez tura sam ciagnik .

Edytowano przez kocur666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Nh td5.85 wycena 123tys netto to dobra cena? klima fotel pneumatyczny szersze opony obciążniki przod rewers elektrohydrauliczny 540eco 2 pary wyjsc hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

Siema ludzie co sie stało z warpolem chciałem wejść i zobaczyć ostatnie ceny a tu kicha o co chodzi stracił dilerke na NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0

Akurat bez gps i przedniego womu.Czyli rozumiem że cena za wysoka.skoro tak to do ilu mogłbym jeszcze zbić?Niestety dealer twierdzi że nie zejdzie z ceny (żadne sztuczki nie działają.Nie dopisalem jeszcze jednej rzeczy.W tej cenie znajduje się też przygotowanie pod ładowacz czołowy a cena kompletna juz z nim + widły i łyżka to 233.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Tylko 8 tys wiecej za ladowacz + widly i lyzka?? Przeciez to jak za darmo.. Ja bym sie nie zastanawial i brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj