kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55

Oczywiście cały czas mówimy o cenie netto. Maxxum CVX na polskim rynku jest właściwie od tego roku i oferuje tylko wersję z multicontrollerem. Tu jest jego specyfikacja: http://www.caseih.com/pl_pl/Documents/case_ih_-_maxxum_cvx1.pdf W modelu, który mi sprzedają jest amortyzowana oś i kabina, 3 sekcje hydrauliki, lusterka elektryczne-podgrzewane, klima zwykła, radio z bluetooth, ogumienie 600 z tyłu, brak w tym ciągniku tuza (bo chcę zamontować tura) i nie ma ekranu dotykowego, za który chcą ok. 12 000 zł. Diler dorzucił mi też mocowanie w kabinie, bo zawsze podpinam sobie telefon pod audio i w tym ciągniku zamontuję 2 kamery. Jedną z przodu do tura (z taką maską to on ma nędzną widoczność) i jedną z tyłu by nie wykręcać sobie karku do np. pługa. Brat cioteczny od roku stosuje kamery i bardzo sobie chwali ten patent.

 

Ogólnie to mogłem kupić u nich maxxuma 110 EP ze skrzynią Semi PowerShift 17x16 (z nadbiegiem), bez multicontrolera za 188 000 zł  netto (później jeszcze zszedł do 184 tyś.), amortyzowana oś i kabina. Jeszcze jedna opcja to Maxxum 125 EP (6 cylindórw) ze skrzynią Semi PowerShift 17x16 (z nadbiegiem) bez multicontrolera za 216 000 zł netto, amortyzowana oś i kabina oraz tuz (mi nie potrzebny) z 2013 roku. Problem jest tylko taki, że prawie identyczny (tylko z multicontrollerem) ma mój brat cioteczny, który z każdej strony doradza mi wersję cvx. Nic mu się w ciągniku nie zepsuło (kupiony w 2010), ale co chwilę kalibrowali mu skrzynię i dalej szarpie przy zmianie biegów. Wnerwia go to niepomiernie, ale chyba samo "wycie" mu nie przeszkadza za mocno.

 

Tak odnoście tych wag ciągników z katalogów. Maxxum cvx ma wagę minimalną 4990 kg. Ja wjeżdżałem na wagę ciągnikiem z prawie pustym bakiem, ale z obciążnikami na przodzie i ważył 6300 kg. Teraz nawet jeśli założymy, że ma 200 litrów olejów (do Case'a cvx 140  gdzieś tyle wlewamy) i 200 litrów paliwa i adblue i obciążnik waży 500 kg to do cholery skąd te 400 kg dodatkowego balastu? Może amortyzowana przednia oś jest o tyle cięższa, ale nie sądzę.

Drugi przykład: McCormick x60.30 według katalogu z "wagą w stanie gotowym do jazdy (bez obciążników)" (czyli chyba już z olejami i pełnym bakiem) ma 4800kg. Ja wjeżdżałem nim na wagę z też prawie pustym bakiem i obciążnikiem 500 kg i jego waga wynosiła 4750kg. Coś tu jest mocno nie tak i te wszystkie wagi katalogowe to niezła ściema.

 A ja mam pyanko - czy to mirtrans ploskinia oszalal tak z ta cena czy tez inny diler? bo za 216 to szalona cena i tylko brac i nie marudzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Nie było mnie dzisaj i patrzę że temat się rozwinoł, no więc ktoś mi kiedyś zwrucił uwagę że case podaje masę ciągnika bez olejów,a  co do mostów mogą być pewne elementy ciężejsze bo między wersją wyposażenia 400 a 200 jest wieksza wytzymałość na oś i dopuszczelna ładowność więc oś musi być inna, poza tym dochodza jakieś drobiazgi amotyzacja kabiny i osi i pewnie tak wyliczając doliczyłby sie człowiek skąd te kilogramy. Co do wycia kilka godzin ok cały dzień potrafi umęczyć. Szarpanie z maszynami spoko niech se szarpie można znieść, ale jak człowiek chciałby się w turze biegami pobawić to juz irytacja. Radze uważać przy ciężkiej orce pod najwiekszą górkę na glinie maxx125 zredukował o 2 biegi dobrze że głowy nie rozbiłem o szybę. Nie kalibrowałem szkrzyni. Swoje rozwarzania odnosnie spalnia opieram na tym co można w testach zobaczyć masz takie dlg i średnią dla deutza dajmy tak przykładowo 270 dla case 280. To przy 100kw mocy da 27kg paliwa do 28kg paliwa. 1/27 daje poniżej 5 proc. Wiadomo to duże uproszczenie ale w testach dlg masz prace i spalnie i powino sie wyniki z każdej pracy porównywać i mnożyć prze potencjana ilość takiej pracy w gospodarstwie  tylko jak rolnikowi dokładnie wiedzieć jakie wspołczyniki dobrac bo dało by się to policzyć. Moje założenie jest takie że jak masz średnia z dlg dla ciągników bardzo podobnej mocy w teście to patrzysz na tego co ma mniejsza wartość i obliczasz ile proc tej wartości stanowi różnica miedzy wynikami dlg obu maszyn. to zakładając te 270 jako dobry wynik i różnice max na pozimie 20 mamy niecałe 7,5 proc teoretycznie masksymalna różnica miedzy ciagnikami z półki około 100kw w tescie przy założeniu że wykonują wszystkie prace z testu. Wiadomo że tak rozumując można sie naciąć bo na przykład ciągnik ma rewelacyjne wyniki w różnych prcach poza uprawowymi i fajny wynik w dlg a jego konkurent słaby wynik dlg ale lepsze w tych 2 -3 pracach które miałby głównie ciągnik robić. więc wiadomo ten pozornie nie ekonomiczny może wyjść lepiej. Ale to każdy zdrowo myslacy analizuje pod siebie. Ja  w porzednim poscie poczyniłem pewne założenie że deutz jest oszczędniejszy od maxxuma o 5 proc maksymalnie(może być to mniej ale raczej nie więcej). Bo tak na ogół różnice w spalaniu nie przekraczaja tych 5 proc średnio miedzy różnymi ciągnikami pod warunkiem że operator to nie idiota.

 

No to pora do puenty jeśli nie jestes przekonany co do różnicy w jakości czy wytrzymałości to klika proc na spalaniu przy różnicach kilkudziesięciu tyś jest rożnicą która zwruci ci się prawdopodobnie gdy bedziesz już myślał o sprzedarzy tego ciągnika.

 

ps sory za błedy zmeczony jestem

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87    0

 A ja mam pyanko - czy to mirtrans ploskinia oszalal tak z ta cena czy tez inny diler? bo za 216 to szalona cena i tylko brac i nie marudzic

Masz rację to Mirtrans z Płoskini. Czy te ceny są szalone? Koniec roku, trzeba opchnąć tegoroczniaki bo już mamy praktycznie 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

sa to swietne ceny bo new holland takich nie da, a u jakiego dilera new holland byłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@inwi zrób kalibracię skrzyni, bo jak nie robiłes jeszcze od nowości to moze być stąd te szarpanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie miałem tak samo i po kalibracji jest duzo lepiej szarpania prawie wogole nie ma. Nie wiem o co chodzi niektórym z ta skrzynia ze wyje moze do pierwszych 300mtg coś delikatnie było słychac ale pozniej to ja wogole nic nie słysze z reszta kabina jest bardzo dobrze wyciszona ze wogole mało co słychać z zewnatrz takze napewno niech nikogo głowa o te chłasy nie boli bo to chyba jakieś plotki rozsiewane przez konkurencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87    0

Fakt silnik małej pojemności ale bez dpf i adblue, tylko katalizator dox. Podobno mało żwawy ale niestety cały świat dąży do downsizingu i wkrótce wszyscy będą takie małe silniki musieli stosować :/

5120 ttv: masa netto 5120kg, dmc 8500kg, udźwig podnośnika 6600, rozstaw osi 2,44m.

maxxum 110 cvx: masa netto 4990kg, dmc 9000kg, udźwig podnośnika 7800kg, rozstaw osi 2,4m

Więc są bardzo porównywalne :)

 

Ekhem, ale mi diler proponował za cenę ponad 220 tyś. netto wersję 5110ttv, w wersji biednej czyli taki co waży według katalogu 4550kg, a udźwig z tyłu to 4650kg. No i ten mały silnik 3.6l posiada katalizator doc i nędzne rozwiązanie z recyrkulacją spalin czyli egr. W porównaniu do 4,5l silnika z adblue jest to w mojej opinii raczej słaba oferta.

 

 

Edytowano przez czaczi87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Ja nie mam 300mth jeszcze a rok stuknie jakoś w maju, zdaża mi się pracować czasem na uchylonej szybie. Po nowym roku zrobię kalibarację zobaczymy czy pomoże.Owszem jak se jedziesz jednym biegiem i nie zmieniasz ciężko usłyszec skrzynię, ale te ymmzzzzzz przy zmianach jest non stop. Rewers też słychac(to normalne ale głośniej niż powino być) jak bez zatrymywania zmieniasz kierunek poza tym nie ma jego regulacji na dzwigni a w moim agrofarmie 420 jest ciszej( nie dostarcza mi tyle odgłosów skrzyni i rewersu) z tym że agrofarm też ma fele bo 3 i 5 czasem mi wypadają(ruszylbym to ale boje się drogiej naprawy) .Zmiana zakresów w agrofarmie musi byc po zatrzymaniu i bywa czasem problematyczna (kilka prób zanim super ślimak wejdzie). Mocowo przy pracy z maszynami jak najbardziej ciągnik godny polecenia choć teraz z perspektywy czasu myślę że jednak przy takich różnicach w cenie w case trzeba pomijać środkowe modele. Maxx na pusto i w turze nie prowadzi się mięko i przyjemnie jak deutz i fend 309 (którego w turze zastapił).Fakt fendt i deutz mają manulane skrzynie i ta płyność jest osiągana gdy nie używa się jedynki (prędzej wbiję 2 niż 1 w obu). Ktoś już pisał że że człowiek się do dobrego przyzwyczaja skoro manualymi skrzyniami w ciągnikach za mniejsze pieniądze tak mi się pracowało mam chyba prawo oczekiwać że wydająć wieksze w ciągniku z sterownikiem skrzyni bedzie równie przyjemnie tyle że bez wajhowania (zawsze mylałem że komputer lepiej zmienia biegi niż człowiek). Nie uważasz żę opinie ciągnikowi może tez posuć fakt że jak przejeżdzasz obok sąsiada który grzebie coś odwrucony przy jakiejś maszynie) to wie że ty jedziesz bo było ymzzz przy zmianie biegu. Inna sytuacja ugniatanie kukurydzy 3 ciagniki fendt deutz i case 3 operatorów i wymiana ciagnikami. Każdy stwierdził że najprzyjemniej robiło sie to agrofarmem, potem case i fendt (fendt na przegranej pozycji bo nie ma rewersu). pomijająć gabaryty dzieki którym deutz ma przewagę (a nad sufitem 2 cm prześwitu i czasem troche w nim ciasno po całym dniu) najpłyniej się jeżdziło przód tył. Jeśli kalibracja pomoże to wszystko odszczekam tak jak złagodziłem swoje wypowiedzi co do mocy i uciagu w pługu gdy się okazło że koledze na podobnej ziemi i tych samych warunkach zchipowanym jd6630 też nieciekawie szło oranie. Na pusto i w turze powino byc lepiej takie jest moje zdanie, z maszynami jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

siemka panowie :D Wiecie ile może kosztować NH T5.95 z standard + rewers ????? Jakie są wasze opinie na temat tego smerfa?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

chyba chodzi mu o elektrohydrauliczny. Tak elektro hydraulik w standardzie katalogowo z tego co pamiętam wersja podstawowa 175 netto bez targowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

siemka panowie :D Wiecie ile może kosztować NH T5.95 z standard + rewers ????? Jakie są wasze opinie na temat tego smerfa?

 

za case farmall a 95 wołali 135 tys zł netto, a za td5.105 od 130 tys zł netto wzwyz zalezy gdzie mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekKrajnik    1

Witam orietujecie sie ile kosztuje Case puma 140 New Holland t6.155 i styer o mocy 140 km nie pamietam symbolu :D

 

Połączone.
Dublowanie tematów.

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87    0

za case farmall a 95 wołali 135 tys zł netto, a za td5.105 od 130 tys zł netto wzwyz zalezy gdzie mieszkasz

Nie wiem czy t5.95 to to samo co farmall a, ale jeśli tak to odradzam. Case farmall a jeszcze na silniku 4,5l bez egr ma podnośnik bez siłowników wspomagających. Podnosi samymi ramionami. Wzięliśmy taki ciągnik do siebie na plac i najpierw doczepiliśmy pług kverneland ab100 4skibowy, zagonowy. Podniósł go, ale miał problemy i przód prawie odrywał się od ziemi na górce. Potem podczepiliśmy agregat siewny unia 3metrowy z siewnikiem poznaniak. Podniósł agregat na 30cm, a siewnik nawet nie drgnął. Nie wiem czy nowsza wersja tego ciągnika nie ma mocniejszego podnośnika, ale stara się nie nadaje do pracy. Taki sprzęt to tylko do tura się nadaje. Lepszy jest farmall c za 140 tyś. netto, ale on już ma mniejszy silnik i to z dpf i egr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

Farmall a i NH TD to samo. Nie wiem czy farmala c dostaniesz za te pieniadze. case od nh rózni sie tylko kolorem i ceną. Ostatnio zamówiłm NH wiec troche spedziłem czasu u delerów. A jak chcesz TD z mocniejszym podnosnikiem to mozna zamówic te z normą III b one maja ocje z siłownikiem. Agregat tez podniesie ale trzeba dobrze dobrać go. Bo na pewno brony wirnikowej albo talerzowki z siewnikiem nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

Nie wiem czy t5.95 to to samo co farmall a, ale jeśli tak to odradzam. Case farmall a jeszcze na silniku 4,5l bez egr ma podnośnik bez siłowników wspomagających. Podnosi samymi ramionami. Wzięliśmy taki ciągnik do siebie na plac i najpierw doczepiliśmy pług kverneland ab100 4skibowy, zagonowy. Podniósł go, ale miał problemy i przód prawie odrywał się od ziemi na górce. Potem podczepiliśmy agregat siewny unia 3metrowy z siewnikiem poznaniak. Podniósł agregat na 30cm, a siewnik nawet nie drgnął. Nie wiem czy nowsza wersja tego ciągnika nie ma mocniejszego podnośnika, ale stara się nie nadaje do pracy. Taki sprzęt to tylko do tura się nadaje. Lepszy jest farmall c za 140 tyś. netto, ale on już ma mniejszy silnik i to z dpf i egr.

 

To mam rozumieć ze case nie dygnoł agregat czy NH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

New holland t6 155 nie ma 140 KM tylko 116 jakoś, te 155 km jest mocą maksymalną na wom lub w transporcie

new holland t6 175 ma 140 minimalnej i to jest właściwa moc.. miałem ofertę za 212 tys netto rocznik 2015 opcja standard z amortyzowaną kabiną i tą lepszą pompą 113 litrów i 4 pary hydrauliki

Jeżeli by Cię interesowało to daj znać to dam Ci nr do przedstawiciela bo zamówiony jest ten traktor i koło lutego ma przyjść do dilera, lecz ja się z niego wycofałem bo jednak nie potrzebuje takiego dużego

case będzie kosztował jakieś 30 - 40 tys więcej, styer pewnie też coś takiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

case raczej nie podniósł, bo bez siłowników wspomagających ma udźwig 3 t chyba, a w nh t5 podnośnik masz 5,4 t i jest to podnośnik elektroniczny .

trafił mi się t5 105 taki powystawowy ( 94 h ) za 160 netto ( koła 540 r34 z tyłu, przód 440 michelin , fotel pneumatyczny, pneumatyka 2 +1 obwód, pompa 80 l, oczywiście)

dobra cena ? :)

dealer podliczał mi nówkę w takim wyposażeniu i wychodziło jakieś 185 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczi87    0

To mam rozumieć ze case nie dygnoł agregat czy NH??

Case farmall a 95 (albo 105 nie pamiętam dokładnie) nie był w stanie podnieść agregatu z siewnikiem. Sprzęt maksymalnie prosty, silnik 4,5l na pompie rotacyjnej, bez ehr, wszystko mechaniczne za 130 tys. Netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

stary farmall a ma udzwig ok 3.5t co z ab100 4 nie powinien miec problemów zakładając ze ma standardowe obciązniki przód, nowa wersja farmalla a ma juz podnośnik 4.7t

 

co do podnoszenia agregatu to sporo zalezy jaki ten agregat jest, znam przypadki że jx95 3 metrowy agregat z siewnikiem dźwigał przez kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak bierzeesz do porównania pume 145 to nh t7.185 bo dopiero ciągnik podobny i gabarytem i mocą (case 6 KM mocniejszy)

albo wziąść case maxxuma 115 bo jest tej samej mocy co NH t6.155

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

 

A orietujecie sie o cenie NH t7.175 ?

 

Rozumiem że chodziło ci o T7.170 bo w serii  7 nie ma modelu 175. Jeśli tak to cena jak qazi pisał powyżej. Jeśli nie to T6.175 miałeś podaną cenne kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj