Skocz do zawartości
luqasz17

Remont/budowa stodoły

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Stodoły
luqasz17    48

Posiadam drewnianą stodołę jest częściowo na fudamencie. Moje pytanie brzmi czy potrzebne jest zezwolenie na budowę jak bym chciał na miejscu drewnianej pozudować murowaną. Ma to być w tych samych wymiarach (poprostu drewniane zamienić w murowane). A może wystarczy zgłosić remont a w tym remoncie budwać sciany murowane. Dziekuje za wszelkie opinie

david697    0

Wystarczy zgoda na remont ale na prawdę możesz postawić od nowa(nowe fundamenty), znajomy tak zrobił. Pamiętaj MUSISZ MIEĆ ZGODĘ na REMONT bo inaczej samowola budowlana i ogromne kary!!!!

lukaczmarek    265

Przy zgłoszeniu można wykonywać prace remontowe, które nie wpływają na konstrukcję budynku ani nie zmieniają jego parametrów. Tak więc nie możesz jak kolega mówi "legalnie" zrobić nowych fundamentów.

Jak będziesz np zmieniał dach to musisz mieć normalnie pozwolenie na budowę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Klepk995    171

wiem że to pytanie które zadam jest z innej beczki ale prosiłbym o odpisanie , ile może być warta stara drewniana stodoła może ktoś wie bo sprzedawał lub nabył coś takiego ? cool.gif

radex    3

to chyba zależy od kondycji drewna. Wiadomo że jak jest bardzo spróchniałe to jego wartość nie jest równa drzewu opałowemu... A jeżeli masz w dobrej kondycji to już jakoś trzeba się dogadać z kupującym, jeżeli ktoś w ogolę chciał by kupić

Klepk995    171

no ja swojej stodoły nie sprzedam bo jest murowana laugh.gif tylko chciałbym coś takiego może w przyszłości kupić żeby jakieś maszyny tam trzymać ale nie wiem jaką wartość może mieś taka stodoła wink.gif

TOMI697    0

a ja mam takie pytanie chcę przerobić stodołe ile czasu trwa zdobycie wszystkich pozwoleń i od czego wogóle zacząć? dzięki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na bydło opasowe. Nurtuje mnie temat posadzki. Z przyczyn ekonomicznych chciałbym ją wykonać sam. Dlatego poszukuję informacji. Między innymi jaki beton wylać na posadzkę? B25? B30?   W projekcie mam podsypkę, 15cm chudziaka i 10cm posadzki.  Następne pytanie to jak samemu wylać posadzkę w miarę równo? 
    • Przez Primorac
      Witam! Zmagam się  z małym dylematem, otóż potrzebuje porady odnośnie wygrodzeń dla mamek i rozpłodnika. Obecnie przebywają one w blaszanej hali na prowizorycznych wygrodzeniach. Chciałbym teraz zrobić to trochę lepiej, porządniej tylko nie wiem jak dobrze to zrobić, ponieważ: nie ma różnicy poziomów pomiędzy stołem paszowym a miejscem w którym przebywają zwierzęta. Zastanawiam się  czy murek +/- 30cm zda egzamin z racji tego, że przy nagromadzonym oborniku, pasza dla bydła będzie za nisko? Druga kwestia to jakie wygrodzenie? Drabina skośna czy może  rury poziome? No i która z nich była by na tyle skuteczna żeby małe cielaki nie wychodziły na zewnątrza jak dotychczas sie dzieje? 
    • Przez Dawid381010
      Jaką drabinę paszową polecili byś cie mi ? drabinę myślę sam robić

Taka mi się podoba bo łatwo to zrobić dwie czy trzy rury i jest

http://www.google.pl/imgres?
      q=st%C3%B3l+paszowy&um=1&hl=pl&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbnid=5mulgpEysYhiUM:&imgrefurl=http://www.apra.pl/archiwum/hoduj_bydlo/archiwum/hzg_0603_01.htm&docid=LhscONRhcJaX1M&imgurl=http://www.apra.pl/archiwum/hoduj_bydlo/archiwum/pictures/_0603/08_pic4.jpg&w=480&h=265&ei=SMUyT7qbNIPrOZCezOwG&zoom=1&iact=hc&vpx=607&vpy=248&dur=2532&hovh=167&hovw=302&tx=190&ty=84&sig=116835212883644395803&page=4&tbnh=117&tbnw=212&start=45&ndsp=18&ved=1t:429,r:16,s:45
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?