dzich

prasy sipmowskie

Polecane posty

dzich    1

witam agrofotowiczow

Mam pytanie do posiadaczy tych pras a mianowicie

1.czy stopien zgniotu jest porownywalny z prasami produkcji zachodnich (claas, welger, krone....)

2.jakiej mocy ciagnikami te prasy u was wspolpracuja

3.czy w przypadku prasy z nozami mozna czesc odkrecic nozy

4.czeste usterki, awarie

 

 

pozdrawiam

elo ziomale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Ja mam właśnie pytanie czy prasa Sipmy a mianowicie Z-569/1 pasuje do 60-tki??

Ponieważ u mnie we wsi taki zestaw pracuje i robi sianokiszone :)

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a czemu ma niepasowac? najwyzej bedzie brakowac mocy :) z 60-ką to bym nie rwał sie na nie wiem co z tą sipmą ale zetorkiem 7211 to tak :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Taka prasa to w sam raz do C360


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Co do pras sipmy to są bardzo dobre. Jeśli się coś zepsuje to łątwo to naprawić, a w takiej prasie kronoskiej coś sie zepsuje dzwonimy do dielera i umawiamy sie za 2 tyg. :) a praca zwleka .


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ja mam prase Farme Z-279/1 , minimalna moc wg producenta dla niej to 55km, ale 360 spokojnie w niej idzie , w słomie na 2 i 3 szosowej, ale prasa Z-569/1 ma minimalne zapotrzebowanie 70km, to 360 to dla niej za mało napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

kolego @dzich a przy jakim ciągniku ta prasa będzie chodzić i do czego??(bo będziesz belował)

A ta prasa @Piotrus89 ma racje troche 60-tce zabraknie :)

Ale prasa Sipmy Z-279/1 da rade spokojnie :)

Zapotrzebownie mocy [kW/KM] 40 / 55 :)

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

witam ta pras bedzie tylko sluzyla do sianokiszonki . nie bede jej napedzal "60" bo te ciagniki sa zbyt slabe do pras zwijajacych i szkoda jest ich.Te prasy maja zapotrzebowanie mocy 60 kM i 80kM .starsze cigniki mimo ze dysponuja przykladowo 80 konikami to moc na walku ma okolo 10-15% mniej niz mocy ogolnej .a wiec jezeli pisze zapotrzebowanie 55 km to jest zapotrzebowanie mocy na walku a nie mocy ogolnej.Milo by bylo jakby glos w dyskusji zabral posiadacz owej prasy

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Jakoś ja perkinsem z rozwaloną pompą paliwową tzn na 2 tłokach beluję :) powiem nawet że ma lżej niż przy pługu 3 skiby ,a bele lux dobijam do połowy czerwonego i nie ma problemu :) i chociaż belarki nie rozwalę ,bo większymi ciągnikami jak robisz to śruby zabezpieczeń często sie urywają heh.Belarka to Sipma Farma II


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Prasy sipmy są bardzo dobre jak sie coś zepsuje łatwo o części i można samodzielnie naprawić nawet na polu bez dużej ilości kluczy starczą te podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prasy sipmy są bardzo dobre jak sie coś zepsuje łatwo o części i można samodzielnie naprawić nawet na polu bez dużej ilości kluczy starczą te podstawowe.

Z całym szacunkiem ale co to za argument?

Po co kupować prasę która się będzie sypać? żeby wieczorami można było sobie w warsztacie posiedzieć?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no na to wychodzi... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

U nas w okolicy też jeden ma sipme i sobier chwali. Aśmiga z nią właśnie c-360. Robi nią wszystko: siano, słome, kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0
Z całym szacunkiem ale co to za argument?

Po co kupować prasę która się będzie sypać? żeby wieczorami można było sobie w warsztacie posiedzieć?

 

Do ciebie taż z całym szacunkiem ale mam taką prese od 5 lat i jeszcze nie miałem poważnych usterek przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

U nas w okolicy gość robi 1300 snopków na rok + siano + sianokiszonki sipmą + zetor 7211 chwali sobie ja i mówi ze nie miał poważniejszych usterek w niej a jego rekord to 40 bali owiniętych siatką w godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borixon    0

a co wiecej możecie powiedzieć o sipma 569/1 bo mam zamiar ja kupić ale są różne wypowiedzi o niej. Jedni piszą ze bezawaryjna a inni że sie psuje. Pomóżcie mi w decyzji z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jak ktos chwali sipme to widocznie nie prasował jeszcze dobrea zachodnia prasą, mam sipme 4 lata i to wielki niewypał, gdy jest wiatr z boku to zabiera siatke i ie da sie owijać, czeste awarie( u mnie siadaja łozyska, łancuchy wałki) a to ze tak latwo i szybko naprawisz to tez sciema bo jak mi sie walek ugiał na podbieraczu to czekałem za walkiem ponad tydzien i pomimo iz podalem im numer katalagowy to i tak przyslali jakis inny, ogolnie prasy nieprzemyślane no i te chińskie łozyska... a zgniot o wiele slabszy niz w zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje rino sipma to słaba prasa. U mnie co sezon wymieniam główne łożysko i łańcuch ;[ . Jak tylko będzie trochę więcej kasy to odrazu zmieniam na coś zachodniego najlepiej z rotorem i nożami :P . Lepiej kup zachodnia używkę będziesz bardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

A czy dla rolnika który by robił ok 400 (siano, słoma, sianokiszonka) w sumie bel rocznie polecili byście ten sprzęt?? użytkownicy piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

daro87 na tyle bel to moze byc ale jak ja robie ok 1500-2000 to obsługa sipmy jest troche wkurzjąca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

a co najczęściej w nich siada? poza łożyskami bo to chyba u sipm to standard...

rino długo masz już tą sipme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Najczęściej to łańcuchy napędowe, ale jest na to rada można założyć niemieckie, sąsiad ma Sipmę tak zrobił i teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

A może się orientujecie czy można kupić jakąś zachodnią prasę do 60 tysi i wiek nie starsza niż 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj