kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

nunu85    498

Witam panowie. Może orientujecie się ile może kosztować nowy Steyr 4110 profi w wersji full?

Zależy co to jest dla Ciebie wersja full.

Bo opcji do wyboru jest multum. Jakbyś wział np oprócz standardowego wypasu (amortyzacja osi, przedni tuz, skrzynia 17x16 radar itp) takie bajery jak ISOBUS, ten dodatkowy monitorek, ktory pokazuje wszystkie parametry, to myślę, że nawet do 300 netto można dobić z ceną

 

Niemniej sądze, że za 230-240kpln netto po dobrym targowaniu można miec nieźle wyposażony traktor.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A ile kosztuje New Holland T4.55 z ładowaczem i przednim TUZ? Prosiłbym odpowiedź na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart123i    0

Obeznany na pewno brutto? bo jesli tak to bardzo tanio

Edytowano przez bart123i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

moze ktos wie jaka jest różnica cenowa miedzy skrzydłami Auto Command a Power Command?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

moze ktos wie jaka jest różnica cenowa miedzy skrzydłami Auto Command a Power Command?

 

Skrzyniami chyba;)

 

PC to skrzynia z 19 biegami zmienianymi pod obciążeniem guziczkiem, bez sprzęgła. Fajna, nie spująca się, nie znam nikogo, kto by na to narzekał.

 

AC to juz zupłnie inna jazda. Skrzynia bezstopniowa, a więc nie masz biegów. Ustawiasz sobie tylko pokrętłem zadana rędkość, wybierasz suwakami z jakich obrotów silnik może korzystac i nic wiecej Cie nie obchodzi. Pchasz wajche do przodu, to traktor sam sie rozpedza i utrzymuje taka predkosc, zeby silnik jak najmniej palił, cofasz wajche spowrotem, to traktor sam hamuje. Nie używasz hamulca, gazu, sprzegła. Całe sterowanie jedną dźwignią (tą od multikontrolera). Ale coś za coś. Wygoda zdecydowanie wieksza, ale taka skrzynia ma nico mniejsza sprawnosc (napęd nie idzie tylko standardowo przez zębatki, ale też hydraulicznie), wiec to co zyskasz na tym, ze komputer sam dobiera przełozenie i obroty silnika, stracisz na mniejszej sprawnosci układu.

 

Niemniej i tak fajny wynalazek. Mnie tylko martwi w nim jedno (i dlatego go nie wziąłem w nowo zamówionym traktorze). JAk się coś sypnie, to koszty kosmiczne. Tam jest multum elektroniki, dodatkowy komp od skrzyni a i sama skrzynia skomplikowana. W Polsce jeszcze nikt tego nie umie robić (w przeciwieństwie do klasycznych Power Shiftów).

Nie wiem, moze przesadzam, bo kilka ludzi tu na forum ma taki traktor i wszyscy zadowoleni. NAwet na anglojęzyczych stronach jak przeglądałem też nie trafiłem na negatywnw opinie, także może nie ma się co bać.

Decyzja nalezy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

nunu85 masz absolutną rację. A tutaj na forum to często rzadkość. PC to czysty powershift. AC to hydromotor plus powershift (3 zakresowy). Mimo, że wyciągnięcie hydromotoru z Autocommand'a jest prostsze bo tylko ściągasz koło tylne i masz dostęp do hydromotoru, to tego w Polsce się nie naprawia, tylko wysyła się do producenta. Inna sprawa z PC- znana skrzynia, naprawa mimo że bardziej pracochłonna to wykonywalna w serwisie i nie tylko, a tym samym tańsza.

Awaryjność skrzyń podobna. Czasami zdarzają się usterki fabryczne. Mój kolega kierownik serwisu w jednej z firm, miał przypadek kiedy w AC koronka łożyska się

usypała. Łożysko nie rozsypało się tylko dlatego, że właściciel zauważył w oleju kawałek metalu z łożyska i szybko zareagował, a to uchronio go

od większych kosztów. Oglądając tą skrzynie od środka muszę powiedzieć, że na przykład pompy do nich robi firma LINDE.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje New Holland T6.120 i T5.115 ? I który bardziej polecacie do prac takich jak orka i uprawna na około 40 ha ?

Edytowano przez marcopolo1996v2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

marcopolo1996v2 . T6.120 to całkiem inna bajka ciągnika. Cichszy oraz kabina całkiem inna. Dodatkowo bez DPF tylko SCR.

Jak się przejedziec T5 i T6 będziesz chciał dołożyć kasy aby mieć zdrowszy kręgosłup i uszy. T5 robiona w Turcji i to taki ciągniczek niskobudżetowy z bajerami do sterowania podnośnikiem tylnym. To co mnie denerwowało to wycieraczka przedniej szyby której silnik zasłania od dołu część pola widzenia.

Fakt ze T6 na pewno będzie droższa o ok 20-30 tyś, ale jak kupujesz dla siebie warto dołozyć te 3000 zł rocznie więcej przez 10 lat.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35

T5.115 cena 185 netto ze skrzynia 24x24

T6.120 220 netto skrzynia 16x16, amortyzacja przedniej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Jaka cena New Holland'a T7.220 PC?

 

A jaka New Holland'a T5.105 z turem Stoll?

 

Tur Stoll bez osprzętu około 30000zł.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Zna ktoś Cenę T6 165 i 175?

 

od 220 netto wzwyż

zależy od wyposażenia jakie sobie zażyczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wczoraj dostałem cenę T6 165 przez telefon 219 tys netto ,później już było 213tys netto. w dobrym wyposazeniu,mocniejsza pompa,amortyzowana kabina,opony 600/480 i cos tam jeszcze czego nie zapamietalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

no to bardzo dobrze. Widać unia nie chce już kasy dokładać, ruch w interesie zmalał, to i ceny pomału spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Interesuje mnie cena NH 120KM z rewersem i półbiegami (reszta wyposarzena w standardzie)

Ile kosztuje ładowacz czołowy orginalny NH to takiego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

interesuje mnie cena nh t5.115 z pełnym wyposażeniem,przednim tuzem,WOM-em i turem z góry dzięki za odp :)

nie wiem czy teraz 170tys netto styknie ale chociaż teraz dilerzy maja problemy ze sprzedazą czego kolwiek wiec moze i za 170 wyrwiesz cos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem bo nie wiem którego nh wybrać.Pod uwage biore nh t5070 i nh t5.115.Ciągnik bedzie głownym sprzętem w gospodarstwie,bedzie pracował róznież z turem.Interusje mnie pełne wyposarzenie. Opiszcie te dwa modele pod względem wytrzymałości i awaryjności. Prosił bym jeszcze o cene nh t5070 bo cene t5.115 już znam dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, wie ktoś za jakie pienądze można by wyrwać NH T6.120 i T6.155? (skłaniam się ku 6 cylindrom ale nie wiem jaka różnica w cenie)

Wyposażenie jakie bym chciał to klimatyzacja, fotel pneumatyczny, ehr, przedni tuz, trzy pary hydrauliki, amortyzacja kabiny i osi.

Opony tył 540 przód 440 (mam pług 4x45 na średniej odkładni więc myślę że szersze nie mają sensu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Kolego nie case famarol tylko farmall a co do stayera to inna bajka i cena podejmując dziś decyzję o kupnie traktora wybrałbym stayera i najlepiej z bezstopniową skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj