kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

TheBociek1996    598

wiem, ze to nie ten temat, ale powie mi ktoś czy można mieszać oleje Case Akcela (10w40) z New Hollandowskim - Ambra multi G (10w30)

w hydraulice z maszynami ?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

oleje ambra i akcela są robione w tej samej rafinerri. Są to te same oleje. Ale nie miesza się hydraulicznych z silnikowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

A może orientuje się ktoś ile może kosztować NH T 6 155 w podstawie,i czy jest duża różnica cenowa między T 6 155 a T 6 175?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam.

Zna ktoś cenę maxxuma cvx 130 bądź pumy cvx 140. Wyposażenie dodatkowe to minimum amortyzowana przednia oś kabina fotel pneumo, przedni tuz i wom oraz przygotowanie fabryczne do gps. monitor afs 700 badz 1000 ?? bede wdzieczny za jakies wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gurazda1    0

Witam

 

Dostałem ofertę na Case MAXXUM 120 EP, rok 2013, z amortyzowaną przednią osią, oraz kabiną, skrzynia 16x16, siłowniki 90 mm, przedni tuz, 4 pary wyjść hydraulicznych, dodatkowe halogeny i szersze opony niż te standardowe. CENA 233 tyś netto.

 

DOBRA CENA CZY NIE ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Post jest dla tych którzy się jeszcze nie zdecydowali. Mój brat jest posiadaczem maxxuma 125 zwykłego z skrzynią 16x16 ciągniczek jest spoko daje sobie radę z belarką lely welger stałokomorową. Z pługiem AB100 nas zawiódł, myślałem że będzie trochę lepiej(6 km/h). Pług rozstawiony na 2m głęboka orka myśle ze na jakieś 25 cm ziemia glina kawałek około 1 hektara jakieś 80-90m pod górkę i z 25-30 płasko. Jazda na automatycznej zmianie 4 biegów pod górkę idzie na piątym prędkość ponad 4,5km/h a mniej jak 5km/h. Więc jeśli macie ciężkie warunki lepszy wybór to maxxum 140. Jeśli macie prace o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na moc pomylście nad max 130. Ogólnie jeśli testy z Nebraski są miarodajne 125 wydaje się złym wyborem w tej serii. Sorry za literówki.

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to zrób sobie chipa na 140 i bedziesz miał mocniejszy traktor.

 

więcej bym sie nie odwazył, bo gadałem z serwisantami i ci twierdzili, ze mieli przypadek, iż koleś zrobił chipa na 160 i po nieco ponad 100 godzinach rozleciała mu sie skrzynia.

 

nie ma co sie czarować, ten elektrocomand nie dosć, ze hałasliwy, to i zbyt twardy nie jest. chyba najsłabszy punkt traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Myślę nad chipem. Zastanawiam się czy ktoś mógłby mi wgrać fabryczne oprogramowanie od max140 po gwarancji i czy skrzynia i sprzegło jest takie same bo max140 jest o 10 kg ciężejszy niż 125. Pisząć porzedni post chodziło mi o to że nie warto za te 10tyś różnicy ryzykować jeśli ma się watpliwości czy max125 nie okaże się za słaby.(to żaden biznes dla nas że zchipujemy go teraz bo te pare tys różnicy a zotajesz z obawami a mogłbyś mieć fabrycznie i być spokojnym. Za błedy niestety sie płaci.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego a co się dziwisz że 125KM z tak rozstawionym pługiem nie daje rady na glinie, jeżeli masz takie ziemie to wiadomo że trzeba coś mocniejszego żeby robić tym samym sprzętem co na lżejszych. Wiem coś o tym bo sami mamy w 80% glinę i to jest masakra robić bez odpowiedniego sprzętu w niesprzyjający rok jak np ten gdzie u nas opadów praktycznie zero i w polu nic nie idzie robić. Jedyna orka była pod rzepak i to po 3 deszczach jako tako na siłę szło z nowymi dziobami, pszenica idzie na talerzówkę bo po rzepaku jest pole pięknie urobione. Ale bez deszczu i tak wschody będą bardzo słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gurazda1    0

Post jest dla tych którzy się jeszcze nie zdecydowali. Mój brat jest posiadaczem maxxuma 125 zwykłego z skrzynią 16x16 ciągniczek jest spoko daje sobie radę z belarką lely welger stałokomorową. Z pługiem AB100 nas zawiódł, myślałem że będzie trochę lepiej(6 km/h). Pług rozstawiony na 2m głęboka orka myśle ze na jakieś 25 cm ziemia glina kawałek około 1 hektara jakieś 80-90m pod górkę i z 25-30 płasko. Jazda na automatycznej zmianie 4 biegów pod górkę idzie na piątym prędkość ponad 4,5km/h a mniej jak 5km/h. Więc jeśli macie ciężkie warunki lepszy wybór to maxxum 140. Jeśli macie prace o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na moc pomylście nad max 130. Ogólnie jeśli testy z Nebraski są miarodajne 125 wydaje się złym wyborem w tej serii. Sorry za literówki.

 

To Ty masz ciągnik 125 konny i orzesz pługiem zagonowym??

 

To lipa trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

No pewnie że obrotówka było by fajniej z tym że szybkość na przejździe była by taka sama (to szybkość na przejeździe mówi ile ciągnik wart, a nawroty kwestia pługa). Trzeba się bedzie kilka lat pomęczyć bo pług wmiarę nowy. W sumie to temat o cenach, ale dla potencjalnych kupujących przydały by się informacje o tym jak maxxumy radzą sobie z 2kosiarkami, prasoowijarkami i przyczepami zbierającymi.(sam jestem ciekaw jak działa boost bo go do tej pory nie widziałem).Ciągnik był brany z myślą o zielonkach do prasy i do tura dlatego wystraszyliśmy się troche max 140 że większy będzie troche nieekonomiczy w lekich pracach(ktoś mógłby sie stuknąć w czoło czemu 6 cyl do tura,a odpowiedz jest prosta ciężkie bele niekorzystne podjazdy i to że tej zimy nie obaliliśmy fendta 309c turbomatik to kwestia szczęścia.) W planach jest dołożenie przedniego tuza i wom za jakies 2 lata jak spłaci sie maxxuma i dokupienie kosiarki czołowej. W dalekiej przyszłości prasoowijarka lub przyczepa zbierająca. Wracając do pługa orać nim będę 3 hektary pod zboze z 5 pod kukurydzę i kawałki 2-3 hektrara pod odnawianie zasiewów traw. To mój pierwszy nim sezon jeszcze mało wiem. PS. gdybym szukał ciągnika do upraw darował bym se maxxumy i wzioł pumę 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dlaczego??

znam zestwy które chodzą z ciągnikiem nawet 100KM w prasoowijarce, wszystko zależy jaka prasoowijarka, jak szybko chcemy ganiać i jaki teren, ale maxxum 125 już w prasoowijarce powinien calkiem nieźle dzialac bo z boost mamy do 165KM czyli jakies 135-145KM na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no pewnie na ładnych równych terenach ale żeby ładnie zbity balot wyszedł czyli dobrej jakości nie jakiś flak to moc potrzebna. Przy naszych górach taki sprzęt nie ma szans na dobrą wydajność. Może u was lepiej to wygląda. Co nie zmienia faktu że podobno "Czerwony" kolor daje więcej mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Najgorszą górke orzemy bo trawa słabo na zboczu rośnie, prościej posiać zborze.a co do braku mocy i dobicia beli to coś o tym wiem i bele dobijasz spokojnie pod warunkiem ze traktor ci nie stanie przed maxxumem belowaliśmy agrofarmem 420 jak kiedyś dalem z ciekawości 10 to marnie zdechł. Jeśli tylko starczy ci mocy co to za kłopot zrobić dobrą belę. Kolega ma NH delte 125 km fakt że równiej i prasoowijarkę welgera i daje radę choć mówi że czasem trochę mu jęczy. I mam takie odczucia że jakchodzisz wolniej bele bardziej dobite wychodzą w welgerze.Możliwe że zgniot jest do regulacji skoro to ma znaczenie jak chodzisz; u nas koledze zgniot regulował serwis rok temu bo też trochę narzekał że czasem wcześniej się nie udawały(problem znikł). Słyszałem o 2 prasie welgera w której regulowali zgniot(ciekawe kiedy mnie to czeka).Z tym że to stałokomorówki, po pasówce musi sie udać jesli tylko traktor uciągnie.Inny znajomy ma krone i ciąga to zchipowanym jd 6630 premium fakt zasuwa chyba najszybciej w okolicy. Z tymże za takie coś to ja dziękuję gdy słychać trzaski i stuki co jakiś czas. Dobra pora się uspokoić bo za bardzo z tematu zbaczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skąd taka różnica jak silnik ten sam i wyposarzenie te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Na masę spójrz jakby tona różnicy czyli chyba jednak nie takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Silnik ten sam, podnośnik mocniejszy + zapewne coś jeszcze co nie zmienia faktu że 70 tys. Roznicy to sporo na cenie netto chyba że jeszcze coś tam rzucili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zupełnie inne ciągniki. Tzw mała siódemka jest do t6 zbliżona i nie wiele droższa. Duża siódemka ma większy rozstaw, inne osie, zupełnie inny ciągnik. W poprzednim modelu mała siódemka miała oznaczenie 60.. w specyfikacji RC, PC a teraz podpieli pod serie t7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No i wszystko jasne, czyli powinna być w seri t6, jeśli tak to dopłata takiej sumy jest w miarę logiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj